Čoupek je brněnský odchovanec, který si první ligu kromě Zbrojovky zahrál v Baníku Ostrava a v Uherském Hradišti a působil i zahraničí. V květnu třicetiletý fotbalista má na kontě má 130 prvoligových zápasů a čtyři za reprezentační tým do 21 let. „Je to klasický levák a měl by nám přinést kvalitu na tuto stranu. Může nastoupit na kraji obrany i zálohy, ale čekám od něj víc. Je to ofenzivně laděný fotbalista, takže určitě z této pozice podpoří i útok," předpokládá vyškovský trenér Zbyněk Zbořil.

Právě útok je dosud největším problémem jeho týmu. Až do minulého kola to speciálně byla bezzubá koncovka, ale v Bohunicích si tým už šance ani nevypracoval. „Zápas jsme podrobně rozebrali a měl jsem co vytýkat především v přístupu a motivaci. Tedy některým hráčům. Vzhledem k současnému stavu kádru moc variant nemám, takže chci věřit, že v Tasovicích „ztracenou" motivaci najdou," vrátil se Zbořil k nepříjemné porážce a špatnému výkonu před týdnem v Brně.

Jednoznačným přínosem pro jeho tým v nedělním zápase by měl být návrat defenzivního záložníka Petra Vorala, na druhé straně Zbořil nemůže počítat s Pallou, jehož kotník bude po zranění v Bohunicích zřejmě potřebovat na léčení více času.

„Tasovice jsem viděl hrát s Bystrcí a hrály opravdu dobře. Zcela zřetelně přecházejí na jiný styl. Ustupují od nakopávaných míčů a snaží se o kombinaci. Tedy něco podobného, co hrajeme my. Navíc jejich domácí prostředí je naprosto specifické, tedy je rozhodně jejich velikou výhodou. Takže budu rád za jakýkoliv bodový zisk," naznačil plány trenér Vyškova.

Tasovice jsou šesté v tabulce, přičemž z osmi kol odehrály doma jen tři zápasy, kde navíc jednou klopýtly. V prvním utkání je na vlastním hřišti nachytal Pelhřimov (1:2), ale pak už si od hostů gól dát nenechaly, byť ani samy nějakou mimořádnou střeleckou potencí neoplývaly. Vracov i Bohunice porazily 1:0.

Divize D

Tasovice – MFK Vyškov

Neděle 30. září, 16.00 hodin

Tabulka:

6. Tasovice 8 4 0 4 10:11 12

12. Vyškov 8 1 4 3 6:9 7