To je otázka, kterou si aktuálně pokládají všichni příznivci vyškovského divizního fotbalu. Včetně Bohunic, na jejichž hřiště průběžně až jedenáctý MFK v sobotu zajíždí. Sedm zápasů, sedm bodů a pouze pět vstřelených branek, to není zrovna lichotivá bilance. „Do šancí se dostáváme, ale nic z toho. Někdy je to až neuvěřitelné. Už se to musí změnit," komentoval trenér Zbyněk Zbořil.

Vyškovská fotbalová veřejnost tak netrpělivě očekává, kdy se s přesnými trefami roztrhne konečně pytel. Nejbližší příležitost k tomu mají hráči v sobotu na půdě tabulkového souseda v Bohunicích. „Je to podobný soupeř jako ten poslední z Vracova, stejný typ stoperů, hrají na rychlé brejky. Není to s nimi u nich doma na menším hřišti lehké, věřím přesto, že se konečně prosadíme," řekl kouč.

Premiérové podzimní hubené vítězství jeho svěřenců se zrodilo po proměněné penaltě, všichni si dobře uvědomují, že na Brňany tohle stačit nebude. Finální fáze se prostě musí zlepšit. „V tréninku se na to teď více zaměřujeme, je to ale otázka, jestli tím tomu pomůžeme. Tohle bude spíš o psychice hráčů, to musí prostě přijít samo. Do šancí se dostáváme, třeba Hradil by o tom mohl vyprávět, ten už mohl být nejlepší střelec soutěže. Jde o to proměňovat to," uvědomil si Zbořil.

Zdravý respekt před dnešním střetnutím je oboustranný. Bohunický Tatran má s MFK stejnou zápasovou bilanci, a to jak celkovou podzimní, tak vzájemnou z minulé sezony. Loni vyhrály domácí týmy shodně 1:0. „Střelecky se jim nedaří, ale jinak je to velmi kvalitní mužstvo, čeká nás těžký protivník. Mají ve svém středu osobnosti, ale hrají dobře jako celek," pochválil domácí lodivod Luboš Kučerňák.

Nemusí se ovšem obávat té největší ikony současné vyškovské sestavy. Dirigent hry Richard Dostálek potřebuje doléčit zdravotní neduhy z boje proti Vracovu, kvůli kterým musel předčasně střídat. Bude chybět. „Vypadá to špatně, zranění je vážnější, než jsme si mysleli. Má prokopnutý lýtkový sval snad až na kost, musí se nejprve vstřebat hematom a pak se uvidí, co dál. Nahradit ho plnohodnotně není v našich silách, ale musíme se s tím nějak vypořádat," zmínil Zbořil. Oželet bude muset i delší dobu absentujícího Kropáčka a také Vorala, jemuž ve startu zabrání pracovní povinnosti.

Remíza nestačí

Ale je tu i jedna dobrá zpráva. Pokud vyjde vše kolem registrace, jak má, vyškovský dres už v Brně oblékne i nová posila týmu Petr Čoupek. Středopolař se zkušenostmi z Leverkusenu, ligového Slovácka, Ostravy, Brna, jehož poslední štací byla HFK Olomouc. „Teď říkám, že remíza z Bohunic bude málo, po sobotě možná budu říkat něco jiného. Jedem tam bojovat a bodovat," vyhlásil vyškovský lodivod.

Divize D

8. kolo:

Tatran Bohunice – MFK Vyškov

Sobota 22. září, 16.00 hodin

Postavení v tabulce:

10. Bohunice 7 1 4 2 8:7 7

11. Vyškov 7 1 4 2 5:6 7