V tabulce pátí Vyškované ztráceli na Hanáky čtyři body, což domácí stavělo do role mírného favorita. Na hřišti se ale dlouho odehrával jiný „film“. První poločas a ještě i začátek druhého jasně režírovali hosté. Bohužel si nevypracovali náskok, takže v závěru naopak museli čelit velkému tlaku Slavie.

Nestranný divák by proto souboj asi označil za klasický zápas dvou rozdílných poločasů. To v podstatě dokumentují i hodnocení obou trenérů bezprostředně po závěrečném hvizdu. „Výsledek nás mrzí. Od pětapadesáté minuty jsme byli jasně lepší a na šance jsme ve druhé půli vyhráli 7:2. První poločas jsme sice moc nezvládli, ale ve druhé půli jsme se zlepšili a hráli výborný fotbal. Soupeř byl v prvním poločase rychlejší, presoval nás a vytvářel si šance. My jsme byli u všeho později. Hosté naopak první půl běžecky zvládli. Po přestávce jsme si vytvořili obrovské množství šancí, bohužel jsme druhý gól nevstřelili. Je to škoda. I když byl soupeř kvalitní, tolik příležitostí jsme neměli za poslední tři zápasy,“ řekl domácí Bronislav Červenka.

„Já remízy nesnáším a tahleta navíc pro oba dva týmy nic nevyřešila. My jsme sem jeli jednoznačně s cílem vyhrát. Tak taky byla postavená sestava a taktika. Tedy nečekat jen na brejky, nenechat je hrát, co nejvíc hrát u nich, napadat je, nezalézat dozadu," komentoval trenér Trousil.

Pětašedesát minut se to podle něj týmu dařilo perfektně. "Musím říct, že jsem z toho měl dobrý pocit. Kluci jasně diktovali tempo. Udělali jsme sice jednu chybu při rozehrávce, po které nám domácí dali gól, ale to mně vůbec nevadí, protože jsme hráli to, co jsme chtěli. Dobře kombinačně po zemi, žádnou nakopávanou. Škoda, že jsme po vyrovnání nepřidali druhý gól. Jednak jim velmi dobře zachytal brankář, jednak jsme sami z hodně nadějných situací a střel žádnou nedotáhli do gólu. Každopádně od té 65. minuty domácí začali víc nakopávat balony, přimáčkli nás k vápnu a my jsme začali školácky chybovat. A faulovat. Fauly jsme to té doby prakticky nedělali. Oni mají vyšší hráče než my a dostali nás pod obrovský tlak. Jen silou vůle a zásluhou dvou fantastických zákroků brankáře Šustra jsme udrželi remízu. V závěru sice měl čistou šanci Němeček, jejich gólman reflexivním zákrokem na brankové čáře chytil jasný gól, ale za těch posledních pětadvacet minut by to asi bylo nespravedlivé,“ připustil Trousil.

Výčet šancí by byl dlouhým elaborátem. V prvním poločase především s titulkem „Vyškov“, v závěru pak „Kroměříž“. Vydělali na tom diváci, kteří viděli nadstandardní třetiligovou partii. „Oba týmy vedou bývalí kvalitní a poctiví prvoligoví fotbalisté a na hřišti byl k vidění velmi dobrý třetiligový fotbal. Oba celky zaslouží pochvalu za aktivní hru, jen zásluhou výborného výkonu obou brankářů a možná také smůly domácích nepadly více než dvě branky. Speciální poděkování patří divákům obou celků za hlasitou podporu, protože díky sportovnímu povzbuzování se hrálo ve výborné atmosféře,“ přesně vystihly náboj zápasu s nádechem derby klubové webové stránky Hanácké Slavie.

Ta se posunula na první místo tabulky, ale zda tam vydrží, rozhodnou až víkendové zápasy. A pokud by vedoucí Petřkovice v neděli prohrály v Novém Městě na Moravě, ukrojil by MFK další bod ze ztráty na špici. „Naše sestava pořád není ta, se kterou bychom chtěli hrát. Máme moc zranění nebo hráčů bezprostředně po nemocích. A nejvíc nám chybí Michal Klesa, který umí řešit koncovky akcí. Bez něho jako bychom trochu spoléhali na to, že prostě Mára Vintr góla dá. Ale celkově z výkonu zklamaný nejsem. Ti, co byli na hřišti, odevzdali maximum. Těžko se dá čekat, že v takovém nasazení dokáže jakýkoliv tým hrát celých devadesát minut. My jsme po té 65. minutě s nimi začali hrát jejich hektický fotbal, opustili jsme kombinaci a chtěli to řešit individuálně. Nechávali jsme jim volné prostory ve středu hřiště a oni to dokázali využívat. Remízu sice moc neberu, ale pokud udržíme tento přístup, tak věřím, že v těch posledních pěti kolech můžeme uhrát dost bodů,“ dodal kouč MFK.

SK HS Kroměříž - MFK Vyškov 1:1
Poločas: 1:1. Branky: 25. Kovář – 31. Jeřábek. Rozhodčí: Křepský – Richtár, Mikeska. ŽK: Matoušek, Silný, Motal, Kovář – Jeřábek, Lahodný, Vintr. Diváků: 323.
Kroměříž: Jícha - Krhut, Zavadil, Matoušek, Jeleček - Motal, Cupák - Moravec (62. Marchuk), Okleštěk, Silný - Kovář. Trenér: Bronislav Červenka.
Vyškov: Šustr – Němeček, Krejčí, Djaleu, Novotný – Jeřábek - Vintr, Matocha (87. Ayissi), Lahodný, Sečkář (82. Hirsch) – George (60. Langer). Trenér: Jan Trousil.