Čtyři roky po sobě fotbalisté Olympie Ráječko nad Tatranem Rousínovem doma vyhrávali a v posledních dvou sezonách dokonce i v Rousínově. Letošní Velikonoce to mohly změnit.

Ve větrném prostředí a na měkkém trávníku byli Rousínovští celý poločas lepším týmem a zaslouženě vedli. Ve druhé půli ale domácí nejenže vyrovnali hru v poli, ale dvěma góly otočili výsledek. „O přestávce jsme si v kabině řekli, že málo bojujeme, že nám chybí pohyb a kazíme hrozně moc přihrávek. Chtěli jsme hru zjednodušit, dávat balony dopředu rychleji a povedlo se to. Ale hlavně proto, že kluci druhou půlku poctivě odmakali,“ vysvětlil obrat v zápase domácí trenér Pavel Helán.

V první půli se těžkým podmínkám viditelně lépe přizpůsobili techničtější hosté. Ale na hrotu jim stejně evidentně chyběl zraněný kanonýr Josef Lička. Přesto šli do vedení, když v 25. minutě Líznarovu střelu tečoval Zeman. Pojistku na vedení mohl přidat o čtyři minuty později Kameník, jenže z vyložené pozice přestřelil branku.

To Žoček krátce po přestávce mohl mluvit o smůle, když si jeho střela z trestného kopu našla jen břevno domácí klece. Vyrovnání se zrodilo podobně jako úvodní gól. Střelu na rousínovskou branku vyslal Horáček a tečí ji do sítě nasměroval Ševčík.

Hosté pak přežili desetiminutovou domácí euforii a v době, kdy zápas dostal remízový charakter, chyboval hostující brankář Řepka. Jeho špatný odkop ještě na rousínovské polovině zachytil Sehnal a do sóla vyslal Daniela Keprta.

Ten neměl problém Řepku obstřelit. „Porážka mě strašně mrzí. Ráječko dnes bylo k poražení, minimálně na bod jsme měli. První půlku jsme byli lepší, ale pak jsme si sami dali dva góly. To v našem případě není nic nového, opakuje se to už několikátý zápas,“ posteskl si rousínovský trenér Tomáš Kovanda.

Od jeho týmu se nakonec odvrátilo i štěstí. V 78. minutě hosté mohli vyrovnat, ale Svobodova jedovatá střela zase trefila jen tyčku. V samém závěru si samostatný nájezd na Řepku zopakoval Daniel Keprt, ale tentokrát netrefil branku. „Zejména v prvním poločase bylo vidět, že soupeř je fyzicky nabušený, byl pohyblivý, vyhrával osobní souboje. Nám dobře pracovala obrana a jsem rád, že zápas na levé záloze velmi solidně odehrál Filip Voda, pro kterého to bylo první utkání u nás,“ dodal spokojený domácí lodivod Helán.

Olympia Ráječko – Tatran Rousínov 2:1

Poločas: 0:1. Branky: 58. Horáček, 75. D. Keprt – 25. Líznar. Rozhodčí: Pátek – Papuga, Kosička. ŽK: Sehnal – Nitschneider, Cigánek, Horváth. Diváků: 100.

Ráječko: Němeček – Zeman, Sedlák, Müller, Lidmila – R. Keprt, Horáček, Sedláček, Voda (72. Pernica) – D. Keprt (87. Horák), Sehnal (79. Sychra). Trenér: Pavel Helán.
Rousínov: Řepka – Kameník, Cigánek, Mrnuštík, Zezula – Svoboda – ¬ Ševčík, Žoček, Horváth (79. Macháček), Líznar (69. Divácký) – Nitschneider. Trenér: Tomáš Kovanda.