Slavkovský kouč to bez obalu po zápase přiznal. Jeho tým totiž po šesti kolech uzavíral tabulku A skupiny I. B třídy. „Naše hra se postupně zvedá, ale bodově to žádný efekt nemělo. Už jsme nutně potřebovali i dobrý výsledek,“ ulevil si, když po závěrečném hvizdu rozhodčího svítil na ukazateli skóre stav 3:1.

Hosté z Drahanské vrchoviny přijeli jako tým z opačného pólu tabulky a druhé místo svádělo k otázce jejich případného útoku na postup do I. A třídy. To ovšem trenér Marek Starý rezolutně odmítl. „Postupové ambice určitě nemáme. Na druhém místě jsme se ocitli shodou okolností a navíc nám už tři zápasy zpět chybí šest hráčů základní sestavy. Dnes pět včetně brankáře. Takže chytal hráč z pole,“ upozornil babický lodivod.

Hráčské absence byl společný jmenovatel starostí šéfů obou laviček. Májek zase litoval neúčasti dvou ofenzivních fotbalistů. „Chadima citelně chyběl v záloze a Chuda jako druhý útočník,“ poznamenal trenér vítězů. Se ztrátami se evidentně lépe vyrovnali domácí fotbalisté.

Marcel Cupák při loučení s kariérou Petra Švancary na starém stadionu v Brně za Lužánkami.
Bývalý kanonýr Zbrojovky Cupák chce fotbalisty Vážan zabydlet v okresním přeboru

Začátek tomu ale nenasvědčoval, byť se Slavkov ujal vedení hned z prvního útoku, když náhradníka v babické brance zaskočila poměrně slabá Půčkova střela po zemi. Hosté z protiútoku vyrovnali. Ondráškův lob domácí brankář Skoupý jen pozvedl a nehlídaný Doležal u vzdálenější tyče zblízka doklepl do sítě.

Pak to před domácí brankou deset minut pořádně vřelo. Jenže nikdo z hostů nedokázal propasírovat balón přes přehuštěný obranný val v pokutovém území. Výsledkem byla jen série nevyužitých rohových kopů. A druhý výpad Slavkova opět znamenal gól. Matocha utekl po pravé straně a se zakončením jeho přesné přihrávky neměl Lysák problém.

Rána pod pás, která by zacvičila i odolnějším týmem. Domácí pak převzali iniciativu a šest minut před koncem jim babičtí věnovali třetí gól. Vypadalo to, že míč odkopne obránce nebo jej chytí brankář, ale ani jednomu to nevyšlo a důsledný Lysák zasunul míč do prázdné branky. „Dodneška obrana fungovala velice dobře a tady to na ně spadlo. Udělali jsme velké chyby v obraně a navíc nás soupeř předčil v touze po vítězství. První půlku jsme úplně prohospodařili. Ve druhé jsme sice měli optickou převahu, ale k brankáři prakticky nedošla žádná střela. Někteří naši mě velmi zklamali, zahráli pod své možnosti,“ komentoval porážku Starý.

Na měkkém mokrém trávníku ovšem měl jeho fotbalovější tým těžkou pozici. „Na tomto terénu by se mělo hrát tak, jak hrál Slavkov,“ dodal.

Při dvoubrankovém vedení se domácí ve druhém poločase zakopali před svým velkým vápnem, a když už do něj něco prošlo, většinou neatakovaní stopeři s přehledem odkopávali nebo hlavičkami odvraceli míče do bezpečí. „Zápas jsme potřebovali uhrát, a to se povedlo. A terén nějakému fotbalovému projevu stejně nepřál. Navíc jsme dnes byli i produktivní. V předchozích zápasech jsme měli v prvním poločase tři, čtyři i pět čistých šancí, ale góly jsme nedávali. Bylo to ubojované, ale myslím si, že zasloužené vítězství,“ radoval se Májek.

Slavkov u Brna – Babice nad Svitavou 3:1
Poločas: 3:1. Branky: 3. Půček, 20. a 39. Lysák – 4. Doležal. 
Rozhodčí: Janík – Marek, Landa. ŽK: Marcone, Peslar, Kopunec – J. Starý. Diváků: 140.

Slavkov: Skoupý – Michálek, Krejčí, Zezula, Peslar – Marcone, Marek, Půček (90. Novák), Lysák – Matocha, Kopunec (87. Hráček). Trenér: Radek Májek.
Babice: Rous – Ševčík, Studený, Ondráček, Hynšt – J. Starý, Doležal, Hruška, Ondrášek – Malíř (65. Kubeš), Trávníček (86. Procházka). Trenér: Marek Starý.