Po čtyřech porážkách fotbalisté Tatranu Rousínov hodně toužili po vítězství. Jenže ještě než se v utkání šestého kola krajského přeboru s Boskovicemi pořádně rozehřáli, přišly dvě rány osudu. Pro zranění musel střídat šéf mužstva Miloš Žoček a hned nato Tatran dostal gól.

Hosté dokázali deprese domácích využít. Téměř celý první poločas diktovali tempo hry a Tatran může být rád, že prohrával jen o branku. „Začali jsme dobře a po zápase nás musí mrzet další nevyužité šance z této fáze hry. Po gólu na 2:1 byla naše hra sice plná snahy, ale také nepřesností a k šancím, které jsme si v první půli uměli vytvořit, jsme se už nedostali,“ komentoval porážku místopředseda klubu Václav Borek.

Paní Štěstěna pak přece jen vzala domácí hráče na milost. Ve 36. minutě po trestném kopu z levé strany hřiště hostující kapitán Antonín Kolář hlavou přizvedl ostře centrovaný míč, ten trefil Michala Daňka tak nešťastně, že míč zapadl do vlastní branky.

Na začátku druhého poločasu pak pomohli domácím na nohy sami hosté. Viktor Živný netakticky a zbytečně fauloval v rohu vlastního pokutového území a Milan Svoboda z penalty otočil skóre na 2:1.

Pak už to Boskovičtí měli těžké. Uklidněný Tatran kontroloval hru a těsně před koncem David Benda po dlouhé přihrávce z hloubi pole pojistil jeho vítězství. „Začalo to strašně. Ztratili jsme Žočka vzápětí jsme dostali gól na 0:1. O to víc si cením, že hráči zápas otočili. Bylo to vybojované vítězství, fotbalová krása musela jít stranou. Vyhrát už jsme nutně potřebovali a přišlo to v pravý čas. Černá šňůra byla dlouhá a navíc máme hrozivé skóre, protože dostáváme moc branek. Trápí nás velká marodka. Ze základní sestavy chybí Pupp, Hartl, Divácký a Drobný, a to se nahrazuje těžko,“ řekl trenér Tatranu Tomáš Kovanda.

GÓLY AŽ V ZÁVĚRU

Až do třiaosmdesáté minuty sabaly Bučovice po bodu a byl by zasloužený. Svratka je nabitá fotbalovými osobnostmi a snažila se diktovat tempo hru, ale domácí dokázali kontrovat. „Důležité bylo, že jsme přečkali úvodní tlak hostů. Proto jsme se soupeři postupně vyrovnali a bylo to vyrovnané i na šance. Svratka je měla, ale i my. Ke konci to bylo o tom, kdo dá gól. Bohužel se to podařilo hostům,“ konstatoval nový kouč Bučovic Petr Gamba.

Hru hostů režíroval především Zdeněk Partyš, který má řadu prvoligových startu za Zbrojovku a několik sezon ve druhé lize. „Dělal jim celou hru, a jak dostal trochu volného prostoru, hned to u nás hořelo. Ale jak jsme si na to trošku zvykli a začali ho napadat trochu výš, hned měl problémy. Z naší strany to bylo odbojované utkání a klukům víceméně nemůžu nic vytknout. Svratka byla prostě šťastnější,“ dodal Gamba.

Tatran Rousínov - FC Boskovice 3:1
Poločas: 1:1. Branky: 36. vlastní (Daněk), 49. (pen.) Svoboda, 89. Benda – 11. Martínek. Rozhodčí: Smekal – Šenkýř, Urbánek. ŽK: Martinek (Bos.). Diváků: 100.
Rousínov: Řepka – Kameník, Svoboda, Mrnuštík, Líznar – Benda, Horváth, Ševčík, Žoček (9. Král – 78. Macháček), Dvořák (90. Kozel) – Lička. Trenér: Tomáš Kovanda.
Boskovice: Novotný – Daněk, Kolář, Müller – Stara, Živný (59. Růžička), Martínek, Preč, Hlaváček (62. Horák) – Novák (75. Šafr), Odehnal. Trenér: Lukáš Martínek.

FC Bučovice – Svratka Brno 0:2
Poločas: 0:0. Branky: 83. Hansl, 88. Havel. Rozhodčí: Kunický – Nováček, Šišma. Koudelka, Hanousek, M. Kachlík – Havel, Chráscina, Partyš. Diváků: 250.
Bučovice: Hanák – M. Kachlík, O. Holásek, Koudelka, Burian -
Handlíř, O. Nový, Galia (75. Kalouda), Kuklínek (86. Procházka), Rusňák (56. Jeřábek) – Hanousek. Trenér: Petr Gamba.