Tak zatím vypadají jarní divizní odvety z pohledu Vyškova. Ve skupině D si jeho fanoušci na stadionu Za Parkem moc radosti neužili. Vlastně žádnou. „Musíme v prvé řadě hodně zlepšit naši hru, v posledních zápasech to dopředu není dobré. Chybí nám zkušení hráči, ale musíme se s tím nějak poprat," vyhlásil trenér Valdemar Horváth. Po dvou jednogólových porážkách přichází v neděli na stadionu Za Parkem třetí možnost trefit se do černého.

Sebevědomí hosté

Jenže tentokrát má MFK proti sobě zatím nejtěžšího soupeře. Směr Vyškovsko nabere třetí mužstvo tabulky z Napajedel, a to si bodovou ztrátu nepřipouští. „Chceme vyhrát, je to utkání jako každé jiné. Hrajeme na špici, to si chceme užít a vytěžit z vítězné vlny co nejvíc bodů. Sezona to je dobrá a věříme, že bude ještě lepší. Víme, že se Vyškov doma docela trápí, víte, ona musí každá série někdy skončit. Doufám, že se mu to brzy podaří prolomit, ale až za čtrnáct dní, ne teď," řekl kouč nedělních hostů Martin Onda.

Domácí může od neúspěchu zachránit, když si rozpomenou na podzimní vzájemný střet. V něm totiž Napajedla na jejich půdě rozesmutnili v poměru 3:0, když rychle nasázeli góly a pak náskok v klidu udrželi. „Tam se to vydařilo, hráli jsme dobrý fotbal. Nevím, čím to přesně je, ale my bychom soupeře mohli rozdělit na pro nás příjemné a nepříjemné. A Napajedla jsou v první skupině. Je to asi charakteristikou družstva, nezalezou, chtějí hrát fotbal a to nám vyhovuje," zmínil Horváth.

To jeho protějšek vidí důvod podzimního výpadku svých svěřenců v něčem jiném. „Totálně hrubé chyby naší obrany. Beci špatně odkopli míč, kombinovali, kde neměli. My pak už za jasného stavu měli tlak, ale nic z toho," uvedl Onda. Na nešťastný souboj už ale nemyslí, zvlášť, když má aktuálně k dispozici nejsilnější možnou sestavu. „Poslední zápasy jsme nehráli ve stejném složení, ale daří se nám, takže nevíte, koho vybrat. Je to příjemná komplikace, ale taky trochu starost. Každopádně máme vymyšleno, co chceme hrát, snad se to podaří," vyslovil přání.

Bez Hodináře

A co domácí soupiska? Pořád je hodně oslabená. „Zraněný je Petr Voral, v pořádku není Martin Lička, Michal Kollár má natržený sval," vyjmenoval vyškovský lodivod. Snad ještě horší je, že kvůli čtyřem žlutým kartám nebude na trávníku tvůrce hry David Hodinář. „Tím vzniká problém při zahrávání trestných kopů, celkové organizaci družstva, je to prostě mozek týmu. Přesto věřím, že budeme bojovat a něco se povede. Doma jsme hodně dlouho nevyhráli, takže teď musíme. Jakýmkoli způsobem," uzavřel Horváth.

Divize D

22. kolo:

MFK Vyškov – FS Napajedla

neděle, 16.00 hodin, stadion Za Parkem

Tabulka:

3. Napajedla 21 11 4 6 35:19 37

5. Vyškov 21 10 2 9 28:27 32

Podzim: Napajedla – Vyškov 0:3