Trenér Valdemar Horváth přivítal v kabině osmnáct svých oveček. Z jarního kádru chyběli omluvení Baričák, Sigmund, Kropáček, Michal Kollár a Hradil. Naopak z vedlejší kabiny se přestěhovaly dvaadevadesátky, tedy končící dorostenci ročníku 1992 Václav Novotný, Miroslav Matoušek, Jakub Galia a Ondřej Bačovský. „V tuto chvíli je jistý jen odchod Milana Marušky, zřejmě do Kyjova,“ očima přeletěl soupisku Horváth.

Dá se ale čekat, že v průběhu léta přece jen k hráčskému pohybu dojde, což nepřímo vyplynulo ze slov prezidenta klubu Štěpána Patakiho. „Jsme teprve na začátku přípravy, takže jistot moc není. Kádr se utváří. Do mužstva zatím přešli naši končící dorostenci, ale máme něco rozjednaného v Olomouci, v Blansku, jednáme s Bučovicemi a dalšími kluby,“ neodhalil přestupové karty ani on a trochu konkrétnější byl v odpovědi na otázku na divizní cíle. „O nich můžeme hovořit až podle toho, co vyjde z těch kontaktů, a také až po zhodnocení letní přípravy. Vzhledem k loňské sezoně ale nemůžeme být při zdi. Určitě budeme chtít hrát v rozmezí jedna až pět,“ řekl Pataki.

V osmnáctičlenné skupině kroužící kolem stadionu byla i velká ikona vyškovské kopané Jaroslav Schindler. V zimě se podrobil operaci kolena a mnozí fandové si myslí, že právě on Horváthovi v boji o moravskoslezskou ligu chyběl nejvíc. Možnost, že k tomu pomůže letos, ovšem sám zpochybnil, byť se chystá znova obléct vyškovský dres. „Ano chystám, ale béčka. Můj start za áčko je hodně nepravděpodobný, spíš vyloučený. Zatím opravdu nevím, jak na tom zdravotně jsem. Po operaci běhám poprvé. A pak je tu zaměstnání, těžko by to šlo časově zkoubit s přípravou na divizi. A bez přípravy to nemá smysl,“ řekl s tím, že testuje sám sebe.

Ještě dříve, než fotbalisté vyběhli rozhýbat tělo, trenér Horváth naznačil své představy o přípravném období a následných bojích o body. „Na přípravu je jen měsíc, proto musí být využitý velice efektivně. Proběhne v domácích podmínkách bez soustředění. Pro přípravné zápasy jsme zvolili osvědčený zimní model těžších soupeřů. Toho jednoho relativně slabšího sháníme na zatím volný termín o víkendu šestnáctého a sedmnáctého července,“ řekl Horváth.

Ovšem stejně krátké, jako je nacházející přípravné léto, bylo i období od skončení divize. Brankář Jan Kopáček prý nestihl ani dovolenou. „Uteklo to jak voda. Vlastně jsem se podíval jen hudební festival v Hradci Králové. Ale to byla paráda. Snad mně to neublížilo na kondici, před tím jsem se snažil se udržovat,“ zažertovala si opora týmu mezi tyčemi.

Vyškov má béčko

Pozitivní zprávu pro hráče i vyškovské fandy sdělil v kabině místopředseda klubu Miloslav Brtníček. Rostex obnovil činnost Schindlerem už zmiňovaného B mužstva a využil jedinečné možnosti hrát hned třetí třídu. „Odhlásily se některé oddíly, takže pro nás to znamená úsporu jednoho roku. Za optimální pro rezervu divizního klubu považujeme I.B třídu. Chtěli bychom se tam dostat tak do tří let. Ale postupy nejsou prioritou. Tou je mít své mladé hráče doma a zraněným dát možnost rozehrát se v nižší soutěži,“ zdůraznil Brtníček.

Takže v tuto chvíli jediným mráčkem na vyškovské fotbalové obloze je stav vlastních travnatých ploch. „Nevím, kdy se dostaneme na naše hřiště. Byly nějaké problémy s podložím trávníku a dělaly se nějaké práce navíc. Takže zatím hledáme náhradní řešení,“ naznačil Horváth.

Své představy o průběhu podzimní části divize kouč odvodil z konce jara. „Čtvrtá příčka je nadstandardním umístěním, ale stejně je pro mě trochu zklamání. Měli jsme na víc a měli jsme to ve svých rukách. Přál bych si, abychom zase o něco hráli a hlavně vylepšili herní projev,“ řekl trenér.

Přípravná utkání

9. 7. HFK Olomouc-Vyškov, (10.00 v Hodo­lanech)

13. 7. Vyškov-Líšeň, (18.00 v Radsla­vicích)

16.-17.7. soupeř v jednání

20. 7. Spytihněv-Vyškov, (18.00)

23. 7. Vyškov-Morkovice, (místo a čas v jednání)

30. 7. Vyškov-Zábřeh, (17.00 I. kolo Ondrášovka Cupu)