Zápas 28. kola Moravskoslezské ligy Vyškovští na hřišti druhé nejsilnější slovácké fotbalové bašty rozehráli výborně.
V sedmé minutě potvrdil Daniel Přerovský svoji současnou střeleckou formu a i když s trochou štěstí střelu tečoval jeden z obránců, tak přece jen dostal míč za záda brankáře Víta Nemravy. „Vyškov má kvalitní mančaft. Viděl jsem jejich zápasy, ve kterých si vytvořili spoustu šancí, ale také, že mají problémy s jejich proměňováním. Třeba jako minule s Hulínem. Doufali jsme, že se nechytí ani u nás. Takže, když jsme brzy dostali gól, trochu jsem se obával, že budeme mít smůlu. Nakonec Vyškov potvrdil, že dát gól je jeho slabina, a my jsme zápas zvládli bojovností a takovou tou fotbalovou silou,“ přiznal po utkání domácí trenér Martin Onda.

Klasický jednoduchý slovácký fotbal hosté zpočátku zvládali. Dokonce měli šance, aby vedení navýšili, jenže přišla tradiční hrubka a trest v podobě vyrovnání. „V posledních pěti šesti zápasech se to opakuje jako přes kopírák. Místo abychom vedli dva tři nula, dostaneme po jedné hloupé chybě vyrovnávací gól. Ale zase by se ještě nemělo nic dít. I za stavu 1:1 jsme mohli zápas rozhodnout. Jenže zase zahodíme dvě tutovky a nabídneme Brodu několik trestných kopů. Oni jeden z nich trefí do šibenice. To byl rozhodující moment,“ konstatoval kouč MFK Jan Trousil.

Jednoduchý slovácký silový fotbal dělal problémy především rostlému stoperovi Mohamedu Tijanimu. „Upozorňovali jsme hráče, že nám bude do vápna lítat jeden balón za druhým. Dobře tam fungoval Jeřábek. Díky němu jsme nebyli pod nějakým domácím tlakem. Ale to, jakým způsobem chodil do soubojů Tijani, mě překvapilo. Předpokládal jsem, že menší hřiště bude právě jemu vyhovovat. Tohle si už musíme v kabině vyříkat,“ zlobil se na svého stopera Trousil.

Po druhém gólu už měli domácí zápas pod kontrolou a vítězství jim osm minut před koncem pojistil Michal Vrága. „Vyškov měl šance, mohl to rozhodnout ale, ale podařilo se to nám. Prostě jsme jej přetlačili,“ dodal Onda.

Zklamaný Trousil přiznal, že nečekal, že v závěru soutěže bude mít blíže k chvostu než špici tabulky. „Samozřejmě je to hlavně o tom, že nám chybí klasický hrotový útočník. Ale nemůžu přehlížet, že někteří hráči jakoby si hráli svůj vlastní zápas a ne to, co chceme hrát jako tým. I stoper musí hrát pro mužstvo. Do této situace jsem se nechtěl dostat, ale teď se aspoň ukáže, kdo a jak to s vyškovským fotbalem myslí,“ zdůraznil lodivod MFK.

Na vylepšení své aktuální osmé příčky budou mít jeho svěřenci dva pokusy na domácím hřišti. V sobotu od 17.00 hodin nastoupí proti Mohelnici a o týden později letošní ročník MSFL zakončí dohrávkou odloženého sedmnáctého kola s Petřkovicemi.

ČSK Uherský Brod - MFK Vyškov 3:1Poločas: 1:1. Branky: 35. Žurek, 77. Mančík, 82. Vrága – 7. Přerovský. Rozhodčí: Drozdy - Kneisl, Škrobák. DS: Bábíček. ŽK: Mančík – Matocha, Jeřábek. Diváků: 225.
Uh. Brod: Nemrava – R. David, Vrága, M. David, Holík - Sklenář, Šálek, Hruboš, Dolina (83. Michalec) – Žůrek (72. Nevařil), Mančík (85. Jaroněk). Trenér: Martin Onda.
Vyškov: Kollár – Novotný, Jeřábek, Tijani, Pospíšil (58. Praks) – Přerovský, Lahodný, Matocha, Schneider, Fialka (46. Němeček) – Toure. Trenér: Jan Trousil.