Výrazně poslední tým tabulky přijel do Vyškova s obranou vyztuženou zkušeným prvoligovým matadorem Josefem Dvorníkem, u kterého také končila většina vyškovských ataků. Pod jeho šéfovským dohledem toho Opavané dovolili domácím mnohem méně než před týdnem celkově silnější Hlučín. „Utkání se mně moc nelíbilo. Z naší strany to bylo takové bezkrevné, profesorské. Nebylo tam to, co náš šlechtilo, tedy že hrajeme od první do poslední minuty agresivně a jako tým. A prohrávali jsme se soupeřem, který neměl ani jednu šanci. Gól jsme si dali sami," popsal domácí trenér Miloslav Machálek svůj dojem z prvního poločasu.

Ta pro jeho tým nepříjemná sprcha přišla těsně před odchodem do šaten. Na opavský přízemní centr si nabíhal Lavrovič atakovaný Kucharčukem. Domácí obránce sice nedovolil soupeři pořádně vystřelit, bohužel ale sražený míč tečoval do protipohybu svého brankáře. „Už jsem udělal krok doleva, že balón seberu, ale najednou to šlo na druhou stranu. Před tím ani potom jsem moc práce neměl. Ve druhém poločase na mě šla jedna lehká střela z přímého kopu a pak už jsem jen rozehrával míče a tlačil kluky dopředu," řekl „nezaměstnaný" muž v brance Jakub Klimeš.

I přes celkem dobře pracující obranu Opavy se ale mohlo jít na přestávku za opačného skóre. Jenže Urbančoka vychytal brankář, Haša dvakrát zblízka mířil přímo do náruče opavského strážce branky a vyškovský smolař Kucharčuk ve třicáté minutě v nejryzejší šanci pálil těsně nad protější šibenici.

Druhý poločas byl o něčem jiném a atypický. Nejprve se rozhodčímu nelíbil Němečkům ústní projev a poslal ho po sprchy, takže domácí tým hrál skoro celou druhou půli v oslabení. Přesto dokázal vyvinout veliký tlak, který nakonec zaslouženě korunoval otočením skóre. „Za druhý poločas musím kluky pochválit. Jsem moc rád, že jsme v deseti lidech dokázali otočit výsledek. To se cení. A svědčí to o tom, že jsme prokázali velkou vůli nepříznivě se vyvíjející zápas zvládnout," vyslovil druhou, příjmenější část svého hodnocení vyškovský kouč.

Jeho protějšek Lubomír Hrabina po zápase jen nechápavě kroutil hlavou. „Nepochopil jsem proč jsme se po vedoucí brance tak moc zatáhli dozadu. Navíc, když soupeř hrál v deseti lidech. Pokyny byly samozřejmě úplně jiné. Asi jsme se lekli toho, že bychom ve Vyškově mohli něco uhrát. Největší problémy nám dělali oba krajní záložníci Urbančok a Holub," sdělil trenér opavského béčka.

Zlomeným palcem

Po několika těžkých závarech v opavském pokutovém územní přišlo vyškovské K.O. v poslední deseti minutovce. Nejprve Haša projevil smysl pro orientaci v těchto prostorech a zblízka doklepl do sítě.

A pak zaúřadoval Machálkův žolík. Po krásné individuální akci Michala Jeřábka a jeho zpětné přihrávce se z běhu nádherně trefil Lukáš Lahodný, který původně nastoupit neměl. „Měl jsem zlomený palec na noze a ještě pořád to bolí. Poprvé jsem byl na tréninku až v pátek a dohodli jsme se, že půjdu na lavku. Kdydy to nebylo potřeba, tak bych nestřídal. Takže jsem hrál přes bolest. A ten gól? Michal dobře obešel několik lidí a dal to přesně přede mě. Tam, kam většinou nabíhám. Opava je pro mě asi šťastný soupeř," radoval se střelec vítězné branky, který oběma góly zařídil podzimní vítězství MFK v Opavě.

MSFL – 18. kolo: MKF Vyškov – SFC Opava B 2:1

Poločas: 0:1. Branky: 81. Haša, 89. Lahodný – 43. Lavrovič. Rozhodčí: Mikyska – Trávníček, Běhal. DS: Bajer. ŽK: Urbančok, Holub, Haša, Kucharčuk, Němeček, Lahodný – M. Hrabina, Lavrovič. ČK: 58. Němeček. Diváků: 252.

Vyškov: Klimeš – Němeček, Hodinář, Žoček, Kucharčuk (61. V. Novotný) – Holub, Jeřábek, Studený, Urbančok (86. J. Lička) – M. Lička (61. Lahodný), Ha­ša.

Opava B: Štencel – Vojtěšek, Hoza, Dvorník, Macíček – Lavrovič (87. Uvíra), Grussmann, Hrabina (72. Korbel), Galvas – Gebauer, Pezzotti.

Po minutách:

16. Hostující Galvas pálil volejem křížně těsně mimo.

17. Studený našel ve vápně Urbančoka a jeho technickou střelu vyrazil brankář Štencel na roh. První velká šance Vyškova.

20. Martin Lička sklepl balón k Hašovi, který ten ale trefil přesně do brankáře.

30. Studený prostrčil Kuchačukovi a ten dva kroky za malým vápnem pálil těsně nad protější šibenici.

43. 0:1 – Lavrovič. Na centr z levé strany do malého vápna nabíhal spolu s Kucharčukem. Ten jeho střelu sice zablokoval, ale tečoval ji nešťastně pod nohy Klimeše. Ten byl moc blízko na to, aby stačil účinně zasáhnout.

45. Hašova hlavička zase zamířila přímo do Štencelovi náruče.

58. David Němeček sice nepoužil vulgární výrazy, ale jeho připomínky se rozhodčímu Mikyskovi nelíbili a vykázal ho ze hřiště.

60. Haša byl faulovaný těsně před velkým vápnem. Sám se postavil k trestnému kopu. Střela vypadala hezky, ale šla těsně nad.

61. Dvojnásobné střídání trenéra Machálka. Společně odstoupili Martin Lička a Pavel Kucharčuk. Přišli Lukáš Lahodný a Václav Novotný.

61. Po Holubově centru hlavičkoval k dobré pozici Jeřábek, ale poslal míč nad branku.

81. Lahodný v hranice velkého vápna prostřelil klubko hráčů před sebou, ale k jeho smůle míč jen orazítkoval tyčku a odrazil se podél branky do pole.

81. 1:1 – Haša. Po Hodinářově rohovém kopu se nejlépe orientoval v malém vápně a zblízka překonal jinak výborně chytajícího opavského gólmana.

86. Studený pálil po zemi pravačkou a střele chybělo jen pár centimetrů, aby skončila v síti za pravou tyčkou.

89. 2:1 – Lahodný. Jeřábek utekl po levé straně, zpětnou přihrávkou našel zezadu nabíhajícího Lahodného, který tentokrát z běhu už provětral sít branky hostů.