Příčiny špatných výsledků jsou nasnadě: příliš velké absence klíčových hráčů. Pro zranění, nemoci a v posledních době bohužel i pro červené karty. Tým doplňují dorostenci, a přestože jim bojovnost upřít nelze, fotbalová kvalita a zkušenosti soupeřů je nakonec většinou převálcují.

Situace nebude o mnoho lepší ani v nedělním zápase s rezervou druholigového Zlína na jejím hřišti. Po disciplinárním trestu se vrátí do sestavy Michal Jeřábek, ale naopak za červenou kartu ze zápasu se Zábřehem bude chybět Lukáš Lahodný. Po nemocích by snad mohli být připraveni David Hodinář, Martin Lička a Václav Novotný. „Jenže vesměs jsou to hráči, kteří se vrací po delší době, kdy netrénovali. To se na nich většinou nějak promítne. Takže musíme bojovat s tím, co máme. A ve Zlíně to nebude jednoduché. Rezervy ligových klubů bývají velmi kvalitní, a pokud dostanou ještě nějaké posily z áčka, pak jsou ještě silnější," upozornil trenér MFK Miloslav Machálek.

V posledních dvou zápasech mu chyběl nemocný nejzkušenější hráč MFK David Hodinář, kterého skolilo virové onemocnění. Sám potvrzuje Machálkova slova. „Bylo to hodně nepříjemné a teprve v tomto týdnu jsem začal lehce vyklusávat. Výpadek kondičky tam může být, ale ve Zlíně chci hrát. Uvidíme, jak na tom budu těsně před zápasem," řekl kapitán týmu, který předpokládá, že ve Zlíně čeká Vyškovské mladý a běhavý soupeř. „Béčko Zlína moc neznám, ale dá se čekat, že to bude hrát podobný fotbal jako u nás. Tedy bojovný a běhavý. Uvidíme, zda je doplní někdo z áčka. Myslím si, že spíš ne, protože áčko hraje o postup do první ligy a béčko v podstatě ani žádné posily nepotřebuje," dodal Hodinář.

Derby v Šaraticích

Z další víkendové fotbalové nabídky jsou největšími magnety utkání Tatranu Rousínov, který v sobotu doma přivítá jednoho z uchazečů o postup z krajského přeboru Slovan Bzenec, a hlavně okresní derby I.A třídy v Šaraticích, kam rovněž v sobotu přijedou Dražovice.

Šaratický tým bojuje o záchranu a na jaře už uhrál některé velmi dobré výsledky. V minulém kole například vyhrál v Rakvicích 1:0. „Doma chceme tento výsledek potvrdit ziskem tří bodů. Ale vím, že to bude hodně těžké. Dražovice jsem sice delší dobu neviděl, ale bývají hodně fotbalové se silnou útočnou dvojicí Pelc – Svoboda. Pokud vyhrajeme, pak se přehoupneme přes magickou hranici dvaceti bodů, což by mohlo snížit ten psychický tak boje o záchranu. Z více než dvaceti body je pět kol před koncem už záchrana docela reálná," sdělil hrající trenér Šaratic Pavel Kalouda.

Ten by měl pro zápas postrádat jen stopera Poláška, který má zastavenou činnost po vyloučení v Bučovicích.

Trochu pikantní příchuť bude mít utkání pro trenéra Dražovic René Lysáka, který nedávno vedl Šaratické. „Nijak zvlášť si to nepřipouštím, pro mě to bude zápas jako každý jiný. Možná kluci to budou brát jako derby, já určitě nějaké větší emoce necítím," zdůraznil Lysák, kterého víc trápí velká marodka v mužstvu.

„Nejvíc nám bude chybět brankář Vrána, protože adekvátní náhradu za něho nemáme. Navíc další tři hráči ze základní sestavy minulých čtrnáct dnů netrénovali a stále ještě nejsou úplně doléčení. Takže teď je pro nás každý zápas těžký. Na druhé straně už jsme uhráli šestadvacet bodů a můžeme být v klidu. Proto cílem do Šaratic i pro závěr soutěže je předvádět dobrý fotbal a soutěž důstojně dohrát," sdělil trenér Dražovic.

MSFL: Fastav Zlín B – MKF Vyškov

Neděle 17. května, 10.30 hodin

Krajský přebor: Tatran Rousínov – Slovan Bzenec

Sobota 16. května, 16.30 hodin

I.A třída: TJ Šaratice – TJ Dražovice

Sobota 16. května, 16.30 hodin