Vyškovští fotbalisté mají za sebou první třetinu divizního podzimu. Povedla se jim, ještě neochutnali hořkost porážky a minimálně udržet lichotivé druhé místo v tabulce chtěli i po zápase ve Velkém Meziříčí. Na hřiště průběžně posledního je zavedlo vložené středeční kolo, a protože domácím se úvod sezony hrubě nevydařil, Rostex měl velké šance.

V prvním poločase branka nepadla, i když oba soupeři k ní neměli daleko. U hostů se o nebezpečné situace postarali hlavně Hradil a hlavou Lička. Domácí dokonce rozezvučeli břevno. „Šancí nebylo moc, ale přišly. Dobrý zápas, mělo to kvalitu, hra se přelévala z jedné strany na druhou, nijak moc jsem do toho nevstupoval,“ přiblížil vyškovský trenér Valdemar Horváth.

Po přestávce přišly i přesné zásahy. Za svou aktivitu byl odměněn mladý útočník Tomáš Hradil. Vyškovští zachytili nepřesnou rozehrávku domácích, Lička oslovil naopak přesnou kolmicí právě Hradila a ten v samostatném úniku nezaváhal. Jenže tenhle chudý náskok favorit až do závěrečného hvizdu bohužel neudržel.

Když už se zdálo, že Rostex bude slavit další tři body, přišel úder. V poslední minutě propadl nenápadný centr do obrany na zem a odchovanec Zbrojovky Pavel Simr tvrdou přízemní střelou zajistil svému klubu premiérový bod divizního ročníku. „Spadlo to k němu shodou náhod, ale zamezit se tomu dalo. Po zápase jsme byli smutní, ale taky to bereme jako bod z hřiště soupeře, plusový. Škoda jen, že Hradil nedal těsně předtím na dva nula,“ připomněl kouč fakt, že chvíli před vyrovnáním se dostal vyškovský střelec do dalšího úniku a nedal. A přišel trest.

Vyškov zůstává i tak na druhém místě, jen lídr z Napajedel se vzdálil na dva body.

Divize D

15. kolo:

Velké Meziříčí – Vyškov 1:1 ( 0:0)

Branky: 90. Simr – 61. Hradil.