Utkání Moravskoslezské ligy nabídlo zajímavý průběh. Domácí rychle vedli, pak prohrávali, znova šli do vedení, o které přišli ve druhé minutě prodlouženého času, kdy utěšenou střelou z hranice pokutového území vyrovnal vyškovský Srb Aleksandar Božović na 3:3.
Už ve druhé minutě si na centr z rohového kopu naskočil Šimon Chwaszcz a hlavou překonal vyškovského brankáře Ladislava Kollára. „S Prostějovem jsme dostali všechny tři góly po standardkách a upozorňovali jsme na ně i před Otrokovicemi. A hned dostaneme gól po rohu. Doma nás porazil Kroupa a tady to samé hrál vysoký útočník Kavumbagu, který byl u všech tří branek,“ zdůraznil trenér Vyškovanů Jan Trousil.


Záměr hrát jednoduché nakopávané míče na fotbalistu z Burkiny Faso Didiera Kavumbagu domácí trenér Marek Sedlák nijak netajil. „Vyškov má velmi šikovné hráče ve středové řadě, ale myslím si, že má trošku problémy v defenzivní činnosti a hlavně při standardních situacích. Tam je zranitelný. Proto jsme chtěli hrát jednoduchý fotbal, nahoru na dva vysoké útočníky a přehrát je silou, což se v podstatě dařilo.

Kavumbagu odvedl nadstandardní výkon. On tři vyškovské stopery přehrál sám a chystal balony druhému hrotu,“ sdělil Sedlák.
Jeho taktice napomáhal i těžký rozbahněný terén. Hosté nemají vpředu podobné „kladivo“, a proto se snažili o svůj kombinační fotbal. Vynesl jim otočení skóre, jenže okamžitě přišla další rychlá akce domácích. „Ani v hokeji jsem neviděl, aby tak rychle z rozehrávky padl gól. Příčina je jasná, po jednoduchém nákopu jsme neabsolvovali první souboj a následovaly další dvě chyby obrany. Jsem obrovsky nespokojený, jak jsme v té obraně laxní. Mě, který hrál dvacet let stopera, úplně vytáčí, co v té obraně tyto dva zápasy předvádíme,“ ulevil si Trousil.


Druhý poločas začal faulem Jana Krejčího ve vlastním pokutovém území, brankář Kollár naštěstí nařízenou penaltu zneškodnil. Jenže kritický moment „nakopl“ spíš domácí, kteří získali převahu a také zasloužené vedení.


Naštěstí pro hosty začali až příliš brzy spekulovat s jeho hlídáním. Hosté vyvinuli velký tlak, který korunovali vyrovnávací brankou. A pro Viktorii mohlo být ještě hůř. Jenže Michal Jeřábek a Lukáš Lahodný své velké šance zahodili. „Tady se ukazuje, jak problematické je zdržování. Rozhodčí nastavil čtyři minuty a my jsme v nich mohli i vyhrát. Na druhou stranu by to pro domácí asi bylo hodně kruté. Remíza víc odpovídá průběhu utkání,“ konstatoval Trousil.


Jeho protějšek Sedlák viděl příčinu ztráty vítězství v nezkušenosti mužstva. „Zklamání je to veliké. Zvlášť v naší situaci, kdy je dobrý každý bod. Ale je to obraz toho, že máme velice mladý tým. Je tam spousta kluků, kteří mají první starty v dospělé soutěži. Zkušený mančaft už by to uhrál,“ litoval trenér Viktorie.

FC Viktoria Otrokovice – MFK Vyškov 3:3
Poločas: 2:2. Branky: 3. Chwaszcz, 24. Kavumbagu, 68. Slaný – 11. Praks, 23. Lahodný, 92. Božović. Rozhodčí: Zaoral – Kozubík, Ogrodník. DFA: Peřina. ŽK: Bahounek – Cvijović, Krejčí, Koudelka. Diváků: 100.
Otrokovice: Semanko – Jasenský, Škubník, Chwaszcz, Zábojník – P. Červenka (91. Mensah), Pěnička, Bahounek (83. Kopečný), Slaný (76. Lapčík) – Mlýnek, Kavumbagu. Trenér: Marek Sedlák.
Vyškov: Kollár – Němeček, Cvijović, Krejčí – Jeřábek – Praks, Bennett, Matocha (71. Studený), Lahodný, Božović – Koudelka. Trenér: Jan Trousil.