Reprezentanti městyse, který měl ke konci loňského roku oficiálně 632 obyvatel, na jaře o „prsa" vyhráli postupový souboj z přeboru kraje Vysočina s Humpolcem. Oba sokové nasbírali stejně 67 bodů, dokonce i rozdíl skóre měli shodný, takže o postupu rozhodly dvě výhry Staré Říše 1:0 ve vzájemných zápasech.

Kovačík plní plán

V historicky nejvyšší soutěži, kterou kdy hrál, ale FSC plní své předsezonní plány. Tedy nemít starosti se záchranou a sbírat zkušenosti. Aktuálně je to mužstvo klasického středu tabulky. V celkové je desátý, stejně jako v bilanci na domácím hřišti. V tabulce zápasů venku je ještě o stupínek výš.

Kvalitní tým vznikl podobně jako mužstvo dosud jediného podzimního přemožitele Vyškova Slavoje Polná. Přišli hráči, kteří byli oporami v FC Vysočina Jihlava v době, kdy úspěšně hrál druhou ligu pod vedením současného vyškovského trenéra Miloslava Machálka. „V mužstvu se dobře kloubí fotbalové zkušenosti s dravým mládím. Klíčoví hráči jsou mí odchovanci z Jihlavy Kadlec, Bartoš a Bratršovský. K nim je nutno připočítat střelce Osumanu," řekl Machálek. Čtyřiatřicetiletý Ali Osumanu přišel těsně před začátkem sezony na hostování z Nového Boru a aktuálně je s deseti góly nejlepším střelcem divize D.

Další důvod, proč hosté budou chtít ve Vyškově bodovat, je podle Machálka jejich poslední domácí ztráta po porážce od Bystrce 1:2. Trenér hostů Luděk Kovačík je ale v prognózách skromný. „Viděl jsem Vyškov v Polné a už tam, i když prohrál, prokázal, že má velice kvalitní tým. My jsme navíc v těžké situaci, protože máme hodně zraněných hráčů a z toho čtyři ze základní sestavy. Vypadá to tak, že do Vyškova přijede jen dvanáct hráčů. Navíc si myslím, že Machálek nás má dost přečtené," konstatoval někdejší dvojnásobný československý reprezentant a mistr ligy s Vítkovicemi z roku 1986.

Domácí hráči samozřejmě chtějí pokračovat v úspěšné sérii bez porážky, která nyní čítá už dvanáct utkání. Machálek ale stále nemůže počítat se stoperem Jaroslavem Schindlerem a nově i dobře se rozehrávajícím útočníkem Filipem Novotným, který byl minule v Tasovicích vyloučen po dvou žlutých kartách. „A stále je tak i několik dalších zranění, která mě mrzí. Čeká nás těžký soupeř. Navíc jsme se sami dostali do pozice, že se na nás každý chce vytáhnout a každý chce přerušit naši sérii zápasů bez porážky," dodal Machálek.

Divize D

14. kolo:

MFK Vyškov – FSC Stará Říše

Sobota 2. listopadu, 14.00 hodin

Stadion Za Parkem

Tabulka:

2. Vyškov 13 7 5 1 26:12 26

10. St. Říše 13 4 5 4 16:17 17