Rousínovští fotbalisté jeli do Líšně po pětidenním intezivním soustředění. „Čekal jsem, že po náročném programu budou hráči unavení a forma jim spíše klesne,“ řekl lodivod Framozu Petr Krahulec.

Jeho obavy se však nenaplnily. Rousínovští fotbalisté totiž do zápasu nastoupili s elánem a ve svižném tempu. Vpodstatě z prvního útoku mohli dát branku. Na přelomu první a druhé minuty zápasu však Kašík branku Hrušovan minul.

Do konce poločasu se pak hrálo především ve středu hřiště. Hrušovany, které na jaře čekají v divizi záchranářské práce, nahrazovaly fotbalové umění především velkou bojovností. „Vzaly zápas velmi prestižně. Možná více, než je na přípravu zdrávo,“ okomentoval hru soupeře trenér Krahulec.

Už po pěti minutách druhého poločasu jej čekal šok. Před vlastním brankovištěm fauloval Rychlík a trestný kop se podařilo proměnit hrušovanskému Holcmanovi.

Po zbytek zápasu už Hrušovany jen bránily výsledek, mnohdy za cenu velmi agresivní hry. To se jim vyplatilo a nakonec zvítězily 1:0. „Fotbalově jsme byli lepší, ale s jejich dravostí jsme si měli lépe poradit,“ shrnul rousínovský trenér Krahulec. Více než prohra jej mrzí zranění, která přinesla agresivní hra hostů spolu se zimní počasím. „Mikloška si zlomil ruku, vypadá to na jeden až dva měsíce léčení,“ postěžoval si kouč, jemuž se v zápase zranili také dva z nových hráčů Udržal a Strmiska. Ti si oba natrhli sval a ze hry budou asi měsíc.

Rousínovský rival z Vyškova dopadl o víkendu znatelně lépe. V boji o první místo na turnaji v Morkovicích neměl s domácími vážnější problémy.
Celek z krajského přeboru s nimi držel krok jen do poloviny prvního poločasu. Za svůj velmi dobrý výkon v této části zápasu se dočkali i vedoucího gólu. Z penalty se trefil Hanák. „Domácí nás zaskočili především důrazem v osobních soubojích,“ viděl nedostatky ve hře svých svěřenců vyškovský trenér Pavel Svoboda.

Asi od pětadvacáté minuty zápasu se však začal projevovat rozdíl soutěží. Zlepšenou hru hosté korunovali krátce před poločasem vyrovnávacím gólem. Druhý poločas pak už byl zcela v jejich režii. Gól na 4:1 pro Vyškov si dokonce Morkovice daly vlastní.

Výkon svých hráčů hodnotil trenér Svoboda velmi kladně. „Na trénincích se soustřeďujemě hlavně na kondici. To hráče stojí mnoho sil. O to příjemněji mě překvapilo, že vydrželi s fyzičkou až do konce zápasu,“ radoval se kouč.