Ten první měli zcela v režii v tabulce lépe postavení hosté. Ve středu hřiště přehrávali domácí zálohu, bohužel pro ně si nedokázali vytvářet větší gólové šance. A ty které dotáhli do koncovky v klidu likvidoval zkušený brankář Pavel Plchut.

Ta asi úplně největší přišla hned z prvního útoku hostů. Zprava se před Plchuta prodral Dušan Svoboda, ale střelu šaratický brankář vyrazil. Neproměněná šance by nebyla ještě to nejhorší, co hosty v zápase potkalo. Krátce po popsané situaci musela pro svalové zranění odstoupit jedna z opor Lukáš Rychlík a ještě větší rána přišla, když totéž potkalo kapitána týmu Aleše Vlacha. Ten musel střídat ve 35. minutě.

Závěr poločasu hosté ještě ustáli, ale po přestávce se jejich hra v podstatě rozpadla. „Momentálně nedáme dohromady silnou sestavu, abychom mohli odehrát zápas, na nějaké úrovni. Když odstoupil Rychlík a Vlach, tak se nám rozsypala celá hra. Navíc fotbal je o gólech a my se v koncovce trápíme," litoval po utkání trenér hostů René Lysák.

K jeho smůle a smůle přidali jeho svěřenci brzy po přestávce k neplodné koncovce i chyby v obraně. Po špatné rozehrávce v 58. minutě zakončoval domácí Nazar Aagupa prakticky do prázdné branky. A domácím po vedoucím gólu narostla křídla. Vytvářeli si šance, přidali další dva góly a kdyby nezahodili dvě penalty, tak by hosté odjeli s až nespravedlivě vysokým debaklem. „Zahozené penalty klukům odpouštím. V naší situace, je dobrý každý bod. A my mále všechny tři. Dražovice potvrdily, že mají dobrý tým, a určitě to pro nás mohlo dopadnou i špatně. V prvním poločase nás přehrávaly. Připouštím, že nám pomohlo, že se jim zranili klíčoví hráči. Ale ve druhé půlce jsme začali hrát úplně jinak. Začali jsme víc dostupovat hráče, vyhrávali jsme osobní souboje. Jakmile, jsme dali první gól, tak už jsem věřil, že to bude jen otázka skóre. A to jsme pak ještě zahodili tolik šancí," radoval se po zápase domácí hrající trenér Pavel Kalouda.

K první penaltě se za stavu 1:0 postavil domácí jarní kanonýr Martin Báňa, ale kopl ji tak špatně, že dražovickému brankáři stačilo bez většího pohybu jen nohou vykopnout balon. Druhý neúspěšný střelec Lukáš Rozbořil s pokutové značky alespoň trefil tyčku, ale efekt byl samozřejmě nulový. Dražovický brankář Martin Šedý chytal za áčko v I. A třídě poprvé v životě, a kdyby jeho tým bodoval, mohl by se po zápase hodně radovat. Dvě chycené penalty, to se netává často ani ve III. třídě. „Nějakou penaltu už jsem v béčku chytil, ale dvě v jednom zápase, to si opravdu nepamatuje. Ale co s tím, když jsme prohráli," konstaval náhradník v dražkovické kle­ci.

Penalty nechyběly

Druhou penaltu zahodili domácí v 75. minutě, takže když o pět minut později dal Rozbořil kuriózní gól lobem prakticky od půlicí čáry, celý domácí tábor si mohl z hluboka oddechnout. Hosté v tuto dobu už byli neškodní. „V naší situaci musíme v podstatě hrát zezadu na nulu. Bohužel jsme vzadu chybovali a vlastně soupeři darovali tři branky. Naše hra neměla parametry jaké by v I.A třídě měla mít. Takže domácí byli lepší a vyhráli zaslouženě," shrnul po utkání kouč hostů Lysák.

Šaratice – Dražovice 3:0

Poločas: 0:0. Branky: 58. Yagupa, 80. Rozbořil, 82. Smetana. Rozhodčí: Galář – Strmiska, Balaščák. DS: Bůšek. ŽK: Rozbořil, Kalouda – Pelc, Král, Starý, Pospíšil. Diváků: 79.

Šaratice: Plchut – Cenek, M. Galia, Kalouda, Audy – Formánek, Rozbořil, Bukáček, Smetana, Yagupa – Báňa.

Dražovice: Šedý – Křap, Vlach (35. Levíček), Pospíšil, Král – Škarabela, D. Svoboda, Novotný, Starý, Rychlík (6. J. Galia) – T. Pelc.