Klub z Vysočiny skončil v nedohraném ročníku divizní skupiny D na jedenáctém místě, ale v první půlhodince prokazoval téměř ligové parametry. V jedenácté minutě už sice Vyškovští vedli přesnou hlavičkou Pavla Simra, ale před svojí brankou museli odvracet pět rohových kopů. Takže Velkobítešští i zcela zaslouženě vyrovnali. Krásný pas do běhu dokázal střelou od tyče zakončit Richard Novotný. Těsně před tím musel vyškovský brankář Tadeáš Sova konečky prstů vytlačit jeho dělovku ze šibenice nad břevno.

MFK Vyškov
– Spartak Velká Bíteš 8:1

Poločas: 3:1. Branky: 7. Simr, 35. Klesa, 41. Jambor, 49. Hanuš, 54. a 65. Němeček, 72. a 75. Oulehla - 20. Novotný. Rozhodčí: Kološ – Kolář, Malimánek. Diváků: 100.
Vyškov: Sova – Pluháček, Oulehla, Krejčí, Řezník - Klesa, Moučka, Jaroš, Jambor, Nieslanik – Simr. Střídali: Hanuš, Němeček, Langer, Oulehla, Jean. Trenér: Jan Trousil.

Příští zápasy:
Vyškov – Hodonín, sobota 11. 7. (11.00) v Opatovicích.
Vyškov – Kroměříž, středa 15. 7. (17.00) ve Zbýšově.

„Jak se někteří hráči prezentovali v první půlce, hlavně ta obranná čtveřice, tak takovým způsobem to rozhodně ne! I když jsme poločas vyhráli 3:1, tak jsme jim laxností dovolovali, že mohli dát daleko víc gólů, než jen jeden. Některé situace jsme řešili jak žáčci. Obranná čtyřka katastrofa, zbytek, jako když si staří páni přijdou začutat fotbálek,“ sršel na konto úvodu zápasu trenér MFK Jan Trousil.

Evidentně hromoval i na lavičce a přestávce, protože konec poločasu už vyzněl pro jeho tým. A druhý po prostřídání zcela jednoznačně.

„Ve druhé půlce, když se to v té obranné čtyřce srovnalo tak, jak většinou hráváme v mistrovských zápasech, tak byl obrázek hry úplně jiný. Prakticky jsme soupeře už nepustili na naši polovinu a dali jsme krásné góly. Tak jsem si představoval hru od začátku, i když tam bylo pět jiných kluků, než obvykle. Soupeř byl v první půli nebezpečný, měl chuť hrát. Ve druhém už mu ubývaly síly a naše větší fotbalovost se pak projevila i ve skóre. Gólů jsme mohli dát i daleko víc,“ už smířlivěji hodnotil zápas Trousil.

Střídačku Velké Bíteše šéfuje bývalý vynikající hráč Zbrojovky Brno a český reprezentant Marek Zúbek. V domácí nejvyšší soutěži odehrál 359 zápasů a zahrál si belgickou ligu. Přestože křižanovické ochozy snahu a bojovnost jeho týmu v úvodu zápasu oceňovaly, s výsledkem samozřejmě spokojený být nemohl.

„O těch dvacet pětadvacet minut nejde. Možná se místama na to dívá dobře, ale prostě fotbal se hraje na góly a my si nemůžeme dovolit dělat takové chyby. Tak kvalitní soupeř, jako je Vyškov, nás za ně vždycky potrestá. Ukázaly se všechny naše slabiny v plné parádě. Strašně lehce dostáváme góly,“ řekl k výkonu svých svěřenců.

Podobně jako Trousil i on však bral výsledek prakticky ještě v úvodní fázi letní přípravy s nadhledem.

„Vyškov jsme zvolili proto, že to občas chce změnu. Dobrých mužstev je na Vysočině dost, ale všichni hrají v podstatě stejným způsobem. Moc se známe. Pro nás to tedy bylo něco jiného, soupeř byl o dvě třídy lepší než my,“ dodal Zúbek.

Pro tým Jana Trousila byl zápas pokračováním anglickým herním rytmem. Po sobotní porážce v Blansku (0:2) o nadcházející sobotě nastoupí v Opatovicích proti Hodonínu. Ve středu 15. července si to pak v „Trousilově“ Zbýšově rozdají s Hanáckou Slavií Kroměříž a tempo středa - sobota zakončí utkáním 18. července v Rosicích s domácím Slovanem.