Tatran bude v jihomoravském krajském přeboru obhajovat nečekané čtvrté místo, takže přípravný dril berou hráči velmi vážně.

„O letní přípravě nevím, jestli jde říct, že jsem se přímo těšil, ale tak nějak jsem už smířený s tím, že je to takové to nutné zlo, které je potřeba podstoupit, abychom všichni měli radost ze zápasů a především z výher. A bez dřiny do zkrátka nejde. Co se týče cílů, mezi moje patří zkusit postoupit v celostátním poháru aspoň do dalšího kola a v sezoně minimálně takovou výherní pohodu v kabině jaká byla loni. No a pokud to půjde, tak určitě bych chtěl v krajském přeboru být do třetího místa,“ sdělil ofenzivní bek či záložník Petr Líznar.

TJ Tatran Rousínov
Zápasy letní přípravy
16. 7. Rousínov – Čechovice (17.30 Slavíkovice)
23. 7. Rousínov – MSK Břeclav (10.30 Rousínov)
30. 7. Rousínov – Bzenec, MOL Cup (17.00 Rousínov)
6. 8. ŠK Vrakuňa (Slov.) – Rousínov, Superpohár (17.30 Vrakuňa)

Až po několika dnech se k týmu připojil útočník Lukáš Obruča, který mezi tím udělal státnice a vybral si zaslouženou dovolenou.

„Letní příprava je krátká, takže není čas na nějaké dlouhé běhání bez balonu. Čeká nás český Mol Cup a Superpohár v Bratislavě, což chceme zvládnout, takže určitě zajímavé zpestření přípravy. Ohledně cílů, tak z týmového pohledu rozhodně navázat na uplynulou úspěšnou sezonu. Laťka je nastavená vysoko, ale bez cílů nejsou výsledky. Samozřejmě chci, aby nás to bavilo a vyhýbala se nám zranění. Osobně chci patřit do základní jedenáctky a dát nějaké góly,“ plánuje rousínovský hrot.

Tentokrát více než tradiční brankářská jednička Milan Řepka střežil branku David Kopřiva. Připomněl i hektický konec jarní části krajského přeboru.

„Za ten měsíc, kdy jsme hráli dvakrát v týdnu, jsem měl fotbalu dost. Navíc ta pauza mezi koncem sezony a začátkem přípravy nebyla úplně dlouhá, takže ty tři týdny bez fotbalu se daly v klidu vydržet. Cílem sezony je určitě vítězství v Superpoháru na Slovensku a pokusit se dojít co nejdál v Mol Cupu. Doufám, že se nám bude i nadále dařit tak, jako v minulém ročníku. Co se umístění v soutěži týče, tak si osobně žádný cíl nedávám. Hlavní je, aby nás to pořád bavilo a chodili jsme i na tréninky v hojném počtu, jak tomu bylo na podzim a na jaře,“ přeje si čtyřiadvacetiletý gólman.