S problémy, ale přesto si přátelsky zahrál vítěz nedokončeného ročníku B skupiny I. A třídy MFK Vyškov B. Kvůli dovoleným a marodce musel v Hošticích odehrát celý zápas v deseti lidech. „Chtěli jsme to zrušit, ale domluvili jsme se s Honzou Hromkem (Trenér Hoštic, pozn. red.), že to odehrajeme. Pro oslabení a také, že jsme za sebou měli těžký tréninkový týden, to pro nás bylo fyzicky náročné utkání. Hoštice hrály velmi dobře asi tak do 65. minuty, kdy byl stav 2:2. Až potom asi fyzicky odpadly. Ale vypadaly organizovaně a hrály vážně dobře. Jenže individuální kvalita i lepší organizace byly na naší straně a zaslouženě jsme vyhráli,“ sdělil hrající trenér vyškovské rezervy Jan Kopáček.

Výsledky:
Hoštice - MFK Vyškov B 4:7 (1:2), 2. Míka, 53. F. Kocourek, 72. a 86. Přikryl – 27. a 60. J. Lička, 39. a 73. M. Kollár, 63., 88. a 89. Hudec. Rozhodčí Adler. Vyškov B: Kopáček – M. Kollár, Mikloška, Kameník, Chubirka - Hudec, Surala, Neubauer, Mach - J. Lička. Trenér: Jan Kopáček.
Kobeřice - Bučovice 2:1 (1:1), 36. Ondráček, 66. Kuda – 30. Nitschneider. Rozhodčí Vinklárek. Bučovice: Buriánek – Handlíř, Koudelka, Kachlík, Nový – Skokan, Němec, Havránek, Kohoutek – Nitschneider, Svoboda. Střídali: Holásek, Diviš, Šlampa, Martínek, Slezák. Trenér: Marek Pokorný.
Dědice-Vyškov - Boskovice 8:3 (3:3), Ress 3, Petroušek 2, Šebela, Kříž, Zimmerman - Petrů 2, Sivera. Utkání starších dorostenců.
Dědice-Vyškov - Boskovice 3:1 (2:0) Wachtel, Kříž, Petroušek- Sivera. Rozhodčí: Machala, Michal, Vinklárek. Utkání mladších dorostenců.

Ten už dříve naznačil, že by se svým týmem chtěl podzimní umístění zopakovat. K útoku na čelo získal výraznou posilu. Do klubu se po létech vrátil kanonýr rousínovského Tatranu Josef Lička. Fanoušci vyškovské „Benfiky“ se tak mohou těšit na někdejší bratrskou spolupráci Martina a Josefa Ličkových.

„Pepa se vrátil spolu s Davidem Kameníkem. Oba do mužstva skvěle zapadli a určitě budou přínosem,“ dodal chytající kouč.

Trousil Jan - trenér fotbalistů MFK Vyškov.
Trenér MFK Vyškov Trousil má kostru mužstva hotovou. Už jen dolaďuje

První přípravný zápas odehrál FC Bučovice. V Kobeřicích prohrál s účastníkem I. B třídy 1:2. Hosté měli vždy lepší nástupy do obou poločasů. V prvním vedli 1:0. Koncovky obou částí ale patřily domácím, kteří o vítězství rozhodli góly po rohovém kopu a rychlé brejkové akci.

„Herně to nebylo z naší strany dobré a dohrávali jsme v útlumu. Máme toho fúru co zlepšovat. Na druhou stranu jsem celkem spokojený s přístupem k tréninkům, na které chodí šestnáct sedmnáct hráčů. A to se scházíme třikrát v týdnu. V dalších zápasech už musíme doladit sestavu, předpokládáme, že kádr pro soutěž postupně zúžíme o dva tři hráče,“ sdělil trenér Bučovic Marek Pokorný.

Bučovice se zatím posílily v útočné fázi. A to výrazně, vrátili se jejich někdejší kanonýři. Z Rousínova Martin Nitschneider a z Letonic Dušan Svoboda.

Třetí zástupce Vyškovska v I. A třídě Sokol Pačlavice-Dětkovice povolal k podzimním bojům nového trenér Pavla Svobodu. Tým se tradičně v přípravě rozjíždí pomaleji. První přátelský zápas v sobotu v Podolí byl zrušen.