Vyškovský MFK využil skutečnosti, že v moravskoslezské lize má už oba zápasy s MSK Břeclav odehrány, a tak pro poslední test připravenosti zvolil právě tohoto soupeře. „Hrát se silným týmem byl náš záměr. Proto to musela být alespoň liga, protože mezi MSFL a divizí je dost velký rozdíl," upřesnil trenér Miloslav Machálek, proč volba padla právě na Břeclavské.

Zápas se bude hrát v sobotu od 11.00 hodin na přírodním trávníku v Sedleci. Machálkovi bude určitě chybět zraněný Lukáš Lahodný, který si v utkání s Moravskou Slavií Brno zlomil nohu a jeho absence tak bude delší. „To byl jeden ze dvou rušivých momentů v celé přípravě, které mě mrzí nejvíc. Zranění a nemoci postihly více hráčů, ale tohle je nejtěžší. Dalším problémem byly dva nesehrané zápasy pro nemoc v táboře soupeře, ale museli jsme se s tím vyrovnat. Kromě těchto potíží proběhla příprava v podstatě podle mých představ a naopak těší mě, že se podařilo udržet prakticky celý podzimní kádr," sdělil Machálek.

V něm ale už není velmi podstatný prvek. Podzimní kanonýr Josef Čtvrtníček, který po námluvách s více kluby nakonec zakotvil ve Zbrojovce Brno. Jako náhradu Machálek zkoušel více hráčů a nakonec by se na hrotu měl objevit dvacetiletý odchovanec 1. FC Slovácko Roman Haša. Ten na podzim hrál převážně za prvoligovou juniorku, a naskočil do několika zápasů MSFL. „K příchodu do Vyškova mě svým férovým jednáním přesvědčil trenér Machálek. Cítím tu šanci, a když budu dávat góly, můžu se zase dostat se výš," bere Haša vyškovskou štaci naprosto vážně.

O sestavě pro Sedlec má Machálek v podstatě jasno. Rozhoduje se ještě o tom, kdo nahradí zraněného záložníka Lahodného, a pokud by pro nemoc nemohl nastoupit, tak i Martina Žočka.

Tatran Rousínov si k poslední přípravě na sobotu pozval do Komořan soupeře, který hraje o soutěž níž. V A skupině I.A třídy brněnský Žebětín přezimuje na devátém místě. Trenér Milan Boušek pro základní sestavu počítá s novou akvizicí Janem Baričákem, který hostuje z Vyškova, a s navrátilcem z Rakouska Janem Mikloškou. O základ budou usilovat další „Rakušan" Tomáš Krejčíř a Miroslav Divácký přeřazený z dorostu. „V přípravě jsme potřebovali vypilovat hlavně defenzivní činnost a upřímně říkám, že ani před generálkou ještě nemám o konečném složení obrany úplně jasno. Takže to je velmi důležitý zápas," sdělil Boušek, kterému naopak bude delší dobu chybět zraněný Libor Kupčík. A samozřejmě hráči, kteří se po hostování vrátili do svých mateřských klubů Josef Lička, Leo Holásek a Jiří Pospíšil.

Vyškov zahájí ligu za týden v sobotu doma s Hlučínem, Rousínov na svém trávníku v neděli přivítá Moravský Krumlov.

Přípravný fotbalSobota 14. března
MSK Břeclav – MFK Vyškov
Hřiště v Sedleci u Břeclavi, 11.00 hodin.
Tatran Rousínov – FK Žebětín
Hřiště v Komořanech, 14.00 hodin.