Prolog se dále týká Dražovic, které nastoupí v neděli v Lipovci. Ve druhém předkole se přidají Slavkov, Bohdalice a Bučovice. Poslední dva jmenované dokonce spolu v okresním derby a vítěz tohoto souboje přivítá v prvním kole Framoz Rousínov. Stále oblíbenější soutěž má letos na pořadu dvě předkola a na podzim budou odehrána ještě dvě normální kola už podle „pavouka". Na startovní čáru prvního kola se postaví šestnáct dvojic, mezi nasazenými týmy je i zmíněný účastník krajského přeboru Framoz Rousínov.

V předehrávce v Křenovicích se utkali dva účastníci I. B třídy. Domácí skončili ve skupině C šestí, Chrličtí v béčku až dvanáctí. Tomu odpovídal i průběh zápasu. Hrálo se převážně pod taktovkou domácích, kteří pohárovou soutěž berou naprosto vážně. „Na pohárové zápasy jsme navázali program celé letní přípravy, takže jsem rád, že jsme postoupili a zajistili si tak dalšího kvalitního soupeře. Budeme hrát zase doma a doufám, že půjdeme dál, protože Kyjov v prvním kole by pro naše fanoušky byl opravdovým magnetem," radoval se z postupu kapitán mužstva Jan Rotrekl.

Křenovický tým povede i v další sezoně legenda fotbalové Zbrojovky Brno Rostislav Václavíček. Ten zatím nechce zápas hodnotit jako vstup do sezony, ale přeje si, aby ji jeho svěřenci zahájili lépe než loňskou. „Křenovice byly zvyklé pohybovat se v horních patrech tabulky, ale mistráky jsme loni začali špatně. Teprve postupně se mužstvo trochu zvedalo. Po dobré zimní přípravě jsem očekával v jarní části lepší výkony, ale celé jaro nás pronásledovala zranění. Navíc z důvodů pracovního vytížení se nás scházelo málo i na tréninky. Až v závěru soutěže za pomoci starších hráčů jako Bobrovský a Balák jsme více bodovali a skončili na šestém místě, se kterým nakonec musím být spokojený. Určitě tedy máme na co navázat a pokusíme se vrátit mužstvo do tradičních vyšších pater tabulky," řekl někdejší kapitán brněnských mistrů republiky z roku 1978.

Z poloviny nový tým

Dražovice jako účastník vyšší třídy musí za svým prvním pohárovým soupeřem cestovat do Lipovce. Domácí hrají vyškovskými týmy nabitou A skupinu I. B třídy a v této konkurenci obsadili desáté místo. Hosté by tedy měli být favoritem, ale vzhledem k větším hráčským změnám je určitě čeká těžká překážka. „V našem týmu skončilo pět hráčů ze základní sestavy, které musíme nahradit. Zatím máme dvě posily, Ondru Krále z Vyškova a Petra Starého z Ráječka. V poháru ale chceme jít co nejdál. V pavouku bychom totiž v prvním kole narazili na Spartu Brno a toto jméno je pro nás docela velkou výzvou," netajil postupové plány dražovický trenér František Jakeš.