Ve všech ohledech čeká Vyškovské mnohem těžší soupeř než v prologu. Jednak mají Hlučínští sebevědomí po nedávném účinkování týmu ve druhé lize, jednak před sezonou došlo k výrazné obměně týmu, který se poprvé v mistrovském utkání představí doma a noví hráči se jistě budou chtít předvést v tom nejlepším světle.

Oba úvodní duely nového ročníku MSFL totiž Hlučín odehrál na hřištích soupeřů. V Prostějově prohrál těsně 2:3, v Opavě s rezervou druholigového klubu zvítězil 3:0. „Je to dobrý začátek, i když jsme mohli mít minimálně o bod víc. V Prostějově jsme byli lepší, měli jsme i na vítězství, ale chyboval nám brankář. V Opavě nám vyšel začátek a zápas jsme rychle rozhodli. Potom to sice místy nebylo jednoduché, protože domácí nasadili šest hráčů z áčka, ale naopak gólman nás tentokrát podržel," stručně zhodnotil hlučínský trenér Milan Valachovič dva úvodní zápasy.

Ještě větší porci dobré nálady může mít po dvou kolech vyškovský trenér Miloslav Machálek. Nebýt zbytečně inkasovaných gólů v již rozhodnutých utkáních v Břeclavi (5:2) a doma s Prostějovem (6:3), jel by MFK do Hlučína jako vedoucí tým tabulky. „Co s tím můžete dělat? Ty góly nevyplynuly z převahy soupeře, ale padly po našich hrubých chybách. Hráčům jsem to vytkl, ale oni to sami dobře vědí," komentoval Machálek „divoký" výsledek s Prostějovem.

Hlučín se po sestupu ze druhé ligy zařadil v MSFL do klidného středu tabulky. V minulém ročníku skončil jedenáctý, předtím sedmý a devátý. Tam někde sahají i letošní ambice, přestože nový kouč Valachovič vyrukoval do soutěže prakticky s novým týmem. Místní novináři nazvali letní dění v klubu doslova zemětřesením. Odešlo jedenáct fotbalistů, přišlo čtrnáct nových. „A hlavně odešli dlouholetá opora stoper Petr Bogdaň, zkušený bek Jiří Barcal a brankářská jednička Jakub Andrejko. Přišli vesměs mladí kluci. Ze zkušenějších prakticky zůstali jen útočník Hanus a obránce Žižka. Ostatní kluci jsou ročníky 1990 až 1992. Pracuje se mně s nimi výborně. Všichni jsou to charakterově dobří lidé a hlavně na sobě chtějí pracovat a sportovně se rvou o místo v sestavě," přiblížil změny Valachovič.

Souboj trenérů

On i Machálek byli u soupeře na výzvědách. Valachovič ale jen prostřednictvím DVD. „Já vyškovské mužstvo dobře znám. Musíme se připravit na Pepu Čtvrtníčka, sedm gólů za dva zápasy, to je opravdu hodně. Ale jako trenér už jsem proti němu hrál několikrát a vím, v čem jsou jeho přednosti. Ale Vyškov, to není jen Čtvrtníček. A navíc si nás trenér Machálek velice dobře přečetl, takže určitě ve vítězné sestavě nějakou změnu udělám, ať to nemá tak jednoduché," s úsměvem upozornil trenér Hlučína.

Machálek se jel na soupeře podívat osobně a také on uznává jeho kvalitu. „Mají to dobře poskládané a zejména doma budou velice silní. Čeká nás těžký soupeř," konstatoval.

Domácí tým má tedy dvojzápas na hřišti soupeře za sebou, Machálkův jej v Hlučíně rozehraje. Za týden pojede po téměř shodné trase do Opavy, kde v neděli nastoupí proti béčku Slezského FC.

Tříbodové importy by byly příjemné, ale na rozjetého nováčka si už soupeři určitě dají větší pozor než zaskočení Břeclavští a Prostějovští. „Věřím, že Vyškov prodlouží sérii bez prohry i v Hlučíně. Asi to nebudou takové brankové hody, ale bodík si MFK odveze," jako nestranný pozorovatel soudí o výsledku duelu expert Vyškovského deníku Rovnost pro podzimní E.ON Tip ligu Petr Kalousek.

MSFL – 3. kolo: FC Hlučín – MFK Vyškov

Sobota 23. srpna, 16.30 hodin, ul. U Stadionu 1798