Trenér hostí Valdemar Horváth ale tuto „matematiku“ tak jednoduše nevidí. „Každý zápas je jiný. A my budeme chtít potvrdit výborný start do soutěže, tedy uhrát v Pelhřimově dobrý výsledek,“ naznačil Horváth, že nemyslí jen remízu.

Vyškovští ve čtyřech zápasech neztratili ani bod a mají právo na zdravé sebevědomí. Horváth je ale natolik zkušeným fotbalistou i trenérem, aby poznal jeho zdravou míru. „Zůstáváme nohama na pevné zemi a euforii krotíme. Vyhrávat je jistě příjemné, ale vlastně jsme v úvodu jen splnili povinnost. Jako jediní jsme hráli třikrát doma. Když to trochu nadnesu, tak soutěž pro nás teprve začíná. Teď je před námi série těžkých soupeřů, která jasně ukáže, jak na tom opravdu jsme,“ upozornil Horváth.

Jediným zápasem venku byl v úvodu zmíněný vítězný duel v Novém Městě na Moravě s SFC Vrchovina.

První z naznačených velmi těžkých „překážek“ je tedy zítra FK Pelhřimov. Ten byl v minulé sezoně ještě blíž k postupu než Vyškovští. Na třetí příčce mu v závěrečné tabulce chyběl na vítězné Rosice pouhopouhý jediný bod. „Odešel jim sice kanonýr Liška, ale určitě zůstali silní. Dokazují to jejich podzimní výsledky. Já některá jména znám. Jiná méně, ale oni spolupracují s druholigovou Jihlavou, odkud doplňují jistě kádr,“ sdělil Horváth, který našel další malinké plus pro své svěřence. „V Pelhřimově jsou podobné podmínky jako u nás. Velké hřiště s kvalitním trávníkem a s atletickým oválem. Většinou jsme s nimi doma i u nich hrávali dobrý fotbal,“ dodal trenér Rostexu.

V utkání na Vysočině se Horváth bude muset obejít bez Radima Farníka, který si v utkání se Spartou Brno poranil lýtkový sval a pravděpodobně bude chybět víc než jedno utkání. Ostatní hráče by měl mít k dispozici.

Domácí tým na podzim sice ještě neprohrál, ale jeho bilance je zajímavá. Venku kromě Vrchoviny vyhrál 1:0 i ve Velkém Meziříčí, doma remizoval 2:2 s Polnou a 1:1 s Otrokovicemi. „Venku se nám daří, ale samozřejmě chceme vyhrávat i doma. Je to ale složitější. Venku je na nás menší tlak a nemusíme tak tlačit na výsledek jako doma, ale do třetice už by to mělo být vítězství,“ netajil zítřejší vítězné cíle pelhřimovský kouč Ján Kubík.

Divize D
5. kolo:
FK Pelhřimov – Rostex Vyškov
Neděle 4. září, 16.30 hodin

Tabulka:
2. Vyškov 4 4 0 0 7:3 12
6. Pelhřimov 4 2 2 0 5:3 8
V minulé sezoně vyhrál Vyškov oba zápasy 3:0