Zklamání. Takto jednoslovně lze vyjádřit pocity fotbalistů Rousínova z minulé sezony. Jedenácté místo je pro ně námětem k zamyšlení, ale zároveň také výzvou do nového divizního ročníku. „Cíl hrát někde mezi pátým a osmým místem tentokráte chceme splnit,“ vyhlásil trenér rousínovského celku Petr Krahulec.

Jedna z rousínovských horších sezón se mu hodnotí těžko. Přesto dokáže jasně vidět hlavní chyby svých svěřenců. „Na konci sezony jsme úplně ztratili veškeré nasazení a odhodlání,“ všiml si kouč.

A důvod nemastných neslaných výkonů hráčů Framozu je podle něj jasný. „Několik kol před koncem divize jsme si zajistili záchranu v divizi a hráči, třeba i jen povědomě, se uspokojili. Pak jsem na ně mohl řvát, jak jsem chtěl, ale na hřišti stejně moje pokyny neplnili,“ stěžuje si Krahulec. Krom toho také upozornil na ošidný závěr soutěže, kdy naopak týmy bojující o postup či o udržení dávají do utkání o bytí a nebytí všechny své síly.

Jako zvláště ošidná se ukázala bývalá nejsilnější rousínovská zbraň. Kromě několika utkání totiž Framoz absolutně zklamal v domácích zápasech. „Přitom v předcházejícím ročníku jsme doma takřka neztráceli body,“ poukazuje na nepříjemnou změnu lodivod Krahulec.

Část domácích proher jde podle něj na vrub už zmiňované ztráty motivace v závěrečných zápasech sezony, některé z nich však dosud jen těžko rozdýchává. „Porážky s Velkým Meziříčím a Rájcem neměly být. V těch utkáních mě zklamala nekoncentrovanost hráčů a celkový přístup k utkání,“ vzpomíná trenér.

Naopak hrdí mohou být Rousínovští na domácí zápas s dnes již třetiligovým Blanskem. Tým, který nakonec postoupil, doma porazili jako jedni z mála 2:1.

Pro příští ročník chce Krahulec se svým týmem dlít ve středu tabulky. „Chceme přezimovat do osmého místa, aby se nám vyhly záchranářské starosti,“ říká kouč.

Pro tento cíl chce tým také posílit. Již jistý je přestup Hanuse, který k mužstvu přichází z mančaftu Rostexu Vyškov, rousínovského regionálního konkurenta. „Ve Vyškově o něj už nebyl zájem, ale já jsem po Hanusovi rád sáhl,“ řekl Krahulec. Podle jeho slov zkouší Framoz i některé další potenciální posily, jejich působení v Rousínově je však stále jen ve stadiu jednání.