Ve Velkém Meziříčí ovšem mohli hosté i vyhrát, ale v poslední minutě zachránil domácím bod brankář Kruba, který „zázračně“ vyrazil gólovou střelu Hradila. Ten nahradil střídajícího Kropáčka, jemuž se zřejmě obnovilo svalové zranění. Těsně před tím se Kruba vyznamenal i při nebezpečné ráně Miloše Žočka.

Zápas byl od počátku především taktickou bitvou. Domácí se snažili o územní převahu, ale hosté byli nebezpečnější před brankou. „Bod musíme brát, protože asi odpovídá průběhu hry. Ale mám pocit, že vyhrát se ve Velkém Meziříčí mohlo a byl-li někdo blíže k vítězství, tak jsme to byli my,“ konstatoval vedoucí mužstva Jaroslav Hejný.

V prvním poločase byli z Vyškovských v dobrých střeleckých pozicích Palla a Hisrch, Kopáček měl nejvíc práce v závěru po rohu, když na něj hlavičkoval jeden z jeho spoluhráčů. Po přestávce vyškovský gólman čelil především sólovému nájezdu Němce, ale dokázal jeho úmysl odhadnout a střelu chytil. „Remíza je asi spravedlivá. Jsem rád, že jsme konečně neobdrželi branku, a také s výkonem hráčů jsem spokojen,“ potvrdil oprávněnost dělby bodů domácí trenér Milan Volf.

Divize D

FC Velké Meziříčí – Rostex Vyškov 0:0

Vyškov: Kopáček – Pospíšil, Bárta, Hodinář, M. Kollár – Palla (66. Sigmund), Žoček Martin (60. Kropáček, 76. Hradil), Maruška, Hirsch, Žoček Miloš – Lička.