V neděli vyškovský stadion ovládne mladá atletika, a proto MFK přivítá Horácky fotbalový klub Třebíč netradičně v sobotu. Nebude u toho dlouhodobě zraněný obránce Michal Kollár, ostatní hráče by trenér Valdemar Horváth měl mít k dispozici.

„Na Třebíč opravdu nemáme dobré vzpomínky, ale já bych chtěl, abychom především napravili poslední nedobrý výkon ze Žďáru. Tam jsme sice celkem obstáli v defenzívě, ale dopředu jsme byli téměř neškodní. Třebíč je velmi těžký soupeř a určitě patří v tabulce výš, než kde se dost dlouho pohyboval. V kádru má dost hráčů, kteří prošli vyššími soutěžemi. Čeká nás těžký zápas," Zdůraznil Horváth.

Posily ze Zbrojovky

Aktuální třebíčská série bez porážky čítá čtyři vítězství a dvě remízy. Trenér Libor Zelníček, bývalé rychlonohé křídlo prvoligové Zbrojovky, připouští, že zlepšení je i dílem zimního posílení kádru. „Přišli dobří hráči na důležité posty. Například brankář Zrzavý a zadáci Hebro a Svoboda, kteří prošli mládežnickou základnou ve Zbrojovce. Trvalo nám asi pět zápasů, než se to sehrálo, ale pak už mužstvo opravdu začalo klapat. Takže nebudu mlžit, že teď je u nás pohoda a ve Vyškově si chceme zahrát dobrý divizní zápas s kvalitním soupeřem. A samozřejmě i prodloužit šňůru utkání bez porážky," naznačil bodové choutky Zelníček.

V minulém kole Třebíč doma rozstřílela nebezpečnou Vrchovinu 5:0. Tým nastoupil v sestavě: Vítek – Buchta, Burian (68. Mrkos), Polnický, Skalník – Sodomka, Chmelíček (46. Josífek) – Brabec (46. Mužátko), Michal, Šandera – Komínek. Ta se ale podle Zelníčka určitě změní, protože má několik zraněných hráčů a vynucená stop pro žluté karty.

„Nejvíc nám bude chybět kapitán Komínek, kterého se týkají právě žluté karty. Kolem něho se naše hra v podstatě točí, takže to bude velké oslabení. Ale na druhé straně dostanou šanci jiní hráči a věřím, že se budou snažit dokázat, že také mají na základní sestavu," naznačil trenér HFK, který ujistil, že dobře ví, že odveta bude úplně jiná než podzimní duel.

„Tehdy se pro nás sešly všechny příznivé okolnosti. Jednak jsme Vyškov tak trochu nachytali, jednak ale jeho hráči se den před tím hodně vyřídili sami ve futsalových zápasech. Zkrátka narazili jsme na tohoto soupeře v pravý čas. Ve Vyškově to budeme mít hodně složité, ale jak už jsem řekl, věřím, že něco uhrajeme," dodal Zelníček.

Zatímco domácího kouče Horvátha trápí současný stav hrací plochy, který jeho technickému týmu rozhodně nevyhovuje, Zelníček z nerovného terénu obavy nemá. „My se přizpůsobíme, budeme to prostě hrát jednoduše dopředu. Tvořit by měli domácí," řekl trenér Třebíče.

Divize D

27. kolo:

MFK Vyškov – HFK Třebíč

Sobota 26. května, 16.30 hodin

Stadion Za Parkem

Tabulka:

4. Vyškov 26 13 2 11 35:30 41

7. Třebíč 26 10 7 9 39:32 37

Na podzim: Třebíč – Vyškov 4:0