Přerušit nepříjemnou šňůru bez výhry se pokusí v sobotu na domácím hřišti, ale možná to tentokrát bude nejtěžší úkol ze všech zmíněných předchozích. Na stadionu Za parkem totiž přivítají SK Uničov, třetí tým aktuální tabulky, ale hlavně jeden z nejzkušenějších týmů Moravskoslezské ligy. Je jediným klubem, který ji hraje nepřetržitě od jejího vzniku v sezoně 1991–1992. Fotbal se tam dělá velice poctivě, v klidu a bez viditelných emocí. „Postup do druhé ligy? Na ten jsou v soutěži jiní kandidáti. My samozřejmě chceme hrát co nejvýš, ale na druhou ligu tu není zázemí. A nepřehlédněte ani to, že je teprve podzim. Soutěž je dlouhá. Teď jsme třetí, ale za pár kol můžeme být někde úplně jinde," naznačil sekretář Jaroslav Jurik, že ambicemi klubu je v prvé řadě hrát dobrý fotbal.

A to se Uničovu daří. Několikrát vybojoval medailová umístění, ale většinou se soutěž končívá na solidních pozicích kolem pátého šestého místa. „Opravdu je to jedno z absolutně nejlepších mužstev soutěže. Dominantní jsou zkušenosti a taktická vyzrálost a ne náhodou mají nejlepší obranu v celé lize. My na to ale moc myslet nemůžeme a musíme udělat všechno pro to, abychom zvítězili. Druhý poločas v Břeclavi mě přesvědčil, že umíme podat vynikající výkon," řekl ke kvalitám sobotního soupeře trenér MFK Miloslav Machálek.

V minulém kole ovšem Uničovští překvapivě ztratili dva body doma s nováčkem soutěže Mohelnicí. Komentáře ze zápasu hodnotí, že to byla spravedlivá remíza, trenér Jiří Balcárek ale kritizoval především výkon svých oveček. „Do hry se nám nedostávali střední a krajní záložníci. Pokazili jsme spoustu přihrávek a zahodili několik nadějných příležitostí. Je to obrovská chyba a ztráta," komentoval výsledek 1:1.

A vůbec nezastíral, že ve Vyškově chce ztrátu napravit. „Viděl jsem několik jejich zápasů. Těží především ze zkušeností trenéra Machálka na lavce a Jana Trousila na hřišti. Navíc je tam několik mladých nebezpečných hráčů, jako třeba Urbančok. Já nemám rád nějaké kalkulace, že by nám třeba mohl stačit i bod. Každý zápas chceme vyhrát, i když vždycky respektujeme kvalitu soupeře. Určitě ani ve Vyškově nebudeme hrát zezadu na remízu, ale na vítězství. Totéž čekám od domácích, takže si myslím, že to může být pro diváky velice atraktivní zápas," zdůraznil Balcárek.

Ten bude postrádat jen zraněného útočníka Vladimíra Hrubého, domácí kouč by měl mít k dispozici stejný kádr jako v minulém utkání v Břeclavi. „Ta dlouhá šňůra bez vítězství nás samozřejmě netěší, při tříbodovém systému ztráty narůstají. Ale nějaká deka na nás skrz to neleží. Prostě si jen uvědomujeme, že už je načase vyhrát, a já věřím, že uvidím takový výkon, který nám všechny body zajistí," netajil vítězné plány ani Machálek.

A jak konkrétně vypadá vyškovské čekání na vítězství? 23. září: Vyškov – Hulín 1:1 a pak následuje: Hlučín – Vyškov 4:3, Vyškov – Slovácko B 0:0, Otrokovice – Vyškov 0:0, Vyškov – Prostějov 1:1 a Břeclav – Vyškov 1:1.

MSFL

MFK Vyškov – SK Uničov

Sobota 31. října, 14.00 hodin, stadion Za parkem

Tabulka:

3. Uničov 13 7 3 3 21:11 24

8. Vyškov 13 4 6 3 25:14 18

Zápasy v minulé sezoně:

Vyškov–Uničov 1:2

Uničov–Vyškov 2:0