V závěrečné desetiminutovce se sice hosté dostali pod tlak, ale vyrovnávací gól patří do kategorie šťastných. „Zápas jsme měli dotáhnout do vítězného konce. Za vyrovnávací gól ale nemůžu klukům nic vyčítat, není tam něco, co by udělali vyloženě špatně. Prostě štěstí na jedné a smůla na druhé straně. Spíš mě mrzí, že jsme ve druhém poločase, v době, kdy jsme měli hru jasně pod kontrolou, nepřidali druhý gól. To bychom to asi už dohráli na vítězství,“ posteskl si vyškovský lodivod.

Trousil měl na mysli především stoprocentní šanci Lahodného v 72. minutě, když hlavičkou trefil Matouška, jediného domácího hráče stojícího na brankové čáře.

Úvodní minuty patřily Slavii a vyškovský brankář Machalický musel čelit nebezpečné střele Blanaře a závaru po hlavičce Hlocha. Pak ale vzali režii hry do svých rukou hosté. Záložní řada ve středu se Schneiderem, Lahodným a Matochou dokázala držet míč a celý tým nedovolil soupeři hrát jeho kombinační hru. „Dobře jsme je napadali a oni tak museli jen nakopávat balóny. Obrana nám fungovala velmi dobře,“ cenil si Trousil.

Koncovka sice nebyla tak důrazná, jak by si Trousil představoval, přesto šli hosté zaslouženě do vedení gólem Přerovského. Ten se protáhl mezi trojicí slavistů a brankáři Kofroňovi nedal šanci. Hanáci se ale zlobili na rozhodčího Silného, protože si Přerovský podle jejich mínění v rozhodující chvíli zpracoval míč rukou a až potom balón uklidil do sítě. Nicméně vedení hostů bylo vyjádřením dění na hřišti.

Slavisté se po přestávce snažili o vyrovnání, herně se jim ale příliš nedařilo. Kombinace brzdily nepřesnosti, slibné akce většinou končily na hostující obraně, která posbírala i standardní situace domácích.

Naopak Vyškov mohl své vedení ještě navýšit zejména po zmíněné hlavičce Lahodného.

Závěr zápasu ovlivnilo střídání. Zatímco domácí kouč Ivo Světlík výměnou hráčů hru týmu oživil, hosté po odchodu Pospíšila vpředu už neudrželi míč. Výsledkem byla výrazná převaha Slavie v posledních deseti minutách a vyrovnávací gól Berčíka v 87. minutě, když bezmocného Machalického prostřelil ranou k levé tyči.

Hanácká Slavia nakonec mohla i vyhrát, ale gólovou hlavičku Matouška vyškovský gólman skvělým zákrokem vytěsnil na roh. „Náš problém je, že jakmile pošleme do hry hráče z lavičky, není to úplně adekvátní náhrada. Prostě nemáme druhého útočníka. Posledních deset minut nás domácí dostali pod tlak, ale s tím jsme si poradili. Bohužel přišla standardka a po ní série odrazů a skluzů a šťastné vyrovnání křižnou střelou za tyč. Celkově nám chyběla taková ta hladovost soupeře dorazit, abychom jim odskočili na 2:0. Pak by museli vytáhnout hru a tím bychom mohli chodit do otevřené obrany,“ konstatoval Trousil.

„Doma jsme ztratili dva body, ale vzhledem ke kvalitě soupeře, a jak se utkání vyvíjelo, nerozhodný výsledek nakonec bereme. Remíza je spravedlivá,“ řekl po utkání kroměřížský trenér Ivo Světlík, který ale výkon svých svěřenců označil za celkově bojácný.
Vyškovští pak v nastavení přišli o podruhé na jaře vyloučeného Lahodného za hrubý faul. „Nepochopím to. V úplně nesmyslném prostoru, kdy balón je prakticky za lajnou, takto zajede do soupeře. Naprosto s červenou kartou souhlasím. On si musí uvědomit, že takovým způsobem nemůže oslabovat mužstvo. Naopak, že on je tím, který může rozhodovat zápasy,“ zlobil se vyškovský lodivod.

SK Hanácká Slavia Kroměříž – MFK Vyškov 1:1Poločas: 0:1. Branky: 88. Berčík - 40. Přerovský. Rozhodčí: Silný - Křepský, Kulička. DS: Hulcký. ŽK: Kofroň, Neubert, Kovář – Přerovský, Matocha, Kuncl, Tijani. ČK: 90. Lahodný (Vyš.). Diváků: 354.
Kroměříž: Kofroň - Šmerda (85. D. Stratil), Matoušek, Hloch, Jeleček - Cupák, Motal - Krhut, Neubert (67. Berčík), Blanař (59. Sedláček) - Kovář. Připraven Trochta, Chyla, Moravec. Trenér: Ivo Světlík.
MFK Vyškov: Machalický – Tijani, Kuncl, Toure, Jeřábek – Přerovský, Schneider (90. Odehnal), Matocha, Lahodný, Novotný (63. Němeček) – Pospíšil (80. Koné). Trenér: Jan Trousil.