Zápas proti týmu se slavnou minulostí Rousínovští začali pěkně zhurta. Už v páté minutě se do velké šance dostal Ladislav Zápotočný, ale bohužel ji neproměnil. Hosté z Ratíškovic to vzali jako varování, zpřesnili hru a rázem se děly věci i před domácí brankou.

Naštěstí pro Tatran se stejnou koncovkou, jakou předvedl Zápotočný. „Po naší tutovce převzali otěže zápasu hosté. Měli tři vyložené šance, při kterých nás podržel gólman Řepka. Ve druhém poločase jsme konečně jednu příležitost proměnili a pak jsme je asi dvacet minut zmáčkli. Bohužel jsme nedali pojišťovací gól a Ratíškovice měly závěru další šance. Koncovku zápasu jsme ubránili. Jsou to pro nás důležité tři body. A vydřeli jsme je ve velmi těžkém utkání,“ zdůraznil trenér Tatranu Tomáš Kovanda.

Zápas rozhodla pohledná akce, kterou v 52. minutě založil Tomáš Horváth. Přesnou přihrávkou vyslal po straně dopředu Petra Táborského, ten dal míč pod sebe na velké vápno, odkud jej Bernard Bošek poslal technickou křižnou střelou do protější šibenice.

Tatran Rousínov - Baník Ratíškovice 1:0
Poločas: 0:0. Branka: 52. Bošek. Rozhodčí: Pátek – Rosa, Mrkvica. ŽK: Zápotočný (Rous.). Diváků: 160.
Rousínov: Řepka – Zezula, Rozehnal, Žoček (22. Bošek), Líznar – Honek (88. Kozel), Legner, Horváth, Táborský, Zápotočný (79. Davitashvili) - Lička. Trenér: Tomáš Kovanda.