Plánovaný poslední přípravný zápas na start jarní části Moravskoslezské ligy chtěl trenér Vyškovanů Jan Trousil sehrát na přírodním trávníku. Nepovedlo se, ale i na umělém mu utkání dalo odpovědi na další otázky. „Velmi dobře se na levé straně útoku pohyboval nový hráč Gianni. Na postu stopera hrál Check třetí zápas a zase odvedl nadstandardní výkon. I na hrotu jsme měli nového hráče, který ale měl velmi špatný pohyb, prakticky se nezapojoval do hry,“ po utkání Trousil jen naznačil, kdo by se měl a neměl objevit v sestavě v mistrovské premiéře.

Tišnov má v kádru řadu fotbalistů i s prvoligovými zkušenostmi, Petra Švancaru, Františka Schneidera, Jiřího Hušku, Petra Buchtu, Mohameda Traorého, přičemž na vyšší soutěže si sáhli i Radim Bubeníček, Ivan Lacko a další hráči.

Vyškovští začali bez respektu ke zvučným jménům. Po uklouznutí Hušky šel v sedmé minutě Christian sám na Dominika Kunického, ale lob přes tišnovského brankáře nezvládl. O pět minut později předvedli na velkém vápně soupeře Lahodný s Giannim narážečku na jeden dotek a druhý jmenovaný se proti osamělému brankáři už prosadil. „Tišnov je kvalitní soupeř, divizi nevede náhodou o x bodů. (o 12 před Žďárem nad Sázavou, pozn. red.) My jsme byli pětadvacet minut lepším mužstvem, dali jsme gól a měli jsme další dvě šance. Také obrana v rozestavění 4 – 2 – 3 – 1 pracovala dobře, takže pro mě jsme první poločas zvládli slušně,“ hodnotil trenér MFK.

V přestávce došlo v obou týmech ke změnám. Na hrot vyškovského útoku se postavili Alexandar Božović a Gianni a obranu stáhl Trousil na tři hráče. Prakticky z první akce se po sólu gólově opět prosadil Gianni. Pak spálil čistou šanci Václav Novotný a ještě větší Božović a karta se začala obracet. V 70. minutě vymetl protější šibenici technickým obloučkem levačkou z pravé strany František Schneider.

Závěr režírovali hosté a několikrát byli blízko vyrovnání. „V utkání byla vidět kvalita Vyškova. Naši kluci zápas odmakali na sto procent. Měli jsme šance, ale chybělo nám jejich proměňování a někdy i finální přihrávka,“ konstatoval po zápase trenér Tišnova Zdeněk Valnoha.

„Ještě deset minut to bylo dobré, ale pak jsme šli s výkonem dolů a Tišnov se dostal do hry. Za závěr si asi zasloužil vyrovnat, ale my jsme za stavu 2:0 měli dvě stoprocentní šance, které kdybychom proměnili na 3:0 nebo 4:0, tak bychom asi jejich odpor zlomili úplně a dohrálo by se to jinak,“ ohlédl se za druhým poločasem Trousil.

V úvodním jarním kole by měl Vyškov přivítat v sobotu na svém hřišti Petřkovice. V pondělí večer se ale jednalo o možném odložení kompletního prvního kola divize a třetí ligy. Trousilovi by odklad nevadil. „Asi bych to přivítal, protože bychom měli o týden delší čas na registraci nových hráčů z Afriky a doléčení zraněných,“ řekl bezprostředně po utkání. Koho z Afričanů by rád viděl na soupisce, to naznačil v hodnocení zápasu, z marodů nejvíce čeká na návrat stopera Martina Kuncla.

V případě odkladu prvního kola moravských soutěží se MFK v sobotu utká v Blansku s domácím divizním FK.

MFK Vyškov - AFK Tišnov 2:1Poločas: 1:0. Branky: 12. a 47. Gianni – 70. Schneider. Rozhodčí: Vejtasa – Rodina, Hajdík. Diváků: 80.
Vyškov: Machalický (46. Sova) – Jeřábek, Check, Odehnal, Praks – Němeček, Matocha, Lahodný, Přerovský, Gianni – Christian. Střídali: Studený, Božović, Novotný. Trenér: Jan Trousil.
Tišnov: Kunický (46. Dang) – Bubeníček, Huška, Sedlo, Halas – Krejčíř, Schneider, Buchta, Pospíšil, Bednář – Švancara. Střídali: Lacko, Žáček, Tulaydan, Traore. Trenér: Zdeněk Valnoha.