V tabulce Moravskoslezské ligy byli Otrokovičtí o devět příček níž než Vyškov, takže s konečnou remízou 0:0 jsou spokojeni. „Chtěli jsme si odvézt bod a máme ho. Z Vyškova je velice cenný. Domácí měli šance, ale my také, takže z mého pohledu je remíza zasloužená,“ shrnul trenér Viktorie Marek Sedlák.

Po porážce od Velkého Meziříčí 0:3 tedy Vyškovští už ve druhém utkání po sobě doma nedali gól. Vzhledem ke stavu kádru nastoupil domácí tým opět jen s jedním hrotovým útočníkem. A byl to právě Daniel Pospíšil, který mohl otevřít skóre a dát tak zápasu zcela jiný charakter. Už v páté minutě si zaběhl za obranu na dlouhý pas Filipa Studeného, jenže jeho lob přelétl vybíhajícího brankáře Juraje Semanka a těsně i jeho branku.

O tři minuty později měl Semanko hodně práce s dělovkou Lukáše Lahodného, kterou vyrazil nad břevno. V desáté minutě pak jeden z obránců tečoval mimo tyče nadějně vypadající střelu Michala Jeřábka. „Celé jaro se potýkáme s tím, že nejsme schopní dát gól ze hry. Šance máme, ale na hrotu není takový ten správný zabiják, který by je dokázal proměňovat. A jakmile si ze začátku nepomůžeme gólem, tak naše přerůstá do křeče,“ komentoval jen nadějný úvod trenér MFK Jan Trousil.

Jeho protějšek netajil, že ze zápasu měl obavy a že soupeři přizpůsobil taktiku. „Normálně hráváme na dva útočníky, ale tady na tom velkém hřišti by to bylo dost odvážné. Navíc když domácí jsou silní kombinačně. Proto jsme chtěli obranný blok stáhnout trochu níž a chodit do rychlých brejků,“ řekl Sedlák.

Ty se hostům dařily. Po čtvrthodince si domácí obrana hodně vydechla, když Dominik Pěnička po úniku a zpětné přihrávce Daniela Bojdy přestřelil jejich branku. Pak při nebezpečných hlavičkách Radima Jurči a Oldřicha Byrtuse.

Jejich neproměnění mohli domácí tvrdě potrestat. Ve 37. minutě nařídil rozhodčí penaltu na faul Byrtuse na Daniela Odehnala, jenže Filip Studený poslal slabou střelu doprostřed branky a Semanko ji stihl vyrazit.

Rozjezd do druhé půle měli Vyškovští pomalejší, ale v poslední půlhodince přimáčkli soupeře před jeho branku. Z domácího pohledu bohužel, zase bez efektu. V 74. minutě měl ale Pospíšil Smůlu, když jeho dělovku z pravé strany zastavilo břevno. Poslední dvě Jeřábkovy příležitosti byly na proměnění těžší. „První poločas jsme rozehráli velmi dobře. Měli jsme tam dvě tutové šance. Stejně tak potom na konci, kdy jsme měli i dost velký tlak. Jenže nemáme to finále, abychom soupeře dorazili. Pro nás jsou ztrátové body a pro mě je to i veliké zklamání. Tento zápas jsme prostě měli vyhrát,“ smutnil po utkání Trousil.

Hostům se bod náramně hodí v boji o záchranu. „Domácí byli trochu lepší v poli, my jsme byli nebezpečnější z brejkových situací. Kdybychom je dohráli do vyšší kvality, možná jsme mohli být i šťastnější. Ale bod beru,“ kvitoval remízu Sedlák.

MFK Vyškov - FC Viktoria Otrokovice 0:0Rozhodčí: Páral – Silný, Popelák. DS: Volf. ŽK: Fiala (Otr.). Diváků: 265.
Vyškov: Sova – Němeček, Kuncl, Odehnal, Tijani – Jeřábek, Studený, Schneider (55. Zoue), Lahodný, Přerovský (67. Novotný) – Pospíšil.
Trenér: Jan Trousil.
Otrokovice: Semanko – Zábojník, Chwaszcz, Malý, Jasenský – Pěnička, Byrtus (63. Behan), Jurča (78. Bahounek), Fiala, Nzembi (74. Kiška) – Bojda.
Trenér: Marek Sedlák.