Fotbalisté Vyškova měli v Kroměříži na víc než remízu. O výhru přišli v závěru

Kroměříž - Fotbalisté MFK Vyškov remizovali v Kroměříži. Trenér Jan Trousil to vidí jako ztrátu dvou bodů. V utkání předních týmů Moravskoslezské ligy, Kroměříž byla druhá a Vyškov pátý, měli hosté většinu hracího času zápas pod kontrolou a ještě tři minuty před koncem vedli 1:0. O dva body přišli tři minuty před koncem.

8.4.2018

Ilustrační foto.Foto: Deník / Vlach Zdeněk

V závěrečné desetiminutovce se sice hosté dostali pod tlak, ale vyrovnávací gól patří do kategorie šťastných. „Zápas jsme měli dotáhnout do vítězného konce. Za vyrovnávací gól ale nemůžu klukům nic vyčítat, není tam něco, co by udělali vyloženě špatně. Prostě štěstí na jedné a smůla na druhé straně. Spíš mě mrzí, že jsme ve druhém poločase, v době, kdy jsme měli hru jasně pod kontrolou, nepřidali druhý gól. To bychom to asi už dohráli na vítězství,“ posteskl si vyškovský lodivod.

Trousil měl na mysli především stoprocentní šanci Lahodného v 72. minutě, když hlavičkou trefil Matouška, jediného domácího hráče stojícího na brankové čáře.

Úvodní minuty patřily Slavii a vyškovský brankář Machalický musel čelit nebezpečné střele Blanaře a závaru po hlavičce Hlocha. Pak ale vzali režii hry do svých rukou hosté. Záložní řada ve středu se Schneiderem, Lahodným a Matochou dokázala držet míč a celý tým nedovolil soupeři hrát jeho kombinační hru. „Dobře jsme je napadali a oni tak museli jen nakopávat balóny. Obrana nám fungovala velmi dobře,“ cenil si Trousil.

Koncovka sice nebyla tak důrazná, jak by si Trousil představoval, přesto šli hosté zaslouženě do vedení gólem Přerovského. Ten se protáhl mezi trojicí slavistů a brankáři Kofroňovi nedal šanci. Hanáci se ale zlobili na rozhodčího Silného, protože si Přerovský podle jejich mínění v rozhodující chvíli zpracoval míč rukou a až potom balón uklidil do sítě. Nicméně vedení hostů bylo vyjádřením dění na hřišti.

Slavisté se po přestávce snažili o vyrovnání, herně se jim ale příliš nedařilo. Kombinace brzdily nepřesnosti, slibné akce většinou končily na hostující obraně, která posbírala i standardní situace domácích.

Naopak Vyškov mohl své vedení ještě navýšit zejména po zmíněné hlavičce Lahodného.

Závěr zápasu ovlivnilo střídání. Zatímco domácí kouč Ivo Světlík výměnou hráčů hru týmu oživil, hosté po odchodu Pospíšila vpředu už neudrželi míč. Výsledkem byla výrazná převaha Slavie v posledních deseti minutách a vyrovnávací gól Berčíka v 87. minutě, když bezmocného Machalického prostřelil ranou k levé tyči.

Hanácká Slavia nakonec mohla i vyhrát, ale gólovou hlavičku Matouška vyškovský gólman skvělým zákrokem vytěsnil na roh. „Náš problém je, že jakmile pošleme do hry hráče z lavičky, není to úplně adekvátní náhrada. Prostě nemáme druhého útočníka. Posledních deset minut nás domácí dostali pod tlak, ale s tím jsme si poradili. Bohužel přišla standardka a po ní série odrazů a skluzů a šťastné vyrovnání křižnou střelou za tyč. Celkově nám chyběla taková ta hladovost soupeře dorazit, abychom jim odskočili na 2:0. Pak by museli vytáhnout hru a tím bychom mohli chodit do otevřené obrany,“ konstatoval Trousil.

„Doma jsme ztratili dva body, ale vzhledem ke kvalitě soupeře, a jak se utkání vyvíjelo, nerozhodný výsledek nakonec bereme. Remíza je spravedlivá,“ řekl po utkání kroměřížský trenér Ivo Světlík, který ale výkon svých svěřenců označil za celkově bojácný.
Vyškovští pak v nastavení přišli o podruhé na jaře vyloučeného Lahodného za hrubý faul. „Nepochopím to. V úplně nesmyslném prostoru, kdy balón je prakticky za lajnou, takto zajede do soupeře. Naprosto s červenou kartou souhlasím. On si musí uvědomit, že takovým způsobem nemůže oslabovat mužstvo. Naopak, že on je tím, který může rozhodovat zápasy,“ zlobil se vyškovský lodivod.

SK Hanácká Slavia Kroměříž – MFK Vyškov 1:1Poločas: 0:1. Branky: 88. Berčík - 40. Přerovský. Rozhodčí: Silný - Křepský, Kulička. DS: Hulcký. ŽK: Kofroň, Neubert, Kovář – Přerovský, Matocha, Kuncl, Tijani. ČK: 90. Lahodný (Vyš.). Diváků: 354.
Kroměříž: Kofroň - Šmerda (85. D. Stratil), Matoušek, Hloch, Jeleček - Cupák, Motal - Krhut, Neubert (67. Berčík), Blanař (59. Sedláček) - Kovář. Připraven Trochta, Chyla, Moravec. Trenér: Ivo Světlík.
MFK Vyškov: Machalický – Tijani, Kuncl, Toure, Jeřábek – Přerovský, Schneider (90. Odehnal), Matocha, Lahodný, Novotný (63. Němeček) – Pospíšil (80. Koné). Trenér: Jan Trousil.

Autor: Zdeněk Vlach

8.4.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Traktorista a obsluha 22 000 Kč

Traktoristé a obsluha zemědělských strojů Obsluha zemědělských strojů-traktorista. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: vzdělání vyučení v zemědělském nebo opravářském oboru, ŘP sk. B, T, praxe výhodou, v sezóně časová flexibilita a ochota pracovat přesčas, dobrý zdravotní stav-práce s prostředky na ochranu rostlin a v prašném prostředí, Popis práce: PP na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení, vhodné i pro absolventy, Zaměstnavatel nabízí: 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování, 13. plat, Kontakt: Obdržálek Pavel, tel.: 603 101 391, e-mail: obdrzalek@email.cz. Pracoviště: Pavel obdržálek, 685 01 Bučovice. Informace: Pavel Obdržálek, +420 603 101 391.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 20 000 Kč

Účetní všeobecní Účetní. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: vzdělání SŠ, VŠ ekonomického směru, praxe v oblasti účetnictví, ŘP sk. B, znalost práce na PC (word, excel, outlook), znalost informačního/ účetního systému MRP/KS výhodou, pracovitost, zodpovědnost, samostatnost, spolehlivost, POPIS PRÁCE: práce vhodná pro OZP, zástup za MD s možností prodloužení na dobu neurčitou, kompletní vedení podvojného účetnictví, skladové hospodářství, znalost mzdového účetnictví (zpracování mezd pro 10 zaměstnanců), zpracování DPH, kontrolní hlášení, souhrnné hlášení, silniční daň, komunikace s úřady, zastupování při kontrolách, příprava podkladů daňovému poradci k roční účetní uzávěrce, správa dotací ZPS, evidence náhradního plnění, ZAMĚSTNAVATEL NABÍZÍ: příspěvek na stravu, mobilní telefon, školení v oboru, 13. plat, KONTAKT: Hasala Petr, v případě zájmu o nabízenou pozici zašlete, prosím, motivační dopis a profesní životopis na emailovou adresu: info@hafyso.cz. Pracoviště: Hafyso, s. r. o., Ždánská, č.p. 906, 685 01 Bučovice. Informace: Petr Hasala, +420 776 137 103.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Expedient pro nakládku. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Požadavky: vzdělání nerozhoduje, fyzická zdatnost, samostatnost, spolehlivost, , Náplň práce: PP na dobu neurčitou, naložení hotových výrobků na stojany, , Nabízíme: zajímavé finanční ohodnocení odpovídající kvalitě práce, plnohodnotný 13. plat, náborový příspěvek 10.000 Kč, věcné a finanční dary při životním jubileu, zvýhodněný mobilní tarif pro 2 Vámi zvolená telefonní čísla (volání zdarma mezi těmito čísly, výhodné ceny volání a datových tarifů), zaměstnanecké slevy na výrobky, dotované závodní stravování, 5 týdnů dovolené, možnost účastnit se společně s ostatními zaměstnanci kulturních a sportovních akcí, adaptace zaměstnance, kvalitní osobní ochranné pracovní pomůcky, , Kontakt: Hudeček Martin Ing., tel.: 544 146 411, e-mail: hudecek@fenstar.com. Pracoviště: Fenstar s.r.o., Fenstarová, č.p. č.e. 1, 684 01 Slavkov u Brna. Informace: Martin Hudeček, +420 544 146 411.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 22 000 Kč

Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu Truhlář, stolař, obráběč. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Požadavky: vzdělání nerozhoduje, manuální zručnost, technické myšlení, orientace v technické dokumentaci, spolehlivost a pracovitost, samostatnost a ochota učit se novým věcem, , Popis práce: PP na dobu neurčitou, výroba plastových oken a dveří - vkládání materiálu, řezání a lepení, vrtání, šroubování, měření, vhodné i pro absolventy, , Zaměstnavatel nabízí: zázemí stabilní a rozvíjející se společnosti, práci v příjemném a moderním pracovním prostředí, podporu pitného režimu zaměstnanců, motivující finanční ohodnocení, plnohodnotný 13. plat, náborový příspěvek 10.000 Kč, věcné a finanční dary při životním jubileu, zvýhodněný mobilní tarif pro 2 Vámi zvolená telefonní čísla (volání zdarma mezi těmito čísly, výhodné ceny volání a datových tarifů), zaměstnanecké slevy na výrobky, příspěvek na závodní stravování, 5 týdnů dovolené, navýšené stravné (diety) při zahraničních služebních cestách, možnost účastnit se společně s ostatními zaměstnanci kulturních a sportovních akcí (divadlo apod.), adaptace zaměstnance, zaškolení zkušeným kolegou, doprava do zaměstnání firemním autobusem, kvalitní osobní ochranné pracovní pomůcky, , Kontakt: Hudeček Martin Ing., tel.: 544 146 411, e-mail: hudecek@fenstar.com. Pracoviště: Fenstar s.r.o., Fenstarová, č.p. č.e. 1, 684 01 Slavkov u Brna. Informace: Martin Hudeček, +420 544 146 411.

Osmadvacátý ročník Běhu Vyškovem-Vyškovské 12 vyhráli závodníci AK Drnovice Irena Pospíšilová a Tomáš Steiner.

Jeseník posílili navrátilci, na účastníka MSFL Rýmařov ale nestačil

Až do pátku 20. července čekali hráči Jeseníku na první přípravné utkání. Na svém trávníku přivítali třetiligový Rýmařov a příliš nechybělo, aby se jim podařilo papírového favorita zaskočit.

20.7.2018

To je celý Kohák. Sebral pohár a označil se za atomovou bombu

Chrlil ze sebe vtípky na adresu ostatních, ale i na sebe – tohle prostě bavič Jakub Kohák umí. Také proto si ho vedení Středočeského krajského fotbalového svazu hýčká a zve ho na každou větší akci. Naposledy ve čtvrtek, s úsměvnou nabubřelostí, převzal Kohák pohár pro vítěze krajského přeboru – FK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
dnes 08:42

Brankář Sigmy Buchta: Slavia byla efektivní, já jsem nic nechytil

/ROZHOVOR/ Nepříjemný vstup do ligové sezony zažila fotbalová Sigma a především brankář Miloš Buchta. „Pro gólmana jsou nejhorší zápasy, kdy si nesáhne na balon a jen je loví ze sítě,“ konstatoval strážce olomoucké branky po jasné domácí prohře 0:3 se Slavií Praha. „Musíme na to rychle zapomenout,“ nabádá brankář, jenž nedávno oslavil 38. narozeniny.

včera 22:37

První půle? To bylo baroko, hněval se trenér Slovácka Kordula

Pro výkon mužstva v prvním poločase neměl pochopení. Co naplat, že fotbalisté Slovácka po přestávce Bohemku zmáčkli, když dvoubrankové manko stejně neumazali. Veškerá snaha tak nakonec přišla stejně vniveč. Kouče Michala Kordulu více než těsná porážka 1:2 štval přístup hráčů v úvodní části.

Blíží se start divizních soutěží. Diváky tradičně potěší i dopolední zápasy

Po českých pažitech se v nejbližší době nezačnou prohánět pouze hráči první nebo druhé ligy. Zkraje srpna totiž startují i divizní fotbalové soutěže – je jich klasicky pět, představí se v nich celkem osmdesát mužstev a hrát se bude o pět vstupenek do České, respektive Moravskoslezské fotbalové ligy. První kola fanoušky přilákají už 4., respektive 11. srpna dopoledne.