A Tasovice nabízejí i několik společných atributů. Oba soupeře vedou trenéři, kteří přišli v zimní přestávce mužstva zachraňovat v divizi. Jiří Fryš v Tasovicích nahradil Tomáše Šťastného. Oba týmy jistě budou chtít dnes bodovat, i když domácí parta si nic jiného než vítězství nepřipouští, zatímco hostům by zřejmě ke spokojenosti stačil i bod. Divizní jaro totiž odstartovali úplně jinak než Machálkovi svěřenci. Porážkou v Bohunicích 0:3 a doma s Dostou Bystrc 0:2. „Potřebujeme dát gól, herně se chytit. Začátek jara nám vůbec nevyšel. Po Bohunicích se trápíme spíše psychicky. V zápase s jsme si vytvořili minimálně pět vyložených gólových šancí, které jsme neproměnili. Naopak jsme pak udělali dvě fatální chyby a bylo to. Naopak Vyškov stoprocentně bodoval, ale my tam musíme jet s tím, že se chceme prosadit svojí hrou," řekl Fryš.

Série tří zápasů doma se Machálek trochu obával, protože všichni kolem něho čekali, že to automaticky bude devět bodů. Teď tenhle plán vypadá docela splnitelně. Navíc mužstvo je kompletní a v pohodě. Trenér nemá moc důvodů vítěznou sestavu měnit, ale potvrdit to nechtěl. „To je pořekadlo, které někdy platí. Já bych o něm zatím mluvit nechtěl. Je fakt, že po dvou vítězstvích jsme v pohodě, ale trvám na tom, že vyhrát třikrát za sebou doma není jednoduché a s Tasovicemi to bude velice těžké. Jejich mužstvo celkem znám. Je to velmi kvalitní tým, silný zejména ve hře dopředu, kde má sice hráče menších postav, ale velice rychlé a pohyblivé. Na druhé straně si myslím, že jsou zranitelnější v zadních řadách, kde vidím naši šanci. Pro nás a určitě i pro ně je to naprosto klíčové utkání. Teď jsme sice dvakrát vyhráli, ale jen jsme se tím dotáhli na mužstva před sebou, nic víc. Je potřeba sbírat body a rychle postoupit do klidnějších vod," řekl před zápasem Machálek.

Co se týká kádru, je na tom hostující Fryš trochu hůř. „Jsme sice kompletní, ale někteří hráči hrají na hraně. Tři čtyři kluci mají určité problémy. Klobouk dolů třeba před výkony, které podává Lukáš Čerstvý, přestože na tom není nejlépe a zápas odehraje vždy na sto procent," sdělil kouč Tasovic, který má i prvoligové trenérské zkušenosti z Dukly Praha. Machálkovi sice chybějí někteří dlouhodobě zranění hráči, ale sestava z posledních kol je úplná. V ní se na jaře ještě neobjevil hrotový útočník Martin Lička. „Trenér nebyl spokojený hlavně s mým účinkováním ve futsale, a tak teď hraju za béčko," potvrdil sám hráč své zmizení z kádru a přeřazení do rezervního týmu.

MFK Vyškov – Sokol Tasovice

Sobota 27. dubna, 16.00 hodin

Stadion Za Parkem

Tabulka:

14. Vyškov 17 3 8 6 18:18 17

15. Tasovice 17 5 2 10 20:31 17

Rousínov jede odčinit porážku s Ráječkem
Rousínov – Stejně jako fotbalisté Framozu i jejich dnešní soupeř pamatuje lepší fotbalové časy. S Boskovicemi před několika roky Rousínovští bojovali o divizní body, ale spolu tuto soutěž opustili. V současné době se oba kluby pohybují na opačných pólech tabulky krajského přeboru. Rousínov má tři soupeře nad sebou, Boskovičtí pod sebou. Toto postavení mírně favorizuje hosty, kteří navíc chtějí odčinit propadák z minulého kola, kdy doma prohráli s Ráječkem. „Chceme vyhrát, ale asi to bude těžké. Jejich současný tým moc neznáme, ale hrají o záchranu a předpokládám, že doma budou hodně bojovní. U svých hráčů naopak v poslední době tuto vlastnost trochu postrádám," naznačil možné příčiny výpadku s Ráječkem trenér Framozu Petr Krahulec. Další aspektem může být rozpad obrany. Krahulcovi stále chybějí zranění obránci Hartl, Kubala a Pupp, naopak po zranění z přípravy v Bohunicích se už uzdravuje útočník Králíček. Utkání v Boskovicích bude mít výkop v 16.00 hodin.

Na podzim: Tasovice – MFK Vyškov 1:1 (0:0), branky: 74. Vyžrálek – 83. M. Kollár.