Hrálo se obrazně řečeno na jednu stranu, šance více méně počítali jen domácí. Jenže góly ne, těch se diváci na vyškovské tribuně dlouho nedočkali. Přesto jim je nakonec jejich oblíbenci v ligovém souboji proti Kroměříži nabídli, jmenovitě Netopil a Stříž.

Slunečné sobotní odpoledne nepatřilo ve Vyškově jen mistrovské práci ragbistů, sportovní fanoušky potěšili i fotbalisté. I když dlouho to tak nevypadalo, navzdory jasné územní převaze se nemohli dlouho prosadit. „Bohužel ze začátku jsme nevyužili dvě velké šance, a když si v takovém zápase nepomůžete nějakou rychlou brankou, tak pak se hosté zavřou do ještě většího bloku a těžko s tím něco dělat," uvedl vyškovský kouč Jan Trousil.

A to i přesto, že už od čtvrté minuty museli hosté oželet zraněného zkušeného stopera a kapitána Čecha. Krejčí a Urbančok v první desetiminutovce své nadějné příležitosti promarnili a prolomit doslova „prešovský beton" Kroměříže bylo čím dál složitější.

Tentokrát bohužel přišly vniveč i standardní situace, kterých měli domácí opravdu hodně. „Obranu měli dobře zorganizovanou, my jsme si chtěli pomoci nějakou standardkou, měli jsme jich tam opravdu hodně, hlavně spoustu rohů, ale tohle vůbec nešlo," konstatoval kouč MFK.

Právě to bylo hlavním tématem přestávky ve vyškovské kabině. „Trochu důrazněji jsme si řekli, že není možné, abychom i z takového množství možností nebyli schopni tu jejich obranu otevřít. Bylo jasné, že se musela zvýšit minimálně o jeden rychlostní stupeň aktivita všech hráčů. Bylo to od nás moc pomalé, obránci se stačili přesouvat, tak jsme si to zdůraznili. A musím říct, že v druhé půlce to už bylo jiné," doplnil.

I přesto zápas směřoval k dělbě bodů, která by podle obrazu hry znamenala pro Vyškov ztrátu. Nejprve se na přímý volný kop nasměrovaný k bližší tyči marně natahoval Netopil, pak Stříž upláchl svým strážcům a naservíroval Urbančokovi, který ale balón netrefil, jak zamýšlel.

Možná zlomový okamžik přišel v třiasedmdesáté minutě, kdy nejprve hosté s ojedinělým protiútokem tři na dva naložili prachbídně, hra se bleskově obrátila a nabíhajícího Urbančoka bez míče poslal k zemi Stratil. A protože už měl na kontě žlutou kartu, musel předčasně do kabin. „Nejsem si tím jistý, spíš se drželi oba. Každopádně měli jsme tu naši šanci využít jinak, takhle jsme za to pykali. Škoda, měli jsme před zápasem i během něj problémy se sestavou, nemoci, další zranění a ještě tohle. Dokonce musel na trávník i jeden dorostenec," láteřil hostující kouč Jaroslav Baďura.

Měl čeho litovat. Hned po pěti minutách od vyloučení totiž vyškovský a shodou náhod exkroměřížský Netopil důrazně sledoval dlouhý pas do vápna soupeře, v těsném souboji se stoperem uspěl a brankář vyrazil míč jen do něj. Když se k tomu přidala i trocha štěstí, mohl pohodlně doťuknout do opuštěné hanácké svatyně.

Dělovka Stříže

Definitivu pro MFK pak přidal v posledních minutách agilní Stříž. A byla to fotbalová nádhera. Rychle vpadl do už otevřené defenzivy hostů a stíhán posledním bekem zamířil ránou jak z kanónu dokonale do bližšího horního růžku. „Mířil jsem to na přední tyč nahoru, akorát jsem nečekal, že to trefím až tak dobře. Říkal jsem si, že zasekávat nebo tak nemá smysl, tak jsem to dal napřímo a vyšlo to," zmínil autor gólového momentu patřící do fotbalové hitparády.

A tím dění na trávníku vlastně ustalo. Po chvíli zazněl konečný hvizd sudího, Vyškov vyhrál 2:0. „Důležitým faktorem dnes bylo, že celý zápas měl chuť hrát Urbančok a vlastně se na něm i vyfauloval jeden z protihráčů. To nám ještě víc otevřelo možnosti do útoku, Tomáš Netopil to jako defenzivní záložník prakticky rozhodl, přestože hrál vlastně proti svým. A Michal Stříž, ten podává stabilní výkony a korunoval to teď také krásnou brankou. Vyhráli jsme zaslouženě, nemělo to možná být o dva góly," uzavřel Trousil.

MFK Vyškov – SK HS Kroměříž 2:0 (0:0)

Branky: 78. Netopil, 87. Stříž.

ŽK: Urbančok, Stříž, Němeček – Silnica, Stratil. ČK: 73. Stratil (KRO).

Rozhodčí: Vojkovský – Mojžíš, Šamárek. Delegát: Volf.

Diváci: 348.

MFK Vyškov: Klimeš – Stříž, Hodinář, Krejčí, Němeček – Urbančok (83. Krejčíř), Studený, Netopil, Novotný – Lička (66. Žoček), Lahodný.

SK HS Kroměříž: Šustr – Kašík, Rajnoha, Čep (3. Budín), Silnica – Jeleček, Stratil, Látal, Ferko – Hromek, Haša (57. Višněvský, 69. Šmerda).