Administrativní důvody, tedy problémy s novou registrací členství ve Fotbalové asociaci České republiky, nedovolily trenéru Zbyňku Zbořilovi poslat na trávník sestavu, kterou si chystá pro divizi. „Měl jsem k dispozici omezený počet hráčů, takže jsem rád za výpomoc od zkušených Jardy Schindlera s Valdou Horváthem. Opravdu nám pomohli k postupu do dalšího kola," konstatoval Zbořil.

Bratrská kanonáda

Ale podobně na tom byli i domácí. „Už dopředu jsem avizoval, že to bereme jako přípravné utkání, protože nám chybělo několik hráčů, kteří budou pravidelně nastupovat v základní sestavě mistrovských utkání," potvrdil nežádoucí absence i přerovský lodivod Richard Švehlík.

I za těchto okolností ale svěřenci obou noviců na trenérských lavičkách sehráli solidní partii. Jen úvod utkání byl opatrný, bez šancí a s chybami v kombinaci na obou stranách. Hráči jako by se teprve na hřišti seznamovali. První šanci měli domácí po zaváhání Michala Kollára, ale vše vyřešil včasným vyběhnutím Holásek. Pak převzali iniciativu hosté. Do šance se tlačil Filip Novotný, hlavička Martina Ličky šla vedle. Po půlhodině hry přerovský Hrabal ve vlastním pokutovém území fauloval Hradila a penaltu bezpečně proměnil Martin Lička. V posledních vteřinách první půle napodobil staršího bratra Josef Lička, když zblízka ze skrumáže po zemi prostřelil klubko těl i gólmana Sohlicha.

Ani s úvodem druhého poločasu nebyl Zbořil spokojený. „Nepodrželi jsme míč, nedostupovali hráče ve středu hřiště a domácím se podařilo snížit. Rozhodnout mohl Urbančok, který neproměnil dva sólové nájezdy," viděl trenér MFK.

Uklidnění do hostujících řad tak přinesla až hlavička Michala Kollára, po níž si hosté již zkušeně výhru pohlídali, byť se domácím ještě podařilo snížit. „Chybělo nám šest hráčů, se kterými počítám do sezony, takže jsme chtěli odehrát hlavně důstojné utkání. Jsem rád, že jsme postoupili, ale zbytečně jsme z toho udělali drama až do poslední minuty. Myslím, že jsme měli o něco víc šancí, a proto jsme zvítězili. Rozhodně to ale nebylo jednoduché utkání. Domácí bojovali až do závěrečného hvizdu," sdělil Zbyněk Zbořil.

„V poločase to vypadalo špatně. Po přestávce jsme se ale zvedli, dali na 1:2 a nebýt hloupé chyby při vyvážení míče a chyby brankáře při vyběhnutí, po které dával soupeř na 1:3, mohlo utkání skončit i remízou," konstatoval jeho protějšek Švehlík.

Lákavé Slovácko

Výhrou si tak vyškovští pozvali přímo do prvního kola nasazený MFK Břeclav, s nímž v úvodním letním přípravném utkání prohráli vysoko 2:10. V odvetě si nikdo ani náznak podobného výsledku nepřipouští. Zbořil ale myslí ještě dál. „Čeká nás tvrdá tréninková práce. V týdnu zápas hrát nebudeme. Po Břeclavi sehrajeme další dvě těžká utkání proti mužstvům z moravskoslezské ligy Prostějovu a Hulínu, která nám napoví, jak na tom skutečně jsme. Zatím v podstatě opakuje stále stejné chyby," naznačil Zbořil.

Utkání s Břeclaví se bude hrát v neděli 29. července v 17.00 hodin na stadionu Za Parkem. V případě postupu si Vyškovští na domácí trávník 29. srpna pozvou vítěze duelu Bystrc – Kroměříž. Případná úspěšná podzimní pohárová štace Zbořilova týmu by mohla být završena pověstnou třešničkou na dortu. Ve třetím kole (26. září) by mohl přivítat prvoligový 1. FC Slovácko, jehož postup přes lepšího z dvojice Brumov – Orlová se očekávat dá.

Pohár České pošty

Předkolo:

1.FC Viktorie Přerov – MFK Vyškov 2:3 (0:2)

Branky: 69. Koutný, 88. Chuda – 27. M. Lička (pen.), 45. J. Lička, 77. M. Kollár.

Rozhodčí: Býma – Z. Kneisl, L. Kneisl. Diváků: 230.

Přerov: Sohlich – Hrabal, Hýbner, Mrázek (67. Venský), Čechák – Zselezo, Schlehr – Pavelka (78. Baran), Mika, Koutný – Zachar (67. Chuda).

Vyškov: Holásek – Baričák, Schindler, M. Kollár, Koláček – Horváth (64. Kropáček), J. Lička – F. Novotný (54. Urbančok), Sigmund (84. Ertl), Hradil – M. Lička.