K zápasu Moravskoslezské ligy přijel tým z Olomouce-Holic se zajímavou bilancí. Svých sedm bodů získal u soupeřů. Doma všech sedm zápasů prohrál. Trend pokračoval i ve Vyškově odkud si odvezl bod. A mnoho nechybělo, aby hosté měli všechny tři. Ovšem totéž může tvrdit domácí tábor.

Mdlá první půle divákům nabídla jen dva zajímavé momenty před vyškovskou a jeden před holickou brankou. V 17. minutě musel domácí brankář Jakub Klimeš nadvakrát napravovat svoji hrubku. Po jeho špatném rozehrání nohou byl ve dvojnásobné tutovce Ondřej Buček.

Tentýž hráč pak o osm minut později hlavou prodloužil centr z levé strany a domácí měli štěstí, že míč těsně minul Klimešovu bližší tyč. Na druhé straně v 35. minutě gólovou střelu Marka Matochy vyrazil jeden z obránců na roh. „Zatím velká bída. Hrajeme moc profesorský fotbal, nedaří se nám přihrávky, moc kazíme, je to pomalé. Musíme zvýšit pohyb a doufat, že nám tam něco spadne“ komentoval pětačtyřicetiminutovou fotbalovou šeď kapitán MFK Michal Jeřábek.

První část svého přestávkového předsevzetí se svými spoluhráči splnil, druhou nikoliv. Domácí si už vypracovali šance, bohužel v zakončení ani jednou úspěšní nebyli. Střela Jana Krejčího z otočky těsně minula branku a gólové rány Louise Bennetta a Lukáše Lahodného vyrazil výborný brankář hostů Filip Mucha.

Nejblíže rozhodnutí byl střídající debutant v dresu áčka Kamerunec Kehassemea Franck Othniel Zoue. Nejprve z úhlu z levé strany pravačkou minul vzdálenější tyč a v 79. minutě se po ideální přihrávce Jana Koudelky ocitl sám na malém vápně. Jenže místo zakončení z první si míč zpracovával a Mucha mu stihl skočit pod nohy.

Skórovat mohli i hosté. Stoper Krejčí, ještě než se pro závěrečný nápor vysunul na hrot, také vykopával na brankové čáře dorážku svého olomouckého jmenovce Martina.

Tutovku pak v 75. minutě promarnil Nikolas Tilkeridis, když do centru místo hlavou naskočil na míč nohou a přehodil branku. „S remízou jsem určitě spokojený, i když jsme sahali po více bodech. Ale byl to vyrovnaný zápas a ta remíza je spravedlivá. Vyškov je, myslím, čtvrtý, ale je vidět, že když to kluci poctivě odmakají v defenzívě, tak můžeme hrát rovnocenný zápas s každým soupeřem,“ řekl po utkání trenér HFK Leoš Kalvoda.

Oprávněnost bodové dělby potvrdil domácí lodivod Jan Trousil, ovšem pocity prožíval naprosto jiné než Kalvoda. „Z dvojzápasu Mohelnice - HFK Olomouc jsem chtěl šest bodů a máme dva, což je pro mě málo. A bod doma, to je vždycky ztráta. Nevím, proč jsme tak prohospodařili první poločas. Jediný, kdo chtěl hrát, byl Lahodný. Druhá půlka byla lepší a už tam byly šance, ale díky tomu prvnímu poločasu jsme si vítězství nezasloužili,“ připustil kouč Vyškova.

Tímto zápasem se jeho tým pro letošní rok rozloučil s domácími diváky. Podzimní část zakončí v pátek předehrávkou prvního jarního kola ve Valašském Meziříčí. Trenéra MFK hodně mrzí, že domácí tečka nebyla vítězná. „My se teď trápíme v koncovce. Hráči, kteří by zápasy měli rozhodovat, se už delší domu netrefili. Jediné pozitivum na utkání s Holicemi je ta nula vzadu, ale radši bych byl, kdybychom vyhráli 5:4 a měli tři body, protože jeden je opravdu málo,“ litoval Jan Trousil.

MFK Vyškov – HFK Olomouc 0:0
Rozhodčí: Šafrán – Mikeska, Duda
ŽK: Lahodný – Spurný
Diváků: 151

Vyškov: Klimeš – Cvijović, J. Krejčí, Němeček – Studený (84. Rapouch) – Jeřábek, Lahodný, Bennett (60. Zoue), Matocha – Koudelka, Božović
Trenér: Jan Trousil

HFK: Mucha – Přikryl, Horka, Plesník, Seibert – Buček, Spurný, Bořil, Tilkeridis (85. Starý) – M. Krejčí (72. Žůrek), Banasik
Trenér: Leoš Kalvoda

Příští kolo:
Valašské Meziříčí - MFK Vyškov, pátek 17. 11. (13.00)