Předpokládá to i domácí trenér Valdemar Horváth. „Napajedla hrají silový fotbal, pro který mají předpoklady ve vysokých a robustních hráčích. Ale jsou tam i dobří fotbalisté do kombinace, jako Vacula nebo Huťka. Navíc mají velkou motivaci, protože se jim jejich postavení určitě nelíbí a potřebují získávat body. Já si myslím, že ani nepatří tam, kde v tabulce nyní jsou,“ upozorňuje Horváth.

Jeho opatrnost je zcela na místě a nepřímo ji potvrzují i slova trenéra hostů Martina Ondy. Ten ujistil, že na trávník lídra soutěže nevyšle tým ustrašených beránků s respektem k umístění soupeře a zakopaných před vlastní šestnáctkou.. „Není důvod mít nezdravý respekt. Divize je velmi vyrovnaná. Podívejte se třeba na Třebíč. Měl to být jeden z největších favoritů a jaké má výsledky. My samozřejmě výsledky a výkony Vyškova vnímáme, ale potřebujeme už něco uhrát,“ naznačil své bodové choutky Onda.

Napajedla ve středu předehrávala zápas s Bystrcí s výsledkem 1:1. Jeden bod před tím uhrála rovněž doma se Žďárem (0:0), v Blansku a ve Velkém Meziříčí prohrála (1:2 resp. 1:4). Onda ale ujišťuje, že nikdo ze soupeřů, dokonce ani Velké Meziříčí, jeho svěřence vyloženě nepřeválcoval. „V Meziříčí jsme ještě ve dvaačtyřicáté minutě vedli 1:0 a prakticky jsme soupeři nepůjčovali balón. Pak ale přijde penalta a ještě do poločasu druhý gól. Pak už je to těžké. V Blansku jsme hráli pětadvacet minut o devíti hráčích a gól jsme nedostali. Proč nás bylo málo, to nechci komentovat. Bod se Žďárem je dobrý, protože oni mají velmi silné mužstvo, ale stejně jsme v závěru mohli i rozhodnout o vítězství. Předehrávka s Bystrcí byla podobná. Zatím je to pro nás o smůle, ale já věřím, že se to jednou už musí prolomit,“ přeje si trenér Fatry.

Napajedelský klub má slavnou tradicí. V sezóně 1962 – 1963 dokonce hrál II. ligu. V současnosti určitě má kádr na přední pozice v divizi. O jeho kvalitě do jisté míry svědčí i fakt, který souvisí se zmíněnou středeční předehrávkou s Bystrcí. Fatra má čtyři hráče v české amatérské reprezentaci, která kterou za čtrnáct dnů čeká kvalifikační zápas na mistrovství Evropy. Všímejte si tedy kvarteta Krajča, Huťka, Bejtkovský a Zatloukal. To jsou reprezentanti.

Jen Kropáček

Hosté by ve Vyškově měli být kompletní, absenci dlouhodobě zraněného Vlčka nepovažuje Onda za podstatnou. Horváth má v tomto směru větší starosti. Stále nemůže počítat Hradilem a Michalem Kollárem, zkušený Ivo Sigmund sice již zahájil lehčí tréninky, ale asi bude jen na lavičce. Trochu lepší je stav u útočníka Miloše Kropáčka, který bude připravený nastoupit. „Chceme předvést lepší fotbal než minule s Blanskem. Začátek bych ovšem bral, tedy dát rychle gól, ale pak na něj dřív navázat další. A jak jsem řekl, především lepším výkonem,“ dodal Horváth.

Na podzim měl Vyškov na hřišti soupeře zápas v podstatě pod kontrolou. Dobrou hru korunoval ve druhém poločase gólem Hirsche a když Lička v 75. minutě přidal druhý gól, zdálo se být rozhodnuto. Domácím se ale v křečovité snaze v závěru přece jen podařilo Huťkou pět minut před koncem snížit, ale vítězství si hosté už pohlídali.

Divize D

20. kolo:

Rostex Vyškov – FS Napajedla

Neděle 17. dubna, 16.00 hodin, stadion v Mlýnské ul.

Tabulka:

1. Vyškov 19 10 3 6 32:18 33

15.Napajedla 20 4 8 8 23:29 20

Na podzim:

Napajedla – Vyškov 1:2 (0:0)