V obou případech se proti týmům z Vyškovska v sobotu postaví mužstva bojující na opačném pólu tabulek. Hosté by tedy měli být favority, ale zejména v případě Vyškova tuto roli různé okolnosti smazávají. Tou největší je, že zápas se má hrát na umělém trávníku Sparty Brno. „Pokud máme informace, opravdu budeme hrát na umělce, a to by pro nás byl handicap. Domácí jsou na ni opravdu víc naučení a naopak našim hráčům moc nesedí. Uvidíme. Důležitou roli určitě bude hrát i počasí,“ konstatoval trenér MFK Valdemar Horváth.

Do šatny jeho týmu se po vítězství v Hodoníně vrátila lepší nálada. Horváth se ale snaží držet tým v realitě. „Klukům jsem řekl, že výhrou v Hodoníně jen smazali ztrátu s Vrchovinou. Že jedeme od nuly, takže až teprve teď bych výhru považoval za plusové body. Na Spartě nás ale nečeká nic lehkého. Domácí mají mladý, ale dobře poskládaný a dobře trénovaný tým. Na jaře získali jen bod, takže doma budou chtít vyhrát za každou cenu,“ odhadl Horváth obtížnost zápasu.

V Brně zítra stále ještě nemůže postavit střelce Kropáčka, naopak po trestu za žluté karty bude k dispozici obránce Michal Kollár.

Volf sází na bojovnost

V zápasech zimní přípravy měla Sparta slušné výsledky. Porazila třetiligové Rosice a rozstřílela 5:1 divizního konkurenta z Velkého Meziříčí. Soutěž ale začala špatně. V úvodním kole remizovala doma s Otrokovicemi 1:1, v minulém prohrála v Novém Městě na Moravě s Vrchovinou 0:2. V žádném případě tedy nemůže korigovat své předsezonní cíle. Ty jsou zachránit se, a co možná nejdřív. „Chceme na našem opticky menším hřišti prodat bojovnost a fyzicky náročný fotbal. Soupeřům doma nic nedarujeme,“ naznačil už před divizním výkopem způsob záchrany trenér Milan Volf.

Řada fotbalových odborníků soudí, že hráčům Framozu Rousínov se venku „dýchá“ lépe než doma. Mají pro to argumenty. Framoz hraje otevřený kombinační fotbal, proti kterému soupeři v Rousínově většinou postaví sevřený obranný val. Venku mají techničtí a tvořiví hráči Framozu přece jen víc prostoru.

„Je to tak, ale platí to i obecně. V Kuřimi se ale nikomu nehrává dobře. Předpokládám od nich hodně bojovný a agresivní fotbal. Já stále eviduji ztrátu s Vracovem, ty body musíme získat zpátky. Ideální by tedy bylo v Kuřimi vyhrát, ale za určitých okolností bych zřejmě byl spokojený i s bodem,“ naznačil cíle pro zítřejší souboj trenér Framozu Petr Krahulec.

Ten by měl mít k dispozici kompletní tým s otazníkem nad startem Havla, který se již delší dobu potýká s virózou.

DIVIZE D

19. kolo:

Sparta Brno – MFK Vyškov

Sobota 7. dubna, 15.30 h.

Hřiště v Brně-Komárově

Tabulka:

5. Vyškov 18 9 2 7 23:25 29

15. Sparta 18 6 2 10 18:31 20

KRAJSKÝ PŘEBOR

19. kolo:

FC Kuřim – Framoz Rousínov

Sobota 7. dubna, 15.30 h.

Tabulka:

3. Rousínov 18 10 2 6 31:21 32

11. Kuřim 18 5 5 8 31:34 20