Tedy velmi stručně, protože fotbalové krásy zápas moc nenabídl. Spíše zase připomněl názory, že ve všední den amatérští fotbalisté jen těžko hledají motivaci pro odpovědnou zábavu. Kdo viděl Vyškovské hrát v sobotu ve Vítkovicích, jen kroutil hlavou, jak se mohlo mužstvo během pár dnů takhle diametrálně změnit. Plno nepřesností, zbytečně ztracených míčů. Naštěstí zůstala bojovnost.

Domácí si ale mohli pozdější trápení odpustit. Už ve třetí minutě se před Danielem Přerovským otevřela pár metrů před pokutovým územím hostů „dálnice" a zřejmě mohl jít sám až na brankáře Romana Invalda. Brněnská posila ale zvolila střelu, bohužel velmi slabou. O osm minut později vytáhl Michal Stříž Invalda až před velké vápno, odražený míč pak Přerovský poslal do branky, ale ke své smůle trefil přesně na brankové čáře stojícího Patrika Muchu, který balón odhlavičkoval.

Hosté vzali varování vážně, zahustili střed hřiště a domácím už v prvním poločase vážnější šance nepovolili. Naopak sami několikrát nebezpečně zahrozili. „Myslím si, že v prvním poločase jsme byli lepší a že se tam měla pískat jasná penalta za faul na Pavla Simra. Ve druhém už byli lepší domácí," konstatoval po utkání trenér hostů Libor Smejkal.

Štěpán podržel

Nejblíže k otevření skóre byl v 35. minutě výborně hrající Robin Demeter. Zprava šel sám na vyškovskou brankářskou trojku Pavla Štěpána, ale ten potvrdil, že je rovnocenným partnerem Jakuba Klimeše a Ladislava Kollára. Střelu zblízka reflexivně vykopl nohou. A zaúřadovalo nepsané fotbalové pravidlo nedáš–dostaneš. David Hodinář našel centrem z rohového kopu přesně hlavu Lukáše Lahodného a ten prodloužil za vzdálenější tyč – 1:0. Těsně před koncem poločasu se dostal až před Štěpána velkomeziříčský kanonýr s kořeny v brněnské Zbrojovce Pavel Simr. Balón mu ale zůstal trochu pod nohama a Hodinář stihl vypíchnout na roh.

Ubránění Simra určitě bylo jedním z nejdůležitějších aspektů vyškovské výhry. Při absenci zkušeného Jana Trousila se nevděčné role ujal Jan Krejčí a zvládl ji na jedničku. „Nastupoval jsem proti němu v divizi a vím, že hrával první a druhou ligu a že dával hodně gólů. Je těžké na něho hrát, je hodně silový hráč, umí si udělat místo, dobrý hlavičkář. Myslím, že jsme ho celkem zvládli. Celkově to bylo hodně těžké utkání. Ani tak ne o fotbalu jako o vůli a tu jsme dneska měli a asi taky i o kousek víc toho štěstíčka," vystihl charakter zápasu Krejčí.

I druhý poločas začal šancemi domácích, ale Lahodného i Josefa Ličku v samostatných nájezdech vychytal Invald. Na druhé straně odmítl vyrovnání Demeter, když v 70. minutě přestřelil prakticky prázdnou domácí branku. Tentýž hráč pak v poslední minutě napsal tečku za chaotickým zápasem, když míč po jeho trestném kopu poskočil na spojnici tyče a břevna. „Že bych byl nadšený z našeho výkonu, tak to teda nejsem. Dneska to byl nejhorší zápas, co jsem na podzim v moravskoslezské lize viděl. Naštěstí soupeř nebyl až tak moc nebezpečný, aby využil našich slabších chvilek, zejména v prvním poločase. Důležité bylo, že když se nám nedařilo, tak jsme si pomohli standardní situací. Těší mě taky, že jsme to dohráli s nulou. Takže celkově bych zápas zhodnotil jako urvané a zasloužené vítězství, protože ve druhém poločase jsme měli šance, které měly skončit gólem, což by rozhodlo," řekl po zápase domácí trenér Machálek.

Pro slabší herní projev svého týmu ovšem měl i velmi praktické vysvětlení. „Ono to všechno souvisí s tím, že nám vypadává jeden hráč za druhým a neustále sestavu látáme. Navíc tam jdou hráči, kteří hrají se sebezapřením, protože nejsou doléčení. Prostě pro nás je to teď těžké, stačí se podívat na střídačku," ulevil si kouč Vyškova.

K celkově nehezkému zápasu bohužel necitlivým přístupem a nepřesnostmi přispěli i arbitři. Zejména v závěru nepůsobilo dobře, když se hlavní s pomezním dohadovali, komu že vlastně už udělili žlutou kartu. „Co k tomu říct? Pokud budou třetí ligu pískat takoví nevyzrálí rozhodčí, pak z toho může být takový guláš. Jsem přesvědčený, že měl být vyloučený domácí hráč číslo 15, protože dostal druhou žlutou kartu. Ale samozřejmě na svazu jim všechno projde. Akorát to vždycky odse… ten tým, který prohrál, který hraje venku. Je to výsměch fotbalu," nebral si servítky hostující kouč Smejkal.

Na řadě je Hulín

Anglický fotbalový týden uzavřou Vyškovští zítra na domácím hřišti zápasem se Spartakem Hulín. Vzhledem ke zdravotnímu stavu Machálkova týmu se zřejmě sestava nebude moc lišit od středeční a kouč asi opět bude muset sázet především na morálku mužstva. Dá se ale čekat, že bude čelit větší fotbalové síle než ve středu. „Hulín má kvalitní a velmi zkušené mužstvo. Pět nebo šest hráčů se objevovalo v první nebo druhé lize. Už jen z tohoto důvodu to pro nás bude velice těžké utkání a za situace, ve které se nacházíme, tak dvojnásob. S Velkým Meziříčím jsme to ubojovali a v sobotu to asi bude podobné," upozornil Machálek.

MFK Vyškov – FC Velké Meziříčí 1:0

Poločas: 1:0. Branka: 37. Lahodný. Rozhodčí: Cieslar – Richtár, Mikeska. DFA: Hulcký. ŽK: Hodinář, Studený, Přerovský, Krejčí (vš. Vyškov). Diváků: 256.

Vyškov: Štěpán – Žoček (46. J. Lička), Krejčí, Hodinář – Němeček, Jeřábek, Lahodný, Studený, Urbančok – Stříž (87. Pazourek), Přerovský. Trenér: Miloslav Machálek.

V. Meziříčí: Invald – Vyskočil, P. Mucha, Šimáček, Krejčí – Dolejš (46. Z. Mucha), Smejkal, Šuta (74. Pokorný), Berka (68. Kratochvíl), Demeter – Simr. Trenér: Libor Smejkal.

8. kolo:

MFK Vyškov – Spartak Hulín

Sobota 19. září, 16.00 hodin, Stadion Za parkem

Zápasy v minulé sezoně: Hulín–Vyškov 1:2, Vyškov–Hulín 2:3