S tímto krédem převzal po odstoupivším Zbyňku Zbořilovi trenérské žezlo staronový kouč Miloslav Machálek. Vrátil se prakticky po dvou letech. Proslov v kabině při převlékání měl krátký a na hřišti se pak okamžitě začalo makat. Žádná poklidná seznamovačka.

„Už jednou jsme to zachraňovali, takže věřím, že to zachráníme znovu," potvrdil nový kouč jarní klubový cíl, k jehož naplnění si přizval zpět svého bývalého asistenta Valdemara Horvátha. „Tak tohle u mě bylo od prvního okamžiku naprosto jasné. Otázka zněla jen, zda to Valda bude stíhat, protože toho má na starosti víc," ujistil Machálek.

„Mám tady ještě ty moje dva tisíce jedničky, tedy žáky. Ale i šikovného kolegu Luboše Holubáře, takže se o to s ním nějak podělíme. Na práci s Machálkem se docela těším. Věřím, že zachráníme a navíc v klidu, než až třeba v posledních kolech. V první řadě teď musíme poskládat kádr a pracovat s ním. Ale předpokládáme, že do konečné podoby se začne utvářet až koncem února a v březnu," řekl Horváth.

Konkrétní jména ani on ani Machálek na úplném začátku přípravného období pochopitelně sdělit nechtěli. Na prvním tréninku přivítali třiadvacet fotbalistů, trénovala dvacítka, protože tři si doléčují zranění. Machálek prozradil jen, že mužstvo chce doplnit hlavně o rychlostní typy fotbalistů, takové, kteří dokáží vyhrávat souboje jeden na jednoho a vytvářet tak přesilové situace pro koncovku. Fanouška jistě bude zajímat, že nevyloučil možnost, že v klubu bude pokračovat Richard Dostálek, že zůstává Petr Čoupek, že se stále počítá s kanonýrem Milošem Kropáčkem a v pohotovosti pro výpomoc asi bude i Jaroslav Schindler.

V trénujícím hloučku si ovšem nešlo nevšimnout jedné nové a hodně známé tváře. Lulečský rodák Roman Smutný si v dresu Drnovic, 1. FC Brno, tedy současné Zbrojovky, a Kladna zapsal dvaatřicet prvoligových startů, na kontě má několik zápasů za mládežnické reprezentace. „Jsem volný hráč. V poslední době mě dost trápila zranění, ale teď už se cítím dobře a věřím, že na jaře mohu Vyškovu pomoct. Co bude dál, to se uvidí," naznačil účel svého působení v MFK ještě nedávno kapitán českého akademického národního mužstva.

Doléčená zranění nahlásili i Martinové Lička a Žoček, zatímco kapitán Petr Voral sledoval spoluhráče oděn do teplé bundy. „Zatím trénovat nemůžu, ale je to lepší, než to bylo. Koleno mám po operaci a teď mě čeká ještě operace třísla. Počítám, že ještě tak měsíc budu mimo. Nechceme nic uspěchat. Kde na podzim byla chyba, víme všichni. Dávali jsme málo gólů, a protože se nám nedařilo hrát to vzadu na nulu, vždycky nás někdo potrestal. Mančaft určitě nebyl poskládaný špatně. Nikdo nás vyloženě nepřejel, možná dva tři soupeři nás místy přehrávali, ale jinak jsme měli herně navrch my, až na tu koncovku," naznačil kapitán, že jeho spoluhráči ze zachraňovacích prací nezdravý respekt nemají.

Také on vítá příchod zkušeného a náročného kouče Machálka, protože ho prý s ním spojuje víc, než vztah hráče a trenéra. „On je můj skoro celoživotní šéf, provází mě celou moji kariéru. Od dorostu v Prostějově a Sigmě Olomouc, pak mně pomohl do druhé ligy do Holic. Potkal jsem se s ním ještě v Uničově a v Konici," vysvětlil Voral.

Díky na podzim otevřené umělé trávě se vyškovským fotbalistům výrazně zlepšily podmínky pro přípravu v tomto ročním období, což Machálek i hráči s povděkem kvitovali. Trenér potvrdil, že ji budou hojně využívat. Kromě tréninků je v plánu opět účast na zimním turnaji v Líšni, který pro MFK začne už v sobotu 26. ledna prestižním soubojem s Rousínovem. Herní příprava by pak měla vyvrcholit zápasy s těžšími soupeři. „Chci, aby nás prověřila minimálně mužstva z moravskoslezské ligy," přeje si Machálek.