V posledních zápasech chytili Vyškovští formu jako hrom, ze šesti zápasů pět vyhráli a s prázdnou se vrátili jen z Nového Města na Moravě, kde nenašli protizbraň na tvrdost a antifotbal domácí Vrchoviny. Na Slovácko tak jelo sebevědomé a hlavně vyladěné mužstvo. Úvod měli hosté zcela pod kontrolou a v té době se zrodila i vítězná branka. Hodinář napálil z trestného kopu břevno a odražený balón Machálek pohotově zasunul do sítě. Jak se ukázalo později, byl to klíčový okamžik utkání. „Prvních třicet minut jsme hráli to, co jsme chtěli hrát. Domácím jsme nic nedovolili a měli jsme plno nebezpečných standardek. Jendu z nich jsme tady proměnili. Domácí potom brzo střídali a závěr poločasu už byl vyrovnaný. Ve druhém poločase se Hodonín hodně zvedl, hrálo se na naší polovině. Už v závěru první půle jsme začali prohrávat osobní souboje a pomohlo jim i to střídání. Domácí nastřelili tyčku a podržel nás i Kopáček. Ale na nějaké další šance neměli, takže jsme určitě vyhráli zaslouženě,“ popsal dění na trávníku stadionu U Červených domků trenér Rostexu Valdemar Hotváth.

Poražený trenér se nevymlouval

Domácí vzali porážku vestoje. Jejich kouč, někdejší prvoligový brankář Zlína František Ondrůšek žádné výmluvy nehledal, přestože mu chyběli tři hráči se základní sestavy. „Spazier nám sice chyběl hlavně při standardních situacích. Ale s jeho absencí jsme se dokázali vyrovnat. Soupeře jsme do vážnější situace nepustili. Bohužel jsme nedokázali pohlídat jednu standardku a následnou dorážku. S výsledkem samozřejmě nemůžeme být spokojení. Chtěli jsme aspoň bod, ale svět se nezboří. I když mám rád první místa, druhé je taky pěkné,“ řekl Ondrůšek.

Před RMS, Regionálním střediskem mládeže Hodonín, má nyní Vyškov náskok dvou bodů a fotbalové starosti přes zimní přestávku budou pro vedení klubu veskrze příjemné. „ Před sezonou jsme měli cíl umístit se do pátého místa, takže jsme nad plánem. Ale pozor, podívejte se, jak je špice tabulky vyrovnaná, dvakrát prohrajete a jste zase pátí. V každém případě je toto umístění historickým úspěchem a budeme chtít tuto pozici udržet. Rýsující se možnosti jsou opravdu až neskutečné, ale musíme si na všechno v klidu sednout. Přes zimu na to bude času dost,“ krotil euforii předseda klubu Štěpán Pataki.

Nový kouč ocenil práci Machálka

Možná je škoda, že se nehraje dál, protože pod Horváthovým vedením mužstvo výrazně pookřálo. Sám nový kouč ovšem své zásluhy nepřeceňuje. „Je to spíš shoda okolností a zúročení práce Miloše Machálka. Už v Rosicích se vykrystalizovala základní sestava, se kterou já jsem moc nehýbal. V mužstvu je dobře skloubeno mládí se zkušenými hráči a střední generací. Našli jsme si optimální systém 4 – 1 – 4 – 1 a hlavně jsme začali dávat góly. K tomu se přidalo i pověstné štěstíčko, kterému ale hráči šli aktivně naproti. Nikdy žádná odměna není zadarmo. To platí i v běžném životě, takže teď si ji mohou zaslouženě užívat v podobě prvního místa,“ dodal Horváth s důrazným upozorněním, že důležitější než oslavy bude poctivá zimní příprava.