Tedy ne, že by chtěli zase vyhořet na svém trávníku a zklamat tak domácí publikum. Jedou na hřiště Ivančic, a když si přibalí tři body na zpáteční cestu, vůbec se nebudou zlobit. Bylo by to potřetí v řadě.

Rousínovský Framoz zatím v krajském přeboru nikterak nezáří. Už se sice pomalu škrábe z nejhoršího, ovšem jedenácté místo ze šestnácti týmů není pořád nic, čím by se klub chlubil. Zvlášť, když před sezonou pošilhával i po boji o divizi. Další možnost ke zlepšení podzimní bilance má v sobotu odpoledne, kdy se představí v Ivančicích.

Ty jsou zatím o bod a čtyři příčky lepší. „Neznám je tolik, ale mužstvo mají dobře poskládané, nemají ani špatné výsledky. Ví, co chtějí hrát, určitá síla tam je, mají solidní defenzivu, protože inkasují minimum branek. Taky musím říct, že dobře vychovávají mládež, takže tam bude pár šikovných kluků přímo od nich nebo z okolí,“ charakterizoval rousínovský trenér Petr Krahulec.

S čím může být lodivod Framozu zatím relativně spokojen, jsou výkony na venkovních hřištích. Alespoň s posledními dvěma výhrami v Ráječku a Boskovicích. „Ani ty ostatní zápasy jsme venku neodehráli špatně. Ve Vracově i Zbýšově to nevyšlo kvůli jedné minutě, kdy jsme dostali dva góly. Poučili jsme se z toho, teď to dvakrát vyšlo, ale nesmí přijít uspokojení. Musí tam být pokora, pojedeme bodovat se vší skromností a odpovědností,“ uvedl kouč.

Podle jeho slov Rousínovské psychicky neskolil ani neúspěch z minulého víkendu, kdy doma nestačili na Kyjov v poměru 1:2. „Nálada není zase úplně špatná, musíme uznat, že Kyjov byl lepší, nějaké tragické psychické stopy to nezanechalo, nebyla to prohra s outsiderem nebo tak něco. Mančaft má chuť vyhrávat, Ivančice nejsou lehký soupeř, ale chceme tam něco získat,“ dodal. Jistě ho hřeje fakt, že pokud nepřijdou žádné náhlé komplikace, mělo by jeho mužstvo konečně nastoupit v kompletním složení.

Krajský přebor

FC Ivančice – Framoz Rousínov

Sobota 24. září, 16.00 hodin

Tabulka:

7. Ivančice 7 3 1 3 16:10 10

11. Rousínov 7 3 0 4 9:11 9