Kdo čekal, až se rousínovští fotbalisté v krajském přeboru dostanou z dost hrozivého úvodu sezony k lepším zítřkům, dočkal se. Hlavně poslední dvě vysoké domácí výhry je katapultovaly vzhůru až na současné čtvrté místo. A mohou ještě výš, k tomu ale potřebují porazit exdivizní Spartu Brno.

Na trávník, kde hosté příliš bodů nezískávají, pojedou v sobotu po poledni. „Je to mladý ambiciozní tým toužící po návratu do divize. Naposled vyhráli ve Znojmě, působili tam dobrým dojmem. Kvalita tam je, síla a technika ve všech řadách," chválil nejbližšího soupeře rousínovský trenér Petr Krahulec.

Každopádně Framoz už může hrát uvolněněji než před pár týdny. „Určitě ano, zvedli jsme se, z kluků ta psychická deka spadla, nálada je daleko lepší a můžeme jet pro body i třeba na Spartu. Uděláme všechno proto, aby z toho aspoň jeden byl," vyhlásil kouč.

Nějaký ten bodík by se hodil nejen proto, že se jeho tým díky němu může dostat klidně i do pozice lídra tabulky, ale i pro to, že ho čeká těžký los. „Sparta a Znojmo venku, doma Mutěnice, to je hodně složitý los. Bude to o tom, jak jsme kondičně připraveni," připomněl Krahulec.

Krajský přebor

Sparta Brno – Framoz Rousínov

Sobota, 16.00 hodin, stadion v Brně-Komárově

Postavení v tabulce:

3. Sparta Brno 8 5 1 2 15:11 16

4. Rousínov 8 5 0 3 18:11 15