Nepříjemný soupeř doma, natož na jeho hřišti. Tak lze z vyškovského pohledu charakterizovat tým FC Velké Meziříčí, na jehož trávník v neděli Rostex zavítá. „Většinou na ně neumíme zahrát a moc bodů jsme z Meziříčí nepřivezli. I jako hráč mohu potvrdit, že se nám tam prostě nehraje dobře. Ale jsme první a bát se tedy nemusíme. Jednou se tradice přece už musí zlomit. Navíc i po Meziříčí jedeme ven a nebylo by dobré zůstat na bodech, které máme teď,“ naznačil cíle trenér Rostexu Valdemar Horváth.

Na začátku jara nemohlo více jeho hráčů nastoupit pro zranění, ale marodka se postupně vyprázdnila. Po operaci už začal s lehčím tréninkem poslední rekonvalescent Tomáš Hradil. „Ostatní hráči by měli být k dispozici, i když ne všichni jsou už fit stoprocentně. Ale určitou část zápasu už absolvovat mohou,“ dodal Horváth. Na podzim se ve Vyškově hrálo nerozhodně 1:1. Nedělní zápas začíná v 10.15 hodin.

Krajský přebor měl v týdnu na pořadu vložené kolo. Framoz Rousínov to ve Znojmě proti rezervě druholigového 1. SC neměl lehké, protože sestava béčka byla druholigisty notně prošpikovaná. „Odhaduji, že jich nastoupilo osm ze soupisky. Za těchto okolností jsme neodehráli špatný zápas. Měli jsme dost šancí i na vítězství, ale stále se nám v koncovce nedaří,“ komentoval těsnou porážku 0:1 sekretář Framozu Václav Zoul.

Ve třetím jarním domácím utkání Framoz v sobotu hostí Ráječko. SK Olympia patří k celkům středu tabulky bez postupových ambicí. Se 34 body má dostatečný odstup od nebezpečných sestupových vod a může tedy hrát uvolněně. V tomto duchu ve středu poměrně jistě vyhrála ve Zbýšově 3:1. Ve dvou předchozích domácích utkáních Rousínov jen remizoval a ani dnes to nebude mít snadné. Ráječko u soupeřů nasbíralo už patnáct bodů. Výkop je v 16.00 hodin.

Oba mají obavy

Téměř stejnými slovy vyjádřili své obavy ze zápasu trenéři obou aktérů nedělního okresního derby v I.A třídě Dražovice – Bučovice, domácí František Jakeš i hostující Alois Špičák, který ovšem bude zápas sledovat jen z tribuny, protože má disciplinární trest za administrativní pochybení klubu. Jakeš obavy zdůvodňuje kvalitou bučovického týmu a jeho jarní formou, Bučovice na hřišti všechny tři své zápasy s těžkými soupeři vyhrály. Špičák zase nepříjemným herním stylem soupeře. „Bučovicím se podařily zimní změny v kádru a hrají překvapivě dobře. My jsme navíc v situaci, kdy prostě musíme získávat body, a to může být psychická zátěž. Doma samozřejmě chceme vyhrát, ale bude to moc těžké,“ řekl Jakeš.

„S jarními výkony mohu být opravdu spokojený a o to víc nás mrzí ta strašná chyba a kontumace vyhraného zápasu v Ratíškovicích. Na hřišti je na hráčích vidět větší zodpovědnost, dobře do mužstva zapadl Zapletal. I přes náš dobrý jarní start v Dražovicích určitě favority nejsme. Jejich styl hry, hodně tvrdý fotbal, souboje na tělo a nakopávané míče, nám nesedí. Takže z utkání mám obavy, bude to hodně těžké,“ konstatoval Špičák. Oba šéfové střídaček, na bučovické tedy Špičákův asistent Josef Fenyk, by měli mít k dispozici kompletní kádry. Domácí stoper Píšek je po zranění v pořádku, na lavičce by měl být připravený i František Jakeš mladší. Do hostující sestavy se po trestu vrátil Tichý.

Na podzim doma Bučovice vyhrály 3:1.

Magnet kola

Dražovice – Bučovice

I. A třída, skupina B, neděle 24. dubna v 16.00 hodin

Tabulka:

8. Bučovice 17 6 3 8 25:27 ⋌21

10. Dražovice 17 6 2 9 19:35 ⋌20

Pravděpodobné sestavy:

Dražovice: Z. Karger – Šmerda, J. Karger, Píšek, E. Bílek, Novotný, Vlach, M. Bílek, Měřinský – Pelc, Svoboda.Bučovice: Hanák – Brožina, Hejný, Kachlík, Mikulášek – Štrublík, Vágner, Tichý, Zapletal, Handlíř – Bil.