Po Pelhřimovu a Tatranu Bohunice odjely z Vyškova s prázdnou i Tasovice. Navíc pro ně s krutě vysokou porážkou 1:4. Ve Vyškově totiž předvedly solidní výkon a nebýt zpackaného začátku, jistě vyškovská cesta za třemi body byla hodně trnitá. Už v sedmé minutě domácí po gólech Večeři a Baričáka vedli 2:0.

„Jsem velmi zklamaný, protože herně jsme se jako celek zlepšili, ale dělali jsme fatální individuální chyby. Bohužel už ve třicáté vteřině a pár minut potom. Za stavu 2:1 jsme pak mohli vyrovnat, ale domácí bravurně podržel brankář. Místo vyrovnání naopak před koncem poločasu dostaneme další laciný gól. Domácí byli velice efektivní a vyhráli zaslouženě," zlobil se po utkání tasovický kouč Jiří Fryš.

Jeho tým se z rychlých gólů také velmi rychle vzpamatoval a postupně převzal iniciativu. Gól výborně hrajícího Mucaly v sedmnácté minutě ještě aktivitu hostů podpořil a vyrovnání viselo na vlásku. Naštěstí vyškovské akcie udržel ve hře, jak zmínil Fryš, výborný brankář Kollár. To se událo ve 23. minutě. Hosté zahrávali trestný kop, který těsně před Kollárem tečoval Krátký. Vyškovský mág však skvělým reflexem vyrazil míč nad břevno. „Musím přiznat, že to mohl být zlomový moment, ale vynikající zákrok Ládi Kollára nám pomohl. My jsme měli výborný vstup do utkání, ale pak jsme hráli moc vysoko a nechali jsme soupeři hodně prostoru. On toho dokázal využívat," konstatoval trenér domácích Miloslav Machálek.

Další těžkou ránu dostali hosté po brejku těsně před koncem poločasu klasickým „gólem do šatny" a ve druhém pak už ze svého náročného agresivního fotbalu postupně slevovali. „Není lehké vyhrát třikrát za sebou doma. Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát. V přestávce jsme si řekli, co jsme dělali špatně v prvním poločase. A pak už jsme měli hru pod kontrolou. Navíc jsem předpokládal, že Tasovice to nasazené tempo asi nevydrží celý zápas. Jen mě trochu mrzí, že jsme nepřidali další góly. Šance jsme si vypracovávali po hezkých akcích, které si zasloužily lepší zakončení," konstatoval Machálek.

Ten patnáct minut před koncem vyslal na hřiště svého asistenta Valdemara Horvátha. Mimochodem o osmadvacet let staršího než nedávno osmnáctiletý mladíček Jeřábek. Nasazení zkušeného legionáře prý zvažovali už na trénincích. Jako výpomoc, ale spokojený Horváth si to pro sebe vyhodnotil jinak. „Ano, bavili jsme se o tom, že když to bude potřeba, půjdu na hřiště. Takže jsem tam šel s úkolem trochu to všechno zklidnit. Ale předpokládal jsem, že to bude až úplně nakonec. Ale protože jsem nastoupil už za rozhodnutého stavu, tak to neberu jako výpomoc, ale jako odměnu," usmíval se někdejší hlavní trenér týmu.

Úkolem fotbalových kanonýrů je proměňovat šance a nejlépe hned tu první. Právě to se povedlo nové vyškovské akvizici Jaroslavu Večeřovi. Ten tak vykazuje skvělou divizní bilanci: co zápas, to gól. „Doufám, že mně tato norma vydrží a že budu pokračovat i ve středu na Vrchovině. Ve Vyškově jsem opravdu spokojený. Výsledkově se nám daří, dávám góly. S kluky si rozumím a nejvíc samozřejmě se svým parťákem z útoku Filipem Novotným," pochválil kanonýr své spoluhráče.

Hurá na Vysočinu

Úspěšnou šňůru mohou vyškovští navázat již ve středu, kdy budou dohrávat utkání s SFK Vrchovina, tedy v Novém Městě na Moravě. Mužstvo je sice v pohodě, ale Machálek upozornil, že hráče bude muset připravit na zcela jiný herní styl soupeře, než byly fotbalové Tasovice. „Tam to budeme mít hrozně těžké. Já si myslím, že to nebude moc o fotbale, víc o bojovnosti, o osobní statečnosti. Teď máme zase několik šrámů, pro zranění dnes musel střídat Žoček, ale doufám, že budeme moct nastoupit v nejsilnějším složení," dodal Machálek.

Divize D

MFK Vyškov – Sokol Tasovice 4:1 (3:1)

Branky: 1. Večeřa, 7. Baričák, 43. Jeřábek, 90. Hradil – 17. Mucala. Rozhodčí: Z. Kneisl – Podaný, Žniva. ŽK: L. Kollár, Schindler, Jeřábek – Krátký, Blahourek, Vyžrálek, Mucala. Diváků: 180.

Vyškov: L. Kollár – Koláček, Hodinář, Schindler, Čoupek – Baričák (75. Horváth), Jeřábek, Žoček (50. Hradil), Kucharčuk – Večeřa, Novotný (80. Král). Trenér: Miloslav Machálek.

Tasovice: Gábor – Horáček, Krátký, Helebrant, Šuráň – Vyžrálek, Mašek, Paul (60. Doležal), Blahoudek – Mucala, Čermák (P. Dítě). Trenér: Jiří Fryš.