A má to být tečka úspěšná. Vyškov rozhodně odmítá zapojit se do sestupových počtů, byť by byly skutečně jen teoretické. „Přece si to nepokazíme. Já rozhodně do Hodonína pojedu a myslím, že ani vítězná sestava se nebude nějak výrazně měnit. Chceme soutěž důstojně dohrát," zdůraznil kapitán MFK David Hodinář.

Totéž plánuje i domácí tábor, který k záchraně divize potřebuje bod. „Se všemi zainteresovanými na záchranářských pracech máme vyrovnanou vzájemnou bilanci a máme nejlepší skóre. Takže remíza by nám tedy měla stačit. A my jsme remízoví králové. Vyhrát několik z těch čtrnácti utkání, tak jsme teď mohli být naprosto někde jinde," sdělil trenér domácího RSM Mario Rossi.

Divize D 30. kolo:
RSM Hodonín – MFK VyškovSobota 14. června, 16.30 hodin, stadion U červených domků, Příční ulice

Brňan pracuje pro hodonínský klub již delší dobu. Především na úseku mládeže. Divizní mužstvo převzal před měsícem s cílem zachránit je v divizi. Jeho bilance je jedno vítězství, dvě remízy a jedna porážka. Rossi spokojený není, po minulém utkání v Bystrci mohl mít splněno. „Měli jsme vyhrát, byli jsme jasně lepší, ale prostě nedokážeme dotáhnout do konce ani ty nejvyloženější šance," řekl k bezgólové remíze v místě svého někdejšího trenérského působiště.

Žádnou paniku si v souvislosti s posledním utkáním ale nepřipouští. „Připravujeme se jako na každé jiné utkání, i když nám samozřejmě jde o všechno," ujistil Rossi. Jeho protějšek Machálek týdenní tréninkovou náplň trochu pozměnil. „Když byla ta vedra, tak to bylo opravdu trochu volnější. Jinak to byl ale normální týden a normálně chceme soutěž i dohrát. Pojedeme tedy, jako vždycky, vyhrát," sdělil šéf vyškovské lavičky, který si prý postup užíval po svém. „Já jsem odjel hned po utkání v Bystřicí. Kluci to nějak oslavili, nepídil jsem se po tom jak. Ale určitě si to zasloužili," dodal obvykle v tomto směru velmi náročný trenér.

V Hodoníně jeho tým čeká soupeř, který se snaží o podobný herní projev jaký vštěpuje svému týmu, což je dáno i podobnou skladbou. „Máme hodně mladý kádr, jsou to převážně kluci ročníku 1993. Mužstvo má určitě svoji vnitřní sílu, ale ty zkušenosti mu prostě chybějí. Já sice z vyškovského mužstva znám jen Hodináře, kterého jsem chtěl do Bystrce, když jsem tam trénoval, ale vím, že Vyškov je taky hodně mladý. O to víc respektuju práci trenéra Machálka. Je obdivuhodné, co s tak mladým mužstvem dokázal," vysekl poklonu vítěznému trenéru divize hodonínský kouč.

On i Machálek bude ale asi některého z mladíků postrádat, protože mají neodkladné studijní povinnosti. A příští mistrovské utkání MFK už bude ligové!