Vyškovský trenér Miloslav Machálek to po vítězství jeho mužstva 4:3 pojmenoval naprosto bez servítků. „Podali jsme nejhorší výkon letošní sezony, vyhrát jsme si nezasloužili. Domácí měli převahu, byli lepší, ale my jsme byli efektivnější. Potvrdily se předzápasové domněnky o tom, že Pelhřimov je výborný tým především ve hře dopředu, defenziva už mu tolik neklape," řekl Machálek.

Do vyškovské sestavy se vrátil první z kvarteta dlouhodobě absentujících hráčů základní sestavy David Hodinář (stále chybějí Jaroslav Schindler, Tomáš Hradil a Milan Machálek), ale na hřišti pobyl jen jedenáct minut. To už domácí vedli 1:0, když v osmé minutě Sládok umístil odražený balón po standardní situaci ranou od břevna do branky. Vyškov po půl hodině vyrovnal hru a záhy i výsledek, když nikým nebráněný Lička trkl míč do sítě. Kvalitní výkon Pelhřimova v první půli potvrdil Homolka, který využil pěkného centru Bendy a odrazem o zem skóroval.

Po změně stran domácí zůstali chviličku myslí ještě v kabině a hned ve 46. minutě po zaváhání Moravce i obrany inkasovali podruhé. Pro úspěšného střelce Jeřábka připravil ideální pozici výbornou individuální akcí Kucharčuk. „Pavel obešel obránce a dal mně to pod sebe, nebyl problém balón doklepnout a šlo to ještě od tyče," chválil svého spoluhráče autor veledůležitého vyrovnání.

Domácí měli totiž i ve zbytku zápasu herně navrch, ale žádnou ze šancí už nevyužili, naopak Lička s Jeřábkem rozhodli o vítězství hostů. Mladý středopolař MFK Jeřábek se do střelecké listiny zapsal ještě jednou, bohužel tentokrát poslal míč za záda Ladislava Kollára. „Byly to vlastně skoro stejné góly. Na čtyři dva jsem zvýšil hlavičkou po centru Romana Smutného z trestného kopu. Bylo to takové prodloužení na zadní tyč. Na druhé straně jsem pak hlavou tečoval rovněž centr z trestného kopu. Trochu jsem zaváhal a pak jsem na míč naskočil později. Kluci mně to prý do pokladničky spočítají jako hattrick," bral „vlastence" s nadhledem Jeřábek.

Série pokračují

Jeho nešťastná teč totiž na konečný výsledek měla jen kosmetický vliv. Všechny body putovaly do Vyškova. „Prohráli jsme, ale jsem rád, že jsme si to s Vyškovem rozdali jako rovný s rovným. Dvakrát jsme se dostali do vedení, ale to jsme následně ztratili zbytečnými chybami v defenzivě," nedělal z prohry tragédii trenér Pelhřimova Leoš Mitas.

Vyškovští tak odehráli devatenáctý zápas v řadě bez porážky a dvanáctý za sebou vítězný. V čele tabulky mají stejný, sedmibodový náskok, protože oba jejich největší pronásledovatelé Líšeň a Rosice také vyhráli. Druhá Líšeň doma s Tasovicemi 3:0 a Rosice ve Velkém Meziříčí 2:0. V sobotu mohou svěřenci trenéra Machálka zakulatit sérii bez porážky na rovných dvacet utkání. Na domácím trávníku se od 16.00 hodin utkají s SFK Vrchovina.

Divize D

20. kolo:

FK Pelhřimov – MFK Vyškov 3:4

Poločas: 2:1. Branky: 8. Sládok, 35. Homolka, 79. vlastní – 32. a 71. Lička, 46. a 77. Jeřábek. Rozhodčí: Smekal. Diváci: 250.

Pelhřimov: Moravec – Mádl, Čížek, Sládok, Naniáš – Kmoch (73. Vacek), Dýnek (73. Vonásek), Niederle, Homolka – Krtek, Benda.

Vyškov: L. Kollár – Hodinář (11. Vrána), Koláček, M. Kollár, V. Novotný (41. Baričák) – Smutný, Žoček, Jeřábek, Urbančok (72. Lahodný) – Kucharčuk, Lička.

1. Vyškov 20 14 5 1 46:17 47
2. Líšeň 20 12 4 4 40:17 40
3. Rosice 20 12 2 6 40:23 38
4. Polná 20 10 4 6 34:29 34
5. Vrchovina 20 9 5 6 20:18 32
6. V. Meziříčí20 9 4 7 26:23 31