Vedoucí celek krajského přeboru Tatran Bohunice začal tak, jak mu to tato pozice velí, náporem. Dvakrát bylo před brankářem Milanem Řepkou pořádně horko, ale gólman spolu s obránci hrozby odvrátili. Rousínovští odpověděli tím nejlepším způsobem. Rychlými brejky, které byly velice nebezpečné, ale chybělo jim to podstatné. Důrazné a efektivní zakončení. Tlak Bohunic ale zcela vymazaly.

O to překvapivěji přišlo v závěru poločasu bohunické vedení. Řepka si špatně postavil zeď a Král se mazácky pravačkou z levé strany trefil tvrdou střelou po zemi k bližší tyči. Skulinka mezi tyčí a zdí byly opravdu minimální, ale rozhodující.

Ihned po přestávce rousínovská obrana sice vysokého Píška k centru nepustila, ale odražený míč poslal placírkou do sítě zezadu nabíhající Král. Po šesti minutách fauloval ve vlastním pokutovém území Michal Honek domácího Záboje a bohunický kapitán s rousínovskými kořeny Stanislav Píšek penaltu bezpečně proměnil. „Na penalty jsem určený, už jsem proměnil čtyři, toto je pátá. Ale není důležité, že jsem dal gól, důležitá je sama výhra. Je rozdíl přezimovat s náskokem jednoho nebo čtyř bodů," radoval se dvoumetrový stoper a připustil, že proti Rousínovu má vždy o motivaci víc. Po jeho gólu Rousínovští „vyklidili" pole a mohli inkasovat víc než další dva góly. Čisté šance spálili Záboj a Burčík.

Naději vzal Burčík

Malou naději hostů po Ličkově snížení hlavičkou na 3:1 pak rychle zamítl Burčík, který z pozice uvnitř pokutového území pěknou technickou střelou obstřelil klubko hráčů přesně k levé tyči. „Je to pořád stejná písnička. Poločas hrajeme dobře a ve druhém úplně propadneme. Nedokážeme udržet tempo ani dodržovat domluvenou taktiku. Bylo to stejné jako s Ráječkem. Od padesáté minuty už nebylo co řešit. První gól byl hloupý a všichni viděli, na čí vrub jde. Druhý naprosto zbytečný a určitě rozhodující. Po něm jsme se úplně položili. Ale abych jen nekritizoval kluky. Asi jsem udělal chybu i já, když jsem tak brzo poslal dopředu Hartla. Ale věřil jsem, že má sílu se tam prosadit," konstatoval trenér Milan Boušek.

Porážku jeho týmu minutu před koncem zmírnila hrubka domácího brankáře Grubera. Váhal s odkopem a pak napálil atakujícího Hartla, od něhož se míč odrazil do sítě. „První půlka byla z naší strany dobrá. Já nevím, jak je možné, že jsme tak odpadli. Položili nás dva rychlé góly po přestávce, pak jsme nevěděli co hrát," kroutil hlavou nejzkušenější hráč Rousínova Jindřich Beneš.

Naopak rousínovský odchovanec Píšek rozdával úsměvy na všechny strany. „V první půlce jsme ale hráli špatně. Chyběl nám pohyb, zbytečně jsme ztráceli balony a dopředu jsme je jen nakopávali. V přestávce byly v šatně zvýšené hlasy, ale zabralo to. A postup? O tom já nemluvím. Mně stačí, když na jaře budeme náš náskok zvyšovat," s jednoduchým rébusem naznačil jarní cíle Bohunic jejich kapitán.

Krajský přebor – 15. kolo:

Tatran Bohunice – Tatran Rousínov 5:2

Poločas: 1:0. Branky: 35. Král, 48. Suchý, 54. Píšek z pen., 66. Burčík, 85. Damborský – 62. J. Lička, 89. Hartl. Rozhodčí: Král – Putna, Zika, DS: Fousek. ŽK: Žoček, Beneš, Honek, Hartl (vš. Rous.). Diváků: 160.

Bohunice: Gruber – Záboj, Píšek, Král, Masařík – Suchý, Kostka (85. Pavlík), Fiala, Krejčí – Burčík (78. Šeda), Táborský (61. Damborský).

Rousínov: Řepka – Pospíšil, Beneš, Hartl, Mrnuštík – J. Lička, Kupčík (80. Radil), Žoček, Dvořák (46. Lacek) – Holásek (84. Legner), Ho­nek.