Rezerva Opavy je stejně jako MFK ligovým nováčkem. Ale její osud je úplně jiný. Na podzim prohrávala až do dvanáctého kola, v němž porazila doma Hulín 3:2. Hned na to přivezla bod z Břeclavi po remíze 1:1, aby se pak vše vrátilo do starých kolejí. Tedy k porážkám. Tu Slezané utrpěli i v jarní premiéře, když na domácím hřišti podlehli Zlínu B 1:3.

Není lehké v takové pozici motivovat hráče, takže lze chápat slova trenéra Lubomíra Hrabiny, která pronesl před jarním výkopem a která v plné míře platí i pro utkání ve Vyškově. „Jdeme do toho s tím, že nemáme co ztratit. Jsme poslední, horší už to nemůže být, což je naše výhoda. Chceme naše protivníky strašit odzadu. Když se nezachráníme, zase se tolik nestane," sdělil trenér rezervy SFC.

Výstrahu musí brát Vyškov vážně. „Ve třetí lize není lehkých soupeřů, takže si nesmíme dovolit podcenit ani tak výrazně poslední tým tabulky. Tomu nahrává nejen, to, že nemá co ztratit, ale i terén, který na začátku jara v podstatě neumožňuje hrát náš kombinační technický fotbal. Takže i s Opavou to asi bude především o bojovnosti," upozornil asistent trenéra Machálka Valdemar Horváth.

Ten v týdnu vedl přípravu, protože Machálka skolila viróza. Z hráčů na trénincích stále chyběl dlouhodobě zraněný Lahodný, teprve na konci týdne se připojil Hodinář, který nedohrál zápas s Hlučínem. „Jsou tam ještě nějaké drobné šrámy a drobná nachlazení, ale věřím, že do začátku utkání budou mimo těch dvou ostatní k dispozici," řekl Horváth.

Samotný kapitán týmu David Hodinář ovšem svůj sobotní start nevylučuje. „Je to taková stará potíž s kolenem. V týdnu mě to ještě bolelo, ale už jsem lehce trénoval. Do začátku zápasu je ještě nějaký čas, takže snad se to uklidní. Uvidíme v sobotu po poledni," naznačil poslední termín pro rozhodnutí, zda bude či nebude hrát.

Jeho absence by byla velkou komplikací na postu stopera. Nakonec i v zápase s Hlučínem Vyškov inkasoval rozhodující gól po jeho vynuceném odchodu ze hřiště. „Tu situaci jsme si rozebrali u videa. Ve velkém vápně jsme měli osm hráčů, zatímco soupeř jenom dva a přece nám Hanus dal gól. Je to škoda, protože si nemyslím, že by to herně byl z naší strany nějaký propadák. Prostě jsme z těch úvodních šancí měli dát gól. Když vedeme, pak už zápasy neprohráváme. I řešení těchto situací jsme si rozebrali. Snad to pomůže. Pokud si budeme vytvářet šance, tak věřím, že je budeme i proměňovat," vrátil se k porážce v prvním jarní utkáním Horváth.

Sobotní soupeř Vyškovských odehrál podzim s velice mladým mužstvem a pro jaro má prakticky stejný kádr. Ten ovšem v úvodním jarním zápase se Zlínem doplnil velezkušený fotbalista Josef Dvorník. Jeho si jihomoravští fotbaloví fanoušci ještě mohou pamatovat z nedávného působení na postu stopera ve Zbrojovce Brno, ale on má na kontě i devět sezon a především mistrovský titul s Baníkem Ostrava. Ze sezony 2003 – 2004.

V dubnu sedmatřicetiletý fotbalový matador se béčku Opavy rozehrává po zranění. „Proti Zlínu nastoupil takový mix ze tří družstev, béčka, juniorky a devatenáctky a navíc já s Grussmannem, který je také po zranění. Asi proto jsme rychle dostali dvě branky, které nakonec byly rozhodující. Pak jsme nehráli špatně, určitě jsme nebyli horší než soupeř, ale ztrátu jsme už nedohonili," řekl Dvorník, který by opavskou obranu měl šéfovat i ve Vyškově.

Zajímavou jarní posilou Opavy je útočník Gianpaola Pezzottiho. Italské příjmení má jednadvacetiletý fotbalista po otci. Naposledy působil v HFK Olomouc a hledal si angažmá v nejvyšší soutěži na Slovensku. To se mu nepovedlo, takže v béčku Opavy se pokouší vybojovat si druholigový dres áčka.

MSFL - 18. kolo: MFK Vyškov – SFC Opava B

Sobota 28. Března, 15.00 hodin, stadion Za parkem

Na podzim: Opava – Vyškov 0:2 (0:2), branky: 4. a 33. Lahodný.