Vyškov nechtěl opakovat domácí prohru s outsiderem z minulého týdne a podle toho se také jeho hráči činili. Už v sedmé minutě mohlo být skóru klidně 2:0 pro domácí. „Jenže pak jsme udělali jednu chybu a hned z toho bylo vedení hostů,“ povzdechl si domácí kouč Pavel Svoboda.

Nečekaný úder z kopačky Kuby však domácí nesrazil. Ti svoji převahu nejdříve proměnili vyrovnáním, když se po rohu ve třiatřicáté minutě trefil netradiční střelec Kollár.

O pět minut později pak přišel jeden z nejhezčích momentů utkání. Při standardní situaci domácích zamířil Lička svojí bombou přímo do šibenice Večeřovy brány a Vyškov vedl. „Soupeř byl mírně lepší, k tomu měl smrtící standardní situace. Ty měl nacvičené jako ligový tým. Nedokázali jsme se jim ubránit,“ uvedl kouč Mohelnice Richard Polák. Další góly totiž jeho svěřenci obdrželi po rohových kopech.

Radost z gólu do šatny nevydržela Rostexu moc dlouho. Přesněji jen minutu. Krátce po rozehrávce totiž do chybující obrany pronikl Masopust a kontroval.

Po přestávce tak bylo jasné, že o vítězi rozhodne třetí branka. V šedesáté minutě utekl po pravém křídle hostující Macák, jenže Masopust na jeho centr nedosáhl. A to bylo ze strany hostů vše. „Od šedesáté minuty už jsme jasně dominovali. Jak po technické, tak po fyzické stránce,“ řekl domácí kouč Svoboda.

Vítězný gól patřil nakonec staronové posile týmu Mašlejovi, jenž se v pětašedesáté minutě trefil po rohu a podobnou situaci zužitkoval ve čtvrtý zásah Vyškova i o třináct minut později. „Čtrnáct dnů měl problémy, jen lehce trénoval a je to znát. Ale už teď plní naše očekávání,“ poznamenal trenér Svoboda na adresu elitního střelce.

Jakoukoliv šanci na zvrat pak ztratila Mohelnice ve čtyřiaosmdesáté minutě, kdy byl vyloučen faulující Chudáček.