To je otázka, která zajímá před sobotním zápasem krajského přeboru proti Rájci-Jestřebí každého rousínovského fanouška. Sedmému celku šestnáctičlenné tabulky se budou snažit vzdorovat hosté, kteří celé pořadí uzavírají. A sestupu už se nemohou vyhnout. „Jsme papírově velcí favorité, ale víte, jak to v takových zápasech chodí. Nesmíme je podcenit, do hlav našich hráčů člověk nevidí, budu na to klást důraz," vyhlásil rousínovský trenér Petr Krahulec.

Nula sedm

Ne, to není poslední dvojčíslí Jamesa Bonda, ale skóre podzimního vzájemného střetnutí hraného na Blanensku. Rousínov tam soka vůbec nešetřil, už po dvaceti minutách vedl o tři branky. „Rozhodli jsme už v úvodu, vyšlo nám to tam výborně, domácí se potýkali kvůli postavení v tabulce a nervům s velkým tlakem. To už teď nebude, ví, že sestoupí, přijedou si zahrát. Každopádně to byl od nás hodně dobrý zápas," zavzpomínal kouč. Hattrick si tehdy připsal Sedláček, Havel se trefil dvakrát a jedním přesným zásahem zvýšili Benda a Králíček.

Pravdou je, že domácí tehdy měli absolutně jinou sestavu a pozici než teď. „Změnila se celá jedenáctka, z ekonomických důvodů jsme museli začít hrát ryze s hráči, co mají o fotbal pravý zájem a jsou až na pár výjimek přímo z Rájce. I já jsem tu až od zimní přestávky," zdůraznil lodivod zítřejších hostů Jaroslav Málek.

Dá se očekávat debakl i v sobotu? Po matných rousínovských výkonech díky absenci hráčských opor a také snížené motivace kvůli už jistému středu tabulky by se fotbalová střelnice hodila více než obvykle. Jenže ani tentokrát ovšem nebude Framoz v ideálním složení. Chybět bude Kubala laborující s kolenními vazy a otazník visí kvůli rodinným záležitostem nad posilou z klubové rezervy útočníkem Krejčířem.

Co ale trápí Rousínovské už několik týdnů nejvíc, je post gólmana. Ustohalovu ruku zdobí sádra a poslední duely odchytal Trnavský, limitovaný nedávno vykloubeným prstem a nataženými třísly. „Na tréninku říkal, že ho to tříslo pořád táhne. Když to trochu půjde, nastoupí se sebezapřením," objasnil trenér Framozu. Existuje i možnost, že by nastoupil mladíček z oddílové rezervy František Slovák. „I to se může stát, že ho zrovna teď můžeme zkusit, ale v tom případě nastává otázka podcenění. Nechci, abychom byli nějak uspokojení a zbytečně riskovali," dodal.

Smířeni s osudem

A hosté? Nemají co ztratit. Jedou si prostě zahrát. „Jsme odsouzeni k sestupu, bude to úplně v klidu. Kromě jednoho hráče jsou všichni zdraví, a pokud je v Rousínově pořád tak hezké hřiště, jak bývalo, tak věřím, že tam odvedeme dobrý uvolněný výkon," uzavřel Málek.

Krajský přebor

28. kolo:

Rousínov – Rájec-Jestřebí

Sobota 2. června, 16.30 hodin, stadion Tyršova ul.

Tabulka:

7. Rousínov 27 12 6 9 40:28 42

16. Rájec-J. 27 3 5 19 21:66 14

Podzim 2011:

Rájec-Jestřebí – Rousínov 0:7 (0:3)